Prestal som si pichat pred mesiacom

Príspevok v téme: Prestal som si pichat pred mesiacom
Lotus1

Po 7mich mesiacoch a po dovolenke v Thajsku , po doslednej diete a pri pravidelnom sporte som vysadil inzulin. Nic , vsetko v pohode existujem ako keby som nemal ziadnu chorobu,. Denne si robim glykemiu . Rano nalacno 4,8 po jedle do 6,8 dalsiu hodinu do 5,8 schudol som za 7 mesiacov 15 kg som presne na svojom BMI.Pomohla mi dovolenka v thajsku kde som mal z ich stravy pravidelne hypo. Predtym 5x denne inzulin.

hybe

pozri,ak prestanes ludom nadavat do hlupakov,tak ta isto zacnu brat vazne,inak budes ten hlupak prave ty,pouvazuj o tom,je to proste tak,chce to trochu ucty ku kazdemu.
no vidis,lotus teda pise ze pred tym mal aj 14 no ale napriek tomu zije,teda nie je davno mrtvi ako si hovoril ty.
a preco by mal preboha klamat,co by z toho mal? nechapem...nože vykonštruuj nam niečo

Denz.

Lotus1
Dnes 11:36
xxx.xxx.62.6

Neviem vysledky Anti CAD najst , este to skusim pohladat.

V mojom pripade je to iba polovica uspechu , mam aj ischemicku chorobu srdca , dva stenty na koronarke robene na NUSCH. Posledny HbA1c (10/2009) mam 5.35 (predtym aj 14).Takze na ten cukor si musim davat dozivotne pozor aj ked som mal dnes rano na lacno 4.8 :-) a vcera pred spanim 5.6

hybe

eng,lotus nereagoval na teba ale na Denza,ktory si myslel ze si lotus vymysla
toto forum je pre laicku verejnost a ich rady,pocity,skusenosti,nazory,otazky (aj blbe nazory a otazky,kazdy ma pravo na nazor,to je jedno aky je,kazdy ma pravo polozit otazku/y...because co je pre jedneho blbost to u druheho moze mat zaklad pre hlbsie uvahy) a nie pre lekarov,kde musi mat kazda veta tzv vedecky podklad,tak tu nemiesaj odbornikov,ktory maju tiez svoje kanaly nam nepristupne a tiez sa tu bavime o dm1 a nie o dm2 krore je uplne o niecom inom,dm2 je uplne ina tema,jedine zeby to bola naozaj zle stanovena diagnoza,alebo inzulin uz bol nahradeny za tabletky lebo uz neplnili dostatocne svoju funkciu
lotus sam napisal ze si pichal,citujem: "10-12-12-10 posledny Levemir , cez den Rapid." a to nie je malo inzulinu ani nahodou(ved to je tolko jednotiek ako vyraba zdravy pankreas na den)to by uz musel mat svoj pankreas odpisany,kedze potrebu inzulinu plne nahradzal a teraz ho ma zrazu funkcny
s tym,ze schudol 15kg tak logicky nepotrebuje na čas inzulin,ale staci mu dieta a pohyb mas samozrejme pravdu

eng

Lotus1,

nikdy som netvrdil, že si niečo imaginárne, tvrdil som len to čo je napísané v mojom poslednom príspevku...

... v ktorom okrem iného píšem, že ak diabetik s DM typu 2 používa inzulín a to bez ohľadu na počet denných dávok, že to neznamená zlú diagnózu hodnú odsudzovania (a je jedno či to robia účastníci tohto fóra (vo väčšine bez medicínskeho vzdelania), alebo účastníci toho istého pobytu kde si bol Ty v Thajsku s medicínskym vzdelaním).

Nasadenie inzulínu u diabetikov s DM2 má svoje opodstatnenie, keď u nich nezaberá iná liečba = diéta, pohyb (ako základ) + tabletky (ako ďalší prostriexdok) podporujúce účinok inzulínu, ktorý u diabetika s DM2 produkuje jeho pankreas.

Lotus1, ja Ti držím palce, aby si si do ďalšieho života dokázal udržať teraz dosiahnutý stav a už sa nikdy nemusel vrátiť k inzulínu, alebo tabletkám - keď sa Ti darí teraz držať dobrú kompenzáciu iba pomocou diéty a pohybu.

Pamätaj však na to, že keď vo svojom úsilí poľavíš vrátiš sa späť k injekciám s inzulínom, či to bude iba dlhodobý analóg 1x za 24 hodín, alebo intenzifikovaná liečba s 5-timi injekciami za deň, alebo pumpa, to sa nedá dopredu povedať.
Ale keď si nebudeš strážiť životosprávu tak si opäť medzi diabetikmi s diabetom druhého typu, ktorí sú liečení inzulínovou liečbou.

