Antikoncepcia chloe a na akné

Príspevok v téme: Antikoncepcia chloe a na akné
katarina6592

Ahojte.chcem sa opytat aky mate nazor na antikoncepciu Chloe?dnes mi ju predpisala kozna doktorka aj ked ja som velmi nechcela pretoze budem musiet chodit na odbery krvi a to mi nerobi dobre a takisto som citala aj vela neziaducich ucinkov.ale doktorka ma presvedcila a dokonca aj moja mamka...a dneska,ked uz mam Chloe na stole tak som citala na roznych forach take veci ze uz teraz sa toho bojim...baby pisu ze maju depky,priberaju,boli ich hlava,kruti sa im hlava maju zmeny nalad a tak...naozaj to moze byt vsetko z toho??moze takto liek ovplyvnpvat?ja som bola vzdy vyrehotana usmievava optimisticka aj ked ma nieco trapilo ale mam to na haku milujem smiech ale bojim sa ze koli Chloe sa zmenim,nechcem mat depky a bohvieake nalady :-/..........a dokonca doktorka mi to chce skombinovat s Roaccutane pricom nechapem ja si nemyslim ze mam hrozne akne,niekedy som dokonca spokojna ze som schopna vyjst von aj bez mejkapu ale to malokedy,ale aj tak si myslim ze to nieje take hrozne,aj ked je pravda ze lokalna liecba mi uz take 2-3 roky nepomaha...v decembri mi brali krv aby vedeli ako som na tom s hormonami a vraj vysledky su dobre tak neviem preco mi teraz chcu davat hormonalnu antikoncepciu....myslite ze to mam brat,alebo ako?

fifo22

Ja som Chloe uzivala,na pleť mi to pomohlo,ale a to bol dôvod prečo som ju vysadila,pribrala som 6kg. Lepšie účinky som mala pri užívaní Diane 35 a Jeanine, z ktorych som aspoň nepribrala. Inak mimochodom keď vysadíš tabletky,pleť sa znovu zhorši...

katarina6592

a neviem preco som si myslela ze to je na rovnakom principe,sudila som podla vedlajsich ucinkov ze su v podstate rovnake su tam aj tie najhorsie typu samovrazda,ale hadam tak neskoncim.a bojim sa ze mi to znici pecen,na tie lieky by sa vobec nemal pit alkohol,ja nevravim teraz ze som nejaka alkoholicka ale som na vyske tak viete ako to chodi nejaka ta oslava,diskoteka,aj ked ja pijem hlavne vino ale bojim sa ze skoncim so stvrdnutou pecenou jak kamen

katarina6592

no ved praveze ja som velmi nechcela ziadne hormony ja som mala uz slzy na krajicku,citala som kadečo ale mamka do mna hucala ze uz sme mohli mat davno pokoj,lebo uz skor mi to chcela nasadit ina kozna ale vtedy som razne odmietla lenze ked uz mam akne tak 3-4 roky,lokalna mi nepomaha tak neviem co s tym,tak som nakoniec suhlasila.mala som asi brat ten roacuutane,lebo dnes sme sa bavili ci chcem iba roaccutane alebo vezmem to Chloe,urobia mi testy o 2 mesiace a potom mi da aj roaccutane,lenze ja som myslela ze roaccutane je vacsie svinstvo,preto som ho nechcela ale teraz zistujem ze som asi mala vziat iba cisto ten roaccutane bez antikoncepcie. :-/

marioneta

ked vravis ze nemas taku strasnu plet, tak naco chces brat HAK? ...aj ekd sa vsade pise ze teraz su nizkohormonove tie tabletky...ale umele hormony sa z tela vylucuju tazko, a velmi pomaly...a ked sa v tebe zacnu ukladat,telo si s nimi nevie rady...jedna kamaratka neskutocne pribrala po nich a tiez ich brala pre akne...a pritom pocas brania antiky sa jej po 2 rokoch staleho brania plet natolko prispisobila tabletkam, ze sa jej opat zhorsilo a ovela horsie..

ked uz radsej vyskusaj ten roacutanne...bez HAk..ako mne sa skor zda ze ta tvoja kozna ti hce len napchat do teba drahe lieky, a neberie ohlad na to,ze neveis okolnosti okolo toho

a ja som tiez mala strasnu plet, priam katastrofalnu, aj s flakmi a jazvickami po licach...trvalo pol roka kym sa mi to dostalo aspon do normalu...mala som tazku formu akne, a napriek tomu mi kozna nedala ziadne tabletky...ale super mi pomohol laser, ktory ma v ambulancii...po 3 rokoch sa mi to vratilo spat, a mi nechcelo nic zabrat...laser mi uz vrajk netrebalo lebo jazvicky este neboli, tak som zacala pouzivat biodermu sebium...a prestali sa vyhadzovat vyrazky, fliaciky pomali uz bladnu...a 3x do tyzdna som si davala drozdovu masku, po mesiaci mi zbarala...a teraz nebyt tych fliacikov..bola by som spkojna
ahlavne pravdilo: nedotykast sa tvare, ani prstom jednym, a ani sa neopierat vskole o ruku!

aluska

jarkaa ma uplnu pravdu...este by som dodala, ze vela lekarov vyzaduje od bab aby podpisali papier, ze pocas liecby roacutanom neotehotneju, pretoze plod by bol na 100% poskodeny
takze si rozmyslite ci chcete brat roaccutane..a to co je pisane s tymi vedlajsimi ucinkami typu depresie ay samovrazda-moja mama je doktorka, sice v inom obore, ale uz pocula take pripady ze pokus o samovrazdu a tazke depresie z tohto lieku
takze tak

jarkaaaaaaaa

praveze roaccutane vobec nieje hormonalna liecba. ved predsa by to nemohli uzivat zeny aj muzi ten isty liek. navyse HAK sa castokrat predpisuje zenam ked sa liecia roaccutanom, kvoli tomu aby bola istota ze neotehotneju, pretoze tehotenstvo pri uzivani roaccutane neprichadza do uvahy. tieto lieky su velmi skodlive pre nenarodeny plod.

katarina6592

ale aj ked mam hormony v poriadku sa mi to vrati?? a ako to ze po roaccutane sa nevracia skoro nikdy ked princip je ten isty,či?

jarkaaaaaaaa

a zase roaccutane je naucinnejsi liek pri liecbe akne, aj ked ma vela neziaducich ucinkov, no u mnohych ludi zabera. po vysadeni sa len malo komu vrati akne.