Bez citov

Príspevok v téme: Bez citov
flipso

Čítal som tu tému že niekto sa riadi len citmi. A chcel by som sa spýtať čo si myslíte o človeku ktorý sa riadi len rozumom? Nemá nikoho rád,nikoho neznáša.Len proste sú ľudia čo mu vyhovujú a čo nie.Nemá niekoho problém poslať niekam aj keď druhý ho považuje za priateľa a nerobí to len preto, že nemá na to dôvod a má zásady.A takisto dokáže byť priateľom niekomu s kým sa zvyčajne ani nerozpráva.Dokázal by zmeniť svoje chovanie voči ostatným zo dňa na deň. Dá sa povedať, že nič mu nerobí problémy a všetko robí niekto by povedal z vypočítavosti,ale dotyčný má zásady,čo sľúbi neporuší a snaží sa to plniť...čo myslíte?

RUSH

poznám alebo presnejšie povedané"raz som spoznala" podobného muža ako opisuješ ty,a ver mi ,že tie city sa dajú dostat von,a aj zásady išli bokom,a je to omnoho krajšie,/teraz hovorím z pohladu ženy/je to ako výzva,prelomit tú barieru,ty si si vytvoril vlastný svet bez ludí,ako som pochopila ,berieš len niekoho....skús sa bavit s každým a povedat im kludne svoj názor,nemusíš ich hned niekde posielat,a dávat im facky,ber to tak ako písal kafik,každý sme nejakí,treba sa tolerovat,ved ono je to vlastne o našom žití, stretávat sa a komunikovat s ludmi rozličných názorov a pohladov....

flipso

Manipulujem ani nie.Možno výnimočné prípady.Ale nemal by som s tým problém.
Zásady som si dal už dávno. Asi preto lebo som chcel aby mi ostatný mohli veriť a nebol takí ako väčšina v tejto dobe,že sa ženie len za vlastným úspechom a zradia aj naj priateľa. Zo začiatku to bolo v pohode len teraz mi to skôr prekáža, pretože ja pomôžem takmer každému ale mne skoro nikto. Dôvodom je aj že pomoc potrebujem zriedka a aj si aj nechám poradiť väčšinou to dopadne zle, a mál by som pravdu keby som spravil po svojom. A už ma unavuje byť k väčšine Ľudom v pohode keď to vo mne nič nevyvoláva a nemám za to ani nejaký dobrý pocit.
Neviem presne aké mám IQ.Asi pred 2 rokmi som si robil na nete tesť,ktorým až tak neverím ale, a popri ňom som chatoval na pokeci.Čiže som sa rozptyľoval,a dlhšie mi to trvalo.IQ mi vyšlo 135.

sway

Manipulujes ostatnymi?Preco mas vlastne zasady?Ked ta neboli,ak niekomu ublizis?Co to znamena nadpriemerne IQ?
Ja mam nieco podobne,ale mam aj opacny extrem - na niektore veci som az prehnane citliva.
A neviem,ci s a s tym da nieco robit - skor nie:-)

flipso

Mne ani neprekáža to aký som.Skôr mi trochu prekáža to, že sa neprejavujem.Ako som písal mám zásady a neporušujem ich. To jediné mi asi bráni aby som bol riadnou "špinou". Ak niekto niekedy videl seriál Dr. House som skoro presne ako on, len ja to držím v sebe a ako tak ostatných aspoň ignorujem,ak sa mi zdôverí niekto kto ma považuje za priateľa som radšej ticho ako by som mu mal povedať svoj názor pretože by ho nepotešil.Ale čím som starší tým mám na to väčšiu chuť mu to povedať

kafe

Flipso, komu bolo nadelené na jednej strane (IQ, telesné krása, výtvarný talent...) tomu bolo zas ubraté na inej. To, že veci bereš (riešiš) len rozumovo, na tom nevidím nič zlé. Má to svoje plusy aj mínusy. A ty ich tuším aj vidíš. Takže rozum, čo ti bol nadelený pekne ďalej aj využívaj k svojmu prospechu a prospechu druhých. Tak ako TY môžeš pomôcť rozumom niekomu druhému, tak i sám budeš asi niekedy potrebovať pomoc od niekoho DRUHÉHO v citovej oblasti. To je to, čo tebe chýba - pocitové vnímanie a prežívanie. Je u teba na dosť slabej úrovni (asi).Na úkor tvojho IQ.
Tebe prekáža to, aký si? Lebo každý sme švihnutý svojim spôsobom. Len niekto trochu viditeľnejšie a niekto úplne skryto.

flipso

Bol jeden človek čo ma mrzelo ak som mu ublížil ale okrem neho mi je poväčšine jedno ako sa majú ostatný.

flipso

Hovoril som o seba.Čo sa týka EQ neviem ako som na tom len viem podľa čoho sa EQ posudzuje a nemyslím že som na tom zle. IQ mám nadpriemerné...Možno to robím aj preto aby som si zbytočne neublížil.Neviem.Len ja aj keď chcem iný nedokážem byť.Ak by boli finančné prostriedky už veľa krát by som bez jediného slova sa vykašlal na všetko čo je tu a šiel niekam inak kde to považuje za lepšie. A nikto ma za takéhoto nepovažuje. Čo by som sa možno mal rozhodovať s citmi rozhodnem sa rozumom. Zvážim čo je najvýhodnejšie pre mňa,ale aby som neublížil iným.Pokiaľ to tak ide. Dokážem dať niekomu len tak facku ako reflex na obranu,ani sa s nikým tak pustiť do slovnej hádky...V tomto mi to vyhovuje len mám aj dievča a preto neviem objektívne posúdiť ten vzťah. Asi jedine v láska rozum moc nepomáha. Uvedomujem si, že si skvele rozumieme a máme podobné názory, ale o tom ako sa náš vzťah vyvíja z citovej alebo intímnej stránky by som musel dlhšie pouvažovať