Tehotna po uziti escapelle?

Príspevok v téme: Tehotna po uziti escapelle?
Ema132

beriem HAK skoro dva roky, vzdy rano. v nedelu som mala mat 4tu tabletku, no zabudla som si ju dat a vecer sme s priatelom sexovali..zistila som to az v pondelok rano...dala som si teda dve naraz a kupila som si escapelle - tabletku "po" a stihla som ju uzit do 12 hod od pohl. styku... myslite si, ze mozem byt ajtak tehotna...? kupila som si dva tehotenske testy, ale tie su ucinne az 5 dni po oblodneni...a navsteva gynekologa asi az po sviatkoch..:/ tak by som rada vedela vas nazor/skusenosti podobne...dakujem

Ema132

ja si vzdy ak sa nieco vyskytne citam jednu brozurku co som kedysi k tej antikoncepcii dostala a uzitie tabletky sa nema omeskat o tusim viac ako 12 hodin...a ja som ju zobrala s omeskanim viac ako 24 hodin...otehotniet som mohla pretoze som uz nemusela byt chranena...a este je pravda, ze cim blizsie k sedemdnovej prestavke je ta zabudnuta tableta, tak tym je vacsie riziko otehotnenia...tak preto netreba nic nechavat na nahodu a escapelle to snad poistilo...

aluska

ano, ale kazda tabletka ucinkuje 36 hodin
ale ty si mala uzit tabletku rano, to znamena od zabudnutia si bola este 12 hodin chranena
mala si sex, rano si si dala zas tabletku, cize zas bola ovulacia blokovana
za tych par hodin sa nemoze v tele nic stat, to je prilis kratky cas

aluska

ale ja tiez beriem hak...ale escapelle by som si nikdy nedala
pretoze jedna escapelle ma tolko isto etrogenu ako 6 tabletiek z hak
lenze ty nechpes ze nemas byt z coho tehotna?

Ema132

tak sa cudovat nebudem, navstivit gynekologa mi problem nerobi... mala som radsej riskovat ze by som otehotnela a potom by som sla na potrat? myslim, ze to je ovela horise riesenie... a nie zo vzduchu ale zo spermii:) ach..chcela som pocut nazor, tak zanho dakujem, ale kritizovat nemusis:) a escapellom sa nepcham a ani sa nim pchat nemienim, stalo sa mi prvykrat nieco taketo...ale ak myslis, ze sa pcham HAK, tak nou sa pchat budem pretoze patrim medzi tie zodpovednejsie dievcata, ktore sa nespoliehaju napr na prerusovanu suloz:)

aluska

jaj tak co uz...aha...tak ked ti nahodou nepride menzes neviem aku dlhu dobu tak sa necuduj, ze nemas kramy
ved prave, ze si mlada ty trubka..o to horsie..pre mlady organizmus este horsie

ale ved kludne sa tym pchaj
a inak neviem z coho by si tak chcela byt tehotna..zeby zo vzduchu?

Ema132

hovorim ze 4ta bola estelen...a viem, ze cim blizsie je zabudnutie tabletky k tej 7 dnovej perieode tak tym vyssie je riziko tehotenstva... aaa viemaj to, ze som dala svojmu organizmu peknu bombu, ale tak co uz...som mlada a dieta nepripada do uvahy najmenej dalsich 5 rokov..

aluska

tak asi escapelle je na zabranenie tehotenstva..naco sa pchas svinstvom, ked ani tomu neveris?
testy sa robia az ked meska menzes
ten tak skoro necakaj, kedze escapelle je bombo hormonov, dokasles si cely cyklus a vsetko okolo toho
ach boze
a inak tieto tabletky po-tie by mali uzivat len (hovorim mali by, nie ze to tak je) len zeny, ktore neuzivaju hak..pretoze samotna hak je uz sila a do toho este aj escapelle
no dakujem pekne

levicaaaaa

sorry, v pohode, zle som si prečítala... k tomu druhému môjmu komentu sa vôbec nevyjadruj, ja som to zle prečítala... sorry