Bolesť ruk a noh

Príspevok v téme: Bolesť ruk a noh
Baja22

Zdravim:)) neviem ako mám začať lebo možno niekomu sa to bude zdať hlupe ale neviem čo s tým. posledné 3mesiace ma počas dňa a najmä večer bola nohy a ruky. bola som s tým aj u doktorky a tá mi len povedala že mi nič nieje... ale ja stále v tých končatinách mám také čudné napätie a nemožem niekedy ani nimi hýbať,som velmi slabá. neviem abslutne čím to može byť. či je to nejaká choroba alebo suvisí to so psychikou...

Dodec

Čau. Pripajam sa k téme. Mám 27 a za posledný mesiac cítim bolesti z vnútornej strany stehien doslova ako krče a to sa týka aj rúk dokonca to prebieha až do pálenia. Cítim aj bolesť od hrudníka prípadne od chrbtice. Hadžem do seba magnerot a stop krčom plus ma manželka natiera diklobene kremom. Mám sedavú robotu a niesom obézny. Každý deň chodím na prechádzky zo psom tak že nesedím že v jednom kuse. Máte niekto podobnú skúsenosť ?

fitMonka

AC11, na klby a svaly uplne fantasticka vec.. Moja sestra ma taky syndrom, ma strasne slabe klby a svaly na rukach, chvilu nimi nieco robi a bolesti... AC11 jej velmi pomaha, teraz robi casnicku v zahranici, co predtym bolo nemyslitelne. A mame s nim v rodine velmi dobre skusenosti aj co sa tyka inych problemov s klbami. Boreliozou alebo Artritidou.
-odkaz odstránený-

ceresnacka

Ahoy. Mam rovnaky problem. Bolesti mam uz 3 roky a je to neznesitelne :-(
Musim si pritom stale napinat koncatiny, ktore ma bolia. Doktori mi nic nepovedali na to a skor riesia bolesti a problemy s kolenami, ktore mam bohuzial tiez v mojich teraz 20-tich rokoch.

erria

pietro, baja22...

...treba presnejšie diferencovať bolesti končatín. Máte bolesti svalov, kĺbov, dlhých kostí, pocity závrate alebo..?

Je vhodné urobiť aspoň zákl. krvný obraz, príp. miner.graf, enzýmy (pečenové, svalove), reumat. faktor, atd.
A postupne vylučovať - reuma, artritida (aj u deti), hypertetania, nerv.sval. poruchy (typy maopatie) a pod..

Baja22

pietro, no podla toho aká to je bolesť, ale aj tak by si mala určite navštiviť lekára...
popa, HAK neberiem, a ani som nebrala.

popa

baja22, mozno otazka od veci, ale neberies HAK? Lebo ja mam podobne pocity odkedy beriem HAK, tak neviem, ci to s tym nemoze suvisiet

Baja22

ojka,dakujem :)
Tak neprešlo mi to ani doteraz, tak som sa minulý týžden vybrala s tým znova ku doktorke a tá ma poslala na ortopediu... doktorka tam nebola vobec prijemna, ale aspoň ma vypísala na rehabilitácie a to bolo všetko. Tak si tam aspoň každy den dobre oddychnem :) Ale zatial som doktorke povedala len o rukach... Inak tie sestričky na rehabilitáciach su milé, a s jednou som sa aj rozpravala a vravela ze v tych rukach je nejaky nerv, že to može byt príčína... neviem no

ojka

baja 22, a to ti povedala obvodna? To cítiš, ako keby si ich mala stuhnute? či? s takýmito zaležitosťami nie je sranda, chod si od nej vypytať lístok už k spomínanému neurologovi, alebo reumatologovi. Držím palce, skoré uzdravenie (: