uzkost na ulici

Príspevok v téme: uzkost na ulici
Wiqi

ahojte, ja som prekonala pred styrmi mesiacmi silny atak az ma brala zachranka, odvtedy mi byvalo zle vonku, v obchode, bankach, uradoch, vsade, kde bolo viac ludi a nevedela som ostat ani sama doma. Teraz po navstevovani terapii, je mi lepsie, sama zvladnem ostat doma, v spolocnosti niekoho aj ist do obchodu, banky atd, lenze dnes som vyskusala ist po 4 mes. sama von a bola to hroza, rozklepali sa mi kolena, strach, ze odpadnem, busilo mi srdce a na krizovatke, kde to bolo rusnejsie, mi prislo zle, a stale som na to myslela, ze co ak odpadnem, vkuse som to v sebe riesila,,ale takto sa neda normalne fungovat a este keby sa ma niekto nieco na ulici opyta, asi by som odpadla a krutila sa mi velmi hlava, stretli ste sa s niecimt takym aj vy?a ako ste to riesili? vdaka za odpovede

tariska

ahojte som od júna nezamestnaná a teraz od oktobra som začala mať úzkostne stavy,strach hlavne ísť medzi ľudí...je to hrozný pocit a neviem si pomôcť,nevedeli by ste mi poradiť akési lieky na báze byliniek?dakujem

lucia11

ahojte, tak som \"rada\", ze nie som jedina na svete, ktora ma taketo problemy. ja som zatial bola len u neurologicky, ktora mi napisala NERVOHEEL, ale ten vobec nezabera :( Moze mi niekto odporucit nejakeho dobreho psychologa, terapeuta v Bratislave? tieto uzkostne stavy ma dost obmedzuju v beznom zivote...

kávička

áno,závisia aj od počasia,čiže aj od atmosférického tlaku a všetkého okolo nás,lebo my ľudia sme tiež súčasťou prírody a preto nás to všetko ovplyvňuje...toto mi dnes povedala moja psychologička:-) ja som mávala tiež panické stavy niekedy,inak som sa liečila na úzkosť,no dnes som bola u psychologičky naposledy,lebo už sa mám fajn...konečne...

Wiqi

presne, mas pravdu, ja som bola prekvapena ako to tu funguje a ze niekto ma podobny problem cloveka potesi, teda caka, ze mu niekto poradi a ked rastu reakcie, tak to hrkne v srdiecku, ze niekto ma zajem o dany problem,ja som pocula, ze tieto nase stavy zavisia aj od mesiaca a inych roznych veci

usmev:)

stale ako stale..
je obdobie, kedy sa citim maximalne stastna, nic mi nie je a potom bum, opat tu mam tie doverne stavy, uzkostne, panicke ataky a pod.. no ako na hojdacke:-)
ale som maximalne vdacna za toto forum, mnoho ludi pozna presne to co my, clovek sa tu dozvie vela cennych rad a uz je troska zbehlejsi aj v tychto veciach;-)
a hlavne - nikdy nestracam vieru, ze sa z toho nedostanem.. lebo to nepripada v uvahu.. dostat sa z toho naisto dostanem, tak ako aj vy vsetci ostatni:-)

Wiqi

no presne to sa snazim, lebo doteraz som take veci brala ako samozrejmost, teraz si ich zacinam vazit, a ty mas nejaky problem podobny stale?

usmev:)

Wiqi, tak skus zacat od toho myslenia - troska sa preorientovat na optimistku:-) hladaj radost aj v tych uplne najbeznejsich veciach:-) napriklad sa potes, ked sa niekto na teba usmeje, tes sa, ze svieti slnko, ze pomaly zacnu rast kvety, ze si sa zobudila do noveho rana atd, atd:-) dovodov preco sa je tesit je dost:-) a ked aj pridu hnusne myslienky, tak sa snaz hned mysliet na nieco pekne, na to, ako sa to hned skonci a budes opat stastna;-)
pripadne si pozri nejaky smutny film a aspon pocas neho si uvedomis ako sa mame fajn aj napriek nasmu "osudu":-)

Wiqi

jej dakujem, si zlata, ano bola som na vela vysetreniach, vsetko v poriadku, samozrejme, len v hlave nie:)no aj ja verim, ze bude lepsie, aj ked som trosku pesimista :)

usmev:)

Wiqi, neboj, aj ja som taka povaha.. ale co mozeme za to, ze sme take ake sme?:-) niektore veci sa jednoducho nedaju ovplyvnit, mame ich dane.. aj nasu povahu.. jedine sa snazit na nej popracovat, ale chapem ake to je tazke.. a srdce mas inak ok? a uvidis, ze to pojde iba k lepsiemu, myslim na teba:-)