Chyba ba mi, co mam robit?

Príspevok v téme: Chyba ba mi, co mam robit?
limi

Moj priatel odisiel(musel)na misiu do Iraku na pol roka. Velmi mi chyba a strasne ma to nici. Co mam robit aby som nanho neustale nemyslela? Sme sice denne v kontakte, ale to nie je ono. Nemozem sa na nic sustredit, nic ma netesi. Trva to uz asi mesiac. Mam aj strach, ze sa mu nieco stane. Este k tomu mam aj problemy v rodine. Viem, ze takto to ist dalej nemoze lebo sa asi zblaznim. Mozte mi nejako poradit ? dakujem

chardoney

jasné že je to kompromis..ok, nejdem na kávu, pôjdem s Tebou..trebárs niekam inam..
ja nemyslím celkové vzdávanie sa niečoho.. veď takéto veci začíjú jedným, druhým, zrieknutím sa niečoho..
tu je potrebná rozvaha..a 100% uistenie sa že mi to je fuk, ak na tú kávu nepôjdem..ak sa človek riadi niečím, čo sa vo fil. nazýva p. rei..ľahšie by niesli zaťažujúce okolnosti, pretože tam je vedomie, že všetko naozaj plynie, niekam sa posúva a nič netrvá večne..jedného dňa na ceste života, sa niekto ku nám pripojí, a ja mám vo vedomí, že sa môže odpojiť..

trikss

Ale ked najdes niekoho, kto ta ma rad pre to, aka si, obaja chcete to iste a vsetko zrazu do seba zapada, ver ze by ti za nim bolo sakra smutno keby odisiel. Aj ked len na 4 mesiace.. A tie kompromisy: nehovorila osm o vzdavani sa kaviciek, knih a podobne. to nie je kompromis, to je menenie sa. A v tom je sakra rozdiel

trikss

Myslim, ze to co som povedala, nebolo spravne pochopene..Mas pravdu s tym konsenzusom. Nevedela by som byt s niekym, kvoli ktoremu by som musela vela veci menit, resp. menit to, aka som. Ale v kazdom vztahu su potrebne aj kompromisy (niekedy v zmysle prisposobenia sa). a to prave preto, ze vsetci sme ini..

chardoney

cením si Tvoju odpoveď, no ja viem že sú chyby v živote práve preto, že robíme kompromisy..tak ja nato..ako často to len ide..nie kompromisy vyhľadávajte. ale konsenzusy..
kompromis..zn. že niečoho sa vzdávam/hrozné slovo/ v prospech niekoho
konsenzus..obidvaja chceme to isté, zhoda
ako by som sa mohla vzdať kávičkovania, čítania kníh atď. len preto, že niekto s tým nesúhlasí, alebo chce niečo iné..nech si radšej ide každý sv. cestou..buď ma chce takú aká som, alebo ...veď koľkokrát sa stalo že ženy po ukončení vzťahu pov. čoho vš. sa vzdali, čo všetko pre neho urobili..sú to nes. ženy..závislé a slabé..
ja mužov milujem, ale vzdávať sa pre nich niečoho..no way

trikss

Boj o nadvladu to nie je.. Je to skor o kompromisoch, oddavani sa, "obetovani" pre toho druheho, pre vztah..V spravnom vztahu samozrejme z oboch stran, nielen z jednej

trikss

chardoney
laska nie je o zamilovanosti, to mas pravdu. laska pride ked zamilovanost prejde.. Nie je to ani o zavislosti. Ked ti niekto chyba nie je to tym, ze si na nom zavisly. Vztahy a laska su najkrajsia a zaroven najzlozitejsia a najriskantnejsia zalezistost v zivote. Ale nech sa na to pozries z akehokolvek hladiska, ked milujes a si milovany, je to krasne. Samozrejme, vztahy so sebou prinasaju neskutocne velke riziko a ked milujes, neznamena to, ze si "chraneny", nic zle, ziadne sracky sa ti nemozu stat a uz si za vodou. prave naopak...Ale aj napriek tomu...

chardoney

a práve pre tieto vaše reakcie/ ale nič v zlom/ ja nechcem mať vzťah, mňa by asi zabilo opäť sa oddať vášnivej láske..je to deštrukčné..je to závislé..
Láska nikdy nemôže byť vzťahom, pretože vzťah - to je boj o nadvládu, boj o moc..
Láska nie je zamilovanosť, pretože zamilovanosť nás robí závislými..
ja len toľko, keď máte ten vzťah, popremýšľajte či v ňom nezabúdate na seba, keby to tak nebolo, neboli by ste ako vyhorené sopky..ale veľa trpezlivosti prajem, a samotu si užívajte,je to dar zhora

trikss

Ja mam lasku v USA. Siel na 4 mesiace, 23.7. ubehli dva, co je tam. Tiez mi velmi chyba, sme v kontakte, vdaka Skype-u sa aj vidime, ale aj tak. Nie je to nic moc.. Nebojim sa nevery, lebo mu nadovsetko doverujem,nebojim sa, ze by som to cakanie nezvladla, jedine coho sa bojim je, aby to neochladlo. Obcas som dost paranoidna.. niekedy ked sa den neozve, hned vymyslam katastroficke scenare a dost zbytocne..Zbytocne sa trapim. Tiez som myslela ze pomoze ak budem robit co ma bavi. Ale nie je to ono..Pomoze to akurat na chvilku nanho nemysliet. alebo opacne: chyba mi este viac. Napriklad ked ideme vecer von s kamaratmi.. Je to tazke a uz sa nanho velmi tesim.
PS:kazdy vztah je individualny. jeden vztah sa dialkou moze pokazit, iny sa moze posilnit..

sano86

dakujem leenka, ALE

.....je nehovorim ze tá zamilovanost tu nie je teraz, je v kazdom zacinajucom vztahu, ale nás rozdelí az vek :) :( kazdí am na svete svoju polovicku a ja som si ju naśiel