Tak ešte raz Ti držím palce, aby si sa medzi nich nemusel vrátiť.

Lotus1

Neviem vysledky Anti CAD najst , este to skusim pohladat.
V mojom pripade je to iba polovica uspechu , mam aj ischemicku chorobu srdca , dva stenty na koronarke robene na NUSCH. Posledny HbA1c (10/2009) mam 5.35 (predtym aj 14).Takze na ten cukor si musim davat dozivotne pozor aj ked som mal dnes rano na lacno 4.8 :-) a vcera pred spanim 5.6

eng

To all,

viacerí tu zatracujete západnú medicínu a ste voči nej zaujatí...

Vážení, Lotus1 tu nepredkladá celú svoju zdravotnú kartu, takže nikto z Vás čo tu odsudzujete západnú medicínu, okrem samotného Lotusa a jeho diabetológa, neviete nič o tom ako na jeho DM2 vplývali perorálne antidiabetiká, či ich mal nasadené pri zistení DM, či mu jeho západný lekár pri zistení DM nekládol na srdce, že mu stačí dodržiavanie diéty a zníženie hmotnosti na úspešnúliečbu, nikto z Vás okrem nich dvoch neviete ako dlho sa Lotus1 o to neúspešne snažil pred výletom do Thajska... A vôbec neviete kedy a po akej dlhej dobe neúspešnej neinzulínovej liečby mu bol inzulín nasadený...

Prečítajte si trochu viacej odbornej literatúry o diabete, prečítajte si prosím Vás aj odborné štúdie a kauzistiky o liečbe DM1 a DM2 na Internete a rozmýšľajte, rozmýšľajte a až potom píšte nejaké hodnotetenie...

Lotus1 má DM2 a ako sám píše pobyt v Thajsku mu pomohol schudnúť 15kg a dosiahnuť ideálne BMI...

DM typu 2 sa vyskytuje u diabetikov s nadváhou oveľa častejšie ako u ľudí s normálnou váhou, resp. podváhou!!!

To je fakt, ktorý nájdete aj v publikáciách z Indie a východnej Ázie, to poprvé...

Ako západná tak aj východná medicína o tom vie!!! Už veľmi, veľmi dávno cca 15, 20, možno aj 30 rokov dozadu som v nejakom tzv. populárnovedeckom časopise čítal, že v Indii liečia novozistených diabetikov niekoľko dňovou hladovkou...

Prečo asi? Jednoducho preto, lebo väčšina novozistených diabetikov v Indii a rovnako aj u nás a všeobecne na planéte Zem je DM2 u ľudí s nadvéhou a obezitou.

Po druhé, to že si diabetik s DM2 pichá inzulín vôbec neznamená, že má zle určenú diagnózu!!!

Liečba DM2 pomocou inzulínu sa robí aj na západe aj na východe planéty Zem a to aj intenzifikovanou inzulínovou terapiou a predstavte si, že dokonca aj s použitím inzulínových púmp, u diabetikov s DM2 u ktorých ich vlastná sekrécia inzulínu je nedostatočná, alebo majú v organizme veľké množstvo inzulínových blokátorov, ku ktorým okrem iných patrí aj andrenalín ktorý sa vytvára pri strese...

Keď sa u diabetika s DM2 liečeného inzulínom podarí upraviť životosprávu, odstrániť stres a nadváhu, potom pri dodržiavaní diéty, pohybu a zdravého spôsobu života je aplikácia inzulínu zbytočná!!!

Ale POZOR, toto platí o DM2, Gestačnom diabete, Mody a ďalších špecifických typoch diabetu, ale NIE pri DM1, u ktorého sú imunitným systémom zničené beta bunky pankreasu.

Pri včasnom záchyte diabetu typu 1 sa pri dobrej počiatočnej inzulínovej liečbe dostaví tzv. Remisia, počas ktorej si diabetik s DM1 aplikuje iba minimálne resp. žiadne množstvo inzulínu. Remisia môže trvať aj niekoľko rokov a cieľom dobrej liečby diabetu DM1 je jej čo najdlhšie udržanie... Žiaľ remisia je v živote diabetika typu 1 iba jedna (u tých šťastnejších...).

kiti

zdravím vás . mám aj ja takú skúsenosř ako lotus : cukrovku mi zistily september 2007 inzulin som si pichal 10j-10j-10j novorapid a nočný levemír 16j do 25 decembra 2007 sa mi dávky znížovaly na 4j-4j-4j a nočný 0j. Od februára 2008 som si prestal pichať inzulín lebo som mal stále hypá a nepichal som si 9 mesiacov. lekárka to nazvala že to je remisia novozistenej cukrovky tipu 1. a dnes si pichám 7j-7j-7j novorapidu a 9j lantus. takže dlho som sa netešil tvrdá realita...