Pľúca zaliate vodou

philips

Lubuška, nakoľko nie je známa diagnóza a nepoznáme dôvody jej ťažkostí nedokážem odpovedať na otázky.

Lubúúúúška

Ahojte chcela by som sa vás opýtať ... moja babka ma 75 rokov a včera sa jej pľúca zaliali vodou .. a srdce jej vynechávalo ... včera sme ju odviezli do nemocnice a bojím sa o ňu lebo keby je ešte jeden deň doma tak by tu už s nami nemusela byť ... chcela by som vedieť ako dlho to asi bude trvať pokial vyzdravie a bude tu ešte dlho? :((

llek

Voda do pluc cloveku len tak nenatecie, ono je to cele tak trochu inak. To ludovo povedane, ze "ze pluca zaliate vodou" je prejavom srdoveho zlyhavania. Takze u tej osoby o ktorej sa tu pise ide o to, ze jej zlahava srdce s tym, ze za stabilnych podmienok za pomoci liekov, ktore pravdepodbne uziva to srdce ako tak zvlada beznu zataz. lenze infekcia v tomto pripade predstavuje velku zataz a tak sa srdcove zlyhanie tzv dekompenzuje a to sa prejavi tym "zaliatim pluc". je to pomerne casta situacia u starsich ludi so zlyhavajucim srdcom. Bezne clovek nemusi ist so zaplom pluc do nemocnice, u starkych zlyhava srdce, velmi sa zadyhcavaju a tak musia ist do nemocnice. Vzdy je vazna situacia, ktora nemusi vzdy skocit dobre.

kabel

podla mna, ked mu zaberu poriadne antibiotika, ktore dostava (neviem, ako dlho sa uz lieci) a nie je tam ine pridruzene ochorenie, tak sa z toho dostane. Zavisi od celkovej kondicie cloveka, ako rychlo to pojde. Druhykrat treba ist k lekarovi vcas.