Podávanie liekov po expirácii

luciaXYZ

To je fakt "chutne" ... pripomina mi to kauzu ked v tescu prelepovali zelene maso po datume spotreby novymi listkami s dlhsou spotrebou.
Je to sila, ako sa ludia necitia !!!

delphia

ako by sa tvarila???? tak, ze o nicom nevie! nakolko podavane lieky je sluzbukonajuca sestra povinna skontrolovat pri podavani- teda aj ich expiraciu, jednoducho by vyvodila nasledky pre radove sestry s tym, ze si neplnia svoje povinnosti a podavaju preexpirovane lieky. ona ich ma zrejme vo svojom sklade dokladne ukryte, aby v pripade, keby dosla kontrola (a mimochodom- no aka by dosla do socialneho zariadenia kontrola...ziadna, resp. je to velmi malo pravdepodobne), tak aby sa nenasli. zrejme svojou nedbanlivostou objednala niekedy v minulosti ovela viac liekov ako bolo za potreby a teraz ich nechce vyhodit a objednavkou cerstvych nechce zvysit naklady zariadenia.
osobne by som to naozaj riesila tak, ze ak mi da svoje nariadenie pisomne, tak bez problemov tie lieky podavat budem. ale to ona NIKDY!!!! neurobi a preto keby k niecomu doslo, sestry by boli v peknej kasi.

titi...

Denz s tou poslednou vetou suhlasím.Ako by na to reagovala nadriadená,keby to vyšlo najavo?Určite by sa tvárila,nevie o tom,že sa podávaju také lieky pacientom.

Denz

este stastie,ze vacsina liekov ma dlhsiu zivotnost ako sa pise na obale......
Ale ak sa jedna o liek s rychlou stratou ucinnej latky a jeho znehodnoteniu.......tak to je sila nieco take podavat.
Nafotil by som vsetko co je po exp.dobe a poslal to na zdrav.inspekciu.

gabči

Akí su tí príbuzní,ked suhlasia s tým aby sa ich rodičom aj ostatnym rod.príslušníkom dávali aj staré lieky.Po záruke.Však na liekoch aj to je napísane väčšinou,že po záruke sa nemôžu podávať.Vaša nadriadená takto chce šporiť pre zdravotníctvo?Nedajbože takto chce väčšiu výplatu či podobné?Ustrážiť svoje miesto?Hanba!Pacient celý svoj život platí zdravotné poistenie a to si zasluží,takto sa zaobchádzať s nou?Ked voľakto je starý alebo tažko chorý tak takými ľudmi sa môžu zaobchádzať ako na smetisku?Aj tak zomieraju či nie?Treba to riešiť.

delphia

v prvom rade hned ako prve si mala povedat, ze nech ti to da pisomne a vtedy tak aj ucinis. nic viac a nic menej. neboj sa, hned by zmenila nazor.

jajkafr

anonym
tak toto je vážne sila, ale akože v slovenskom zdravotníctve ma už asi nič neprekvapí... držím palčeky nech sa ti to podarí vyriešiť čím skôr