Yves Rocher sa angažuje v podpore zdravotníkov na Slovensku i v Česku

Slovenské a české zastúpenie značky Yves Rocher poskytlo pomoc zdravotníckym tímom bojujúcim v prvej línii proti epidémii Covid-19 a nemocniciam darovalo vyše 35 000 kozmetických výrobkov.
Yves Rocher daroval zdravotníkom Stomatologickej kliniky UNLP a UPJŠ LF Košice tekuté mydlá a hydratačné krémy.

Yves Rocher daroval zdravotníkom Stomatologickej kliniky UNLP a UPJŠ LF Košice tekuté mydlá a hydratačné krémy. | Zdroj: Yves Rocher

Vyše 22 000 tekutých mydiel a viac než 13 000 hydratačných krémov bolo zatiaľ rozdaných do piatich nemocníc po celom Slovensku a do štyroch nemocníc a jednej pobytovej služby pre ľudí s postihnutím v Česku.

Týmto spôsobom sa značka rozhodla poďakovať za odhodlanie a pracovné nasadenie zdravotníkov a v rámci svojich možností im pomôcť v týchto náročných dňoch. Rovnakou cestou bolo venovaných vyše 7 000 produktov piatim nemocniciam v Maďarsku.

Fakultná nemocnica Nitra a kozmetika Yves Rocher

Zásielka hydratačných krémov a mydiel dorazila aj k zdravotníkom do Fakultnej nemocnice Nitra | Zdroj: Yves Rocher

Poliklinika Banská Bystrica a Yves Rocher

Ďalšie balíky kozmetických balíkov od Yves Rocher pre zdravotníkov boli doručené aj Poliklinike Banská Bystrica. | Zdroj: Yves Rocher

Dôkazom angažovanosti a plnenia záväzkov značky Yves Rocher je okrem darovania produktov i mobilizácia samotných zamestnancov. Tí sa po uzatvorení obchodov vrhli na pomoc nielen zdravotníkom a začali šiť rúška či pomáhať dôchodcom vo svojom okolí.

Rúška ušité zamestnancami Yves Rocher

Rúška ušité zamestnancami Yves Rocher | Zdroj: Yves Rocher

„Záväzok voči spoločnosti je základným kameňom identity Yves Rocher už od jej založenia pred 60 rokmi. Potvrdil to samotný zakladateľ značky, pán Yves Rocher, ktorého celoživotným cieľom bolo zaistiť svojmu rodisku, regiónu La Gacilly, a jeho obyvateľom prosperitu. Jeho víziou bola angažovaná a solidárna spoločnosť a súčasné nasadenie nielen na Slovensku, v Česku a Maďarsku, ale i v ostatných krajinách, v ktorých značka pôsobí, je dôkazom, že jeho misia sa naplnila“, hovorí Miroslav Kubricht, konateľ Yves Rocher Česká republika, Slovensko a Maďarsko.

Továreň Yves Rocher

Továreň Yves Rocher sa preorientovala na výrobu dezinfekcie. | Zdroj: Yves Rocher

Materská spoločnosť Yves Rocher sa v podpore zdravotníkov zasadzuje už od počiatku epidémie Covid-19. S ohľadom na to, že v nemocniciach je momentálne najväčší nedostatok dezinfekčného gélu potrebného k zabráneniu šírenia víru, bola v továrňach pozastavená výroba kozmetických produktov a hlavnou prioritou sa stala výroba dezinfekcie. V súčasnej dobe je vo výrobe viac než 180 tisíc 400 ml fliaš týchto gélov, pričom každý týždeň je do bretónskych nemocníc dodaných až 45 000 fliaš.

Najčítanejšie články