Priatel a jeho depresie..sebaznicujuce myslienky, sebapodcenovanie.Ako z toho?

Príspevok v téme: Priatel a jeho depresie..sebaznicujuce myslienky, sebapodcenovanie.Ako z toho?
Ninush

Ahojte..tak zacnem takto. S priatelom sme spolu 3 roky a teraz nastal...ako to nazvat...neda sa to nazvat ani "problemom" v pravom slova zmysle. Mame nadherny vztah, obaja sme zacali vysku, planujeme spolocnu buducnost, sme si sudeni, je nam spolu neopisatelne, proste..rozpravka:)) mame uz byt, auto, rodicia nas podporuju, on studuje pravo, ja medicinu..ale predsa. Problem je v tom, ze sa nenormalne podcenuje. Ma depresivne stavy, ktore pramenia z toho, AKA SOM. Vraj som prenho prilis dokonala, prilis pekna, prilis..prilis..prilis..ma pocit, ze si ma "nezasluzi", ze nie je pre mna dost dobry a pod.. ale to nie je pravda:( som uplne normalne dievca, studujem, aby sme sa mali dobre a medina ma bavi:))) sme spolu kazdy vikend, a v tom je ten kamen urazu. Ked sme spolu, je nam SUPER, uzivame si spolocne chvile, na nic zle ani nepomyslime, proste..stastie. Ale akonahle sa mame rozlucit a ist "od seba", chytaju ho strasne stavy. Cele dni ledva nieco zje, nic ho netesi, skola nebavi..intrak kde byva-mimochodom novopostaveny-tam sa citi strasne zle..pise mi spravy, ako ho laska boli, zranuje a aky je nestastny, ze ma od seba raz odozenie, ze naco som s nim. Ja ho ale ubezpecujem, ze s nim chcem ostat NAVZDY..je moja jedina, najvacsia laska, ideal..naozaj, nezartujem. Upratuje, vari, nic mi nedovoli nosit..spravi vsetko a nemusim ani slovkom.. len z tohto som smutna, preco ma berie ako "boha" a nie je so mnou taky stastny..preco tie zbytocne depky??Ako mu pomoct z toho von???
Som zufala..

kikina5

Trosku sa to tu zvrtlo do inej roviny ako bolo povodne urcene :-),
Myslim ze nazorov tu bolo povedanych dost je teraz uz len na tebe aby si si urobila svoj obraz o danom probleme a zacala ho riesit so svojim priatelom a nie s ludmi na fore.

poliewoocka

A propos, s vekom neprichadza aj mudrost. Netvrdim, ze starsi, co by mi mohli byt rodicmi nie su mudrejsi, ale..ALE.

poliewoocka

Ninush som ja...
lenze, pani majočka, ja nie som ten typ cloveka, typ ktory ked zavetri problem namiesto toho, aby ho riesil ZDUPKA. Je to ako keby ste chalanovi, ktory si pyta radu, ako pomoct priatelke s PPP poradili, aby ju hned opustil, lebo sa z toho uz nedostane uplne a vzdy to bude v nej, po cely zivot. Ja ho milujem a kolke by boli stastne, ze toto, tento "problemik" je len ta jedina chybicka..viete, tento jeho stav vznika len, ked nie sme spolu..ked je sam, zavrety v izbe, na intraku s knihami. Ked sme spolu, vsetko je hned ine. UPLNE.

t333

majocka,
"vyprosujem si, aby ste mi tykali, ja som si s Vami nepotykala, ani som Vám nepísala."
ja nemam slov... majocka, mohla by si vediet, ze v diskusnych forach na nete je nepisanym pravidlom tykat si.

po dalsie, siris paniku a strasis.. Nechapem ako mozes aplikovat svoj problem na problem Ninush. a naozaj neviem, ci to nebude rovnako aj tvoja chyba (tak ako napisal/a uhlie).

majočka

uhlie - vyprosujem si, aby ste mi tykali, ja som si s Vami nepotykala, ani som Vám nepísala.
Myslím, že z Vašich reakcií si o Vás každý súdny človek urobí mienku.

uhlie

majocka,

preco by sme mali reagovat na tvoj prispevok? Teba , ani tvojho manzela nepozname a ty si nas podstavila pred hotovu vec a nedala si ani muzovi moznost vyjadrit sa k tomu, co si o nom napisala. Za skutocny problem v tvojej rodine by som asi povazoval skor teba.

majočka

delphia - veľmi sa ospravedlňujem, ak som Vás urazila, nechcela som neagovať na ničí príspevok, iba povedať tomu dievčaťu, že jej priateľ nie je nedozretý, je chorý. Ja s takýmto žijem už 37 rokov, ktorému už toľké roky fúkam jeho boľačky. Raz som úžasná a iné superlatíva a keď sa mu v noci sníva (doslova!), že som najväčšia (vulgárne slovo), tak tomu verí. Plače, nespí, ľutuje sa, vulgárne mi nadáva. Ja mu to musím vyhovárať, presviedčať ho, že to nie je pravda, veď ma pozná 40 rokov, deti mu dohovárajú, aby sa išiel liečiť -ale on je zdravý, len ja som ....
Aj mňa manžel chodí do práce navštevovať, napr. doniesť mi desiatu, mobil, ale asi viete prečo. Asi si myslí, že ma raz prekvapí v kancelárii s nejakou stránkou, pretože sme ženský kolektív. Rozpísala som sa obšírnejšie, aby ste videli, čoho sa môžete dočkať.
Neželám si, aby niekto reagoval na môj príspevok a radil mne, ako sa mám zariadiť, Toto nie je o mne, ale o Ninush. Majočka

uhlie

poliewocka,

ja som mal zenu, ktora sa vo mne snazila vyvolat pocit menejcennosti. Ked sme niekam sli, tak, vzdy prva odpovedala za mna, ked sa ma niekto nieco opytal, aj ked nevedela co si naozaj myslim. Rozpravala, co ju napadlo a vobec ju nezaujimal moj nazor. Podla mna to skor byva tak, ze menejcenna sa citi vacsinou zena a snazi sa to zakryt tym, ze plytva hektolitre vody na umyvanie, drahe make-upy, saty a podobne pico.iny. Nqastastie, uz s nou nie som. Nemyslim si, ze ma nejaky dovod citit sa pri tebe menejcenny. Zeny mavaju obycajne daleko od dokonalosti.