AKO PRESTAT FAJCIT

Príspevok v téme: AKO PRESTAT FAJCIT
liliz

cawte. mam problem ze newiem prestat fajcit. viem ze este niesom zavisla ale zacinam nou byt. fajcim len ked som niekde vonku a tak.doma ani nemam nutkanie si zafajcit. len problem je ten ze ked niekam pridem a fajci sa tam tak dostanem na to chut aj ja. poradte mi prosim ako s tym navzdy skoncovat. diky:)
---------------------------
Ako prestať fajčiť? (Skončite s fajčením) www.zdravie.sk

Dug

jajaj: a ako si na tom s fajcenim bola predtym? Pretoze mam medzi kamaratmi velmi tuhych fajciarov, ktori boli uplne neznesitelni, ked sa snazili prestat.

jajaj

pozrite sa na stranku www.antinikotinovecentrum.sk . Ja som kuru absolvovala a uz nefajcim. A viem, o niekolkych ludoch, co to tiez skusili a uz nefajcia. Odporucam.

Anel

Chcem reagovať na e-mail od Denky. Rozhodne by si mala prestať fajčiť. Podľa vlastnej skúsenosti viem čo spôsobuje cigareta v kombinácii s antikoncepciou. Ešte ak sa k tomu pridá trocha stresu je to jasná diagnóza. Nebola by som tomu verila, keby som sa nepresvedčila na vlastnom tele. Antikoncepciu som užívala cca 7 rokov s malými prestávkami. Fajčila som 2,5 roka. Antikoncepciu už 1,5 neužívam a nedávno som prestala aj fajčiť. Za ten rok , čo som pri užívaní ant. fajčila /10 denne/ a stresovala sa urobila sa mi na prsníku hrčka. Museli ma operovať. Našťastie to bol nádor nezhubný. Ale dnes môžem povedať, že som sa poučila. Tohto roku , možno budúci rok plánujeme s manželom bábätko , takže to je ďalšia motivácia prečo už nefajčiť.

anonym_1580

ja osobne fajcim5 rokov 20 denne.prestavala som fajcit uz asi 20x ale nikdy to nebolo viac ako den.nemam jednoducho pevnu volu a padny dovod.jasne ze sa prestat da, nikto z nas sa nenarodil s cigaretou v ustach lenze na to traba vela pevnej vole a tu nema kazdy.mnohych donuti az zistena rakovina alebo jednoducho uz na to niesu peniaze.treba si ujasnit ci prestat naozaj CHCES alebo si si to len dnes zmyslela a vlastne to neberies celkom vazne tak ako to bolo u mna.ja chcem napriklad pribrat a viem ze prestat fajcit by mi v tom pomohlo takze by som zabila 2 muchy jednou ranou. problem je jednoducho len nedostatok pevnej vole!!!!!!!

Monb

ja som prestala / jedine coho som sa bala bolo, ze priberiem, aj som pribrala...ale chodim pravidelne cvicit 6xtyzdenne, zdravo sa stravujem a kila idu dolu...je super nefajcit / hovorim to ja, co som fajcila 13 rokov 20-30 denne!! Verte DA SA TO !!!!!

denka

Ani ja neviem prestat fajcit. Uz dva roky beriem antikoncepciu a viem, ze by som nemala fajcit. Ale ako na to? Velmi sa bojim, ze v buducnosti by som mohla mat nejake problemy s tym suvisiace. Prosim poradte

jatyon

Prečo prestať fajčiť ?
Regeneračný ozdravovací proces sa začne hneď po skončení fajčenia očistením tela od nikotínu a kysličníka uhoľnatého. Ďalšími výhodami môže byť odstránenie zápachu z úst, väčší pôžitok z jedla, pocit víťazstva nad sebou, predĺženie života.
.
Prestať fajčiť by mali hlavne tzv. fajčiari s vysokým rizikom: ženy užívajúce antikoncepciu, obézni alebo chudí, ľudia s vysokým krvným tlakom, cholesterolom, cukrovkou a s ďalšími ochoreniami. Rozhodne by nemali fajčiť tehotné ženy a dojčiace matky!
.
Kedy prestať fajčiť?
.
Ak ste neprestali fajčiť po prvom odstavci, najlepšie je prestať fajčiť hneď teraz.