Pľúca zaliate vodou

horvathva

ja sa chcem spitat ket cloveku us druhi krat natecie voda do pluc a pricom je tam estek zapal ci to dopadne dobre a dudze naspet zdravi

horvathva

dobry den chcela bi som sa spitat mam 40 rocneho otca ktoremu pred 3 tizdnamy na plucach nasli vodu a zapal tu vodu mu us 3 krat tahali a jeho stav sa nezlepsil voda sa mu tam naspet vratila pricom berie lieki na ten zapal .za odpoved vam dakujem

zzuzka

Alebo, keď nezaberajú lieky na odvodnenie tak sa urobí punkcia a voda sa vypustí, ale to sa robieva skôr na geriatri ako na internom.

evicca

Dobry den chcela by som sa spytat otec ma 70 rokov a v priebehu dvoch mesiacov bol hospytalizovany na internom oddeleny pre zaliatie pluc .Robili mu vysetrenie pluc,hrtana a ine ale pricinu nezistili berie lieky aj na srdce aj na odvodnenie nefajci tak by som chcela vedie co mohlo byt pricinovopakovaneho zlyhanie .Za odpoved dakujem.

llek

Ak ide o starsiu osobu, tak ako pises "pluca zaliate vodou", co sa inak vola opuch pluc su najskor dosledkom srdcovej nedostatocnosti, teak ak srdce zlyhava ako pumpa a nevladze si plnit svoju funkciu. Taky pacient sa prijme do nemocnice a nasadia sa mu lieky, ktore zlepsia funkciu srdca, alebo sa pridaju lieky k dlhodobo uzivanym a hlavne sa nasadi intenzivna diureticka liecba, teda lieky na odvodnenie a pacientovi sa zvycajne ulavi. Pricinou opuchu pluc moze byt aj [revodnenie pri zlyhavani obliciek, alebo ine priciny. Prognoza yavisi od priciny stavu.