Prístroj Holter

auraa

lakarka mi nariadila vysetrenie holterom. v jeho vyhodnoteni sa pise, ze pocas merania bolo jeden krat zachytene KES. neviete co to znamena?

IgorDS

no neviem, ja už som mal 24-hodinový holter 2x, ale ten prístroj len určil, či mám alebo nemám arytmiu. To, či je zo stresu, neviem ako by ten prístroj dokázal uhádnuť. Na podrobné vyšetrenie srdca sa asi musí urobiť omnoho viac testov ako len EKG.

HOLOtropER

chcel by som zafajcit marihuanu s tymtomto pristrojom myslite ze mozem mam ho jeden den a neviem to vydrzat us som sice dnes hulil 5x ale bojim sa znovu odkedy mi ho nainstalovali
prosimvas poradte mi diky

NIKaaaaa

a nevies mi poradit lebo mne sa to vzdy odpaja ale ja to hned zapojim to nevadi alebo co s tym??
a mne tan ukazuje cas a meria mi to aj tak cez den...

-dita-

Ahoj levicaaaaa,no momentálne mám ten Holter!Strašne som netrpezlivá čo mi zistí.Ja som si myslela je to menší strojček no mi trocha vadí pri bežnom pohybe.Ked som išla od lekára sadla som si do auta o chvíľu začal pracovať.Predtým už v ordinácii to vyskušali,nebol problém.Ako auto išlo po ceste asi nevedel zachytiť pulz,lebo nie a nie prestať/Nešoférovala som ja/.Pokiaľ konečne prestal,ruky myslim prsty som mala celé modrofialové.Zdao sa mi že je príliš tesný.Doma ked som sa vyzliekla som sa pozrela vtedy už bol voľnejší.No to mi nevadilo,že hučí,píska,ale každu chvíľu sa mi šmýkal na tričku...Cez den sa zapol po pol hodinke,večer od 10-ej po hodine,no nadránom každých 15 minut.Tak asi od polnoci som skušala zaspať,lenže ked som trošičku spala,nevedela som ako mám ležať tak ma rýchlo zobudil a určite mi išiel tlak do neba.No nevadí,čakám kedy bude už konečne pondelok,čo mi povie doktorka.Neľutujem,že som sa na to dala,je to dobrý výmyseľ,len zavadzia pri pohybe ruk,aj na bruchu.Ešte to bolo také nepríjemné,mala som isť pre deti do školy,lebo sa už stmievalo/mali kružok/.Išla som a ako som tam čakala s jednou mamičkou začal fungovať.Mamička mi hvorí aký čudný hlas má tvoj telefon neberieš či je to len sms?Nemala som chuť vysvetlovať.Tak si myslím ked niekto to musí mať v práci je to trapas.No dufam,že nič vážne mi nenaznačil,dakujem ked mi držíš palčeky...

-dita-

levicaaaaa ja som už hotová katastrofa.Odkedy som začala behať po lekároch niekedy som strašne nervôzna,ani neviem od čoho.Celá sa trasiem z nutra.Netrpezlivá...vyliezla by som z kože.Voľakedy jeden čas som brala na ukludnenie Ansilan,no už som tak dva roky bez liekov a teraz sa mi to zhoršuje.Aspon keby som ten holter už mala za sebou.do tých 37-ich rokov som žiadne problémy nemala no teraz,stále niečo sa nájde.Všímam si aj to,s detskami nemám toľko trpezlivosti ako dávnejšie.Ulohy,atd.Viem to nie je dobre,ked sa stresujem tak furt niečo ešte pride myslím choroba,ale ako sa tomu stresu vyhnuť...Dakujem za povzbudenie.

levicaaaaa

-dita- držím ti palce... ja som holtera mala a u mňa sa našťastie problémy nepotvrdili... bol to len a len stres u mňa :D tak ti držím palce...

-dita-

dakujem levicaaaaa.Síce ten stroj budem mať až v marci,no som bola zvedavá.Určite mi vysvetlia všetko.Ešte som si všimla,že budem to mať v piatok.Sestrička mi hovorila,ukáže ako to treba správne odmontovať,budem to mať len na 24 hodín.Zatiaľ mi moc nechcela doktorka ani liek dať.Až potom.Vypísala mi Carvetigammu 6,25 mg.Pobehala som asi 6 lekárni nikde nemali,vraj nedržia je to slabý liek,väčšina ľudí berie 12mg.Musela som to objednať,a prísť potom ked dostanu.

levicaaaaa

áno pomôže, len si musíš poctivo viesť denný záznam do zošita... že čo si v ktorom čase robila, aby to vedeli porovnať...