Vysoka skola - Anglicky jezyk

Príspevok v téme: Vysoka skola - Anglicky jezyk
gogo_inka

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či niekto má skúsenosti s UPJŠ v Košiciach s odborom Anglistiky a amerikanistiky, či už Britské a americké štúdia alebo Anglický jazyk pre európsku inštitúciu a ekonomiku- prekladateľstvo. Klady a zápory, a celkové štúdium na tomto odbore. Ďakujem za odpoveď :-)

gogo_inka

tie britske a americke studia by ma asi nebavili ale to konkretne prekladatelstvo-tlmocnictvo je zaujimave. len by som chcela vediet co vsetko sa tam konkretne uci

dobra vila

gogo_inka, nevesaj hlavu! Najlepsie je to skusit na vlastnej kozi, nenechaj sa odradzat! Kam chodis na strednu? Rada sa ucis? Mas dobre znamky? Bavi ta anglina? Tak potom chod a skus. Nie je kazdy rovnaky. A opravaky robi kazdy student, nielen na tej skole, takze pokoj :). Nepoznam studenta, ktory by dal skusky na prvy raz. Patri to k tomu. Chce to len vytrvalost a chut ucit sa. Ja sice s touto skolou nemam skusenosti, ale nemyslim, ze by to bol tvrdsi oriesok ako prekladatelstvo/tlmocnictvo. Sama som ho rok navstevovala, predcim som sa nerozhodla pre inu skolu a dalo sa, pritom moja anglictina nie je hviezdna, rozumiem velmi dobre, hovorim podla mna dost biedne a bola som v zahranici kratkodobo (z jazykoveho hladiska mi to nepomohlo NIC).
Byvala spoluziacka, najlepsia kamaratka zo strednej, je teraz piatacka na UKF na tomto odbore, v zahranici nebola NIKDY. A je piatacka!! Drzi sa. Ak to nevzdas sama, zvladnes to, skus, aby si neskor nelutovala. Pokial sa da, chod sa pozriet na skolu, ked budu mat den otvorenych dveri, popripade na nejaku pripravku, ktore niekedy byvaju iba jeden den, ale cca 6-8 hodin, aby studenti vedeli, o co na skole kraca.

sisi123

ahoj...ja som chodila do ke na upjs britske americke studia v kombinacii...ale ta anglictina mi uz padla....ja som to fakt nevzladala priznavam...moje predstavy boli o tom uplne ine...ale ked si vymakana z anglictiny a bavila by ta aj lingvistika,realie,literarna tvorba a vela inych veci tak by si nemala mat problem...ale poznam par studentov co to chcu dobrovolne vzdat lebo rataju s tym ze nespravia ani bc....ale prajem vela uspechov

ewelin28

Tak do KE an americke a britske studie chodi moja spoluziacka z gymnazia...a z jej rozpravania...to je velmi tazka skola...neze tazka..ale je tam vraj strasny pristup profesorov..od zaciatku...tam proste studentom davaju najavo..aki su hlupi...a tvrdia im, ze pokial minimalne 5 rokov neboli niekde v zahranici, kde s apouziva anglictina..ze nemaju tam co robit...to citujem teraz tu moju spoluziacku byvalu...
a viem ze ona je poctiva a velmi mudra, inteligentna baba...a anglictinu vzdy vedela perfektne....chodi na opravaky apodobne..ale to nielen ona..to vraj cely rocnik...no radsej si vyber nejaky lepsi odbor..s lepsim uplatnenim..lebo z tejto skoly ho vraj nemaju bohvieake :)

ameliee

Zuzula, nevies o postgraduali cisto iba na prekladatelstvo a tlmocnictvo v BB, NR? Mam pocit, ze to tento rok neotvaraju - nemaju to v ponuke odborov na r. 2010/11 - ale nie je to hrozne, ze chcem a nemam kde studovat? Pripadne nepoznas dakoho, kto by robil taky postgradual v BB, NR, event. BA?

zuzula12

No ... ja som si robila v Presove postgradual Anglický jazyk pre európsku inštitúciu a ekonomiku- prekladateľstvo tlmoznictvo a bolo to SUPER. je to uz par rockov dozadu, ale viem, ze do Kosicodisiel Dr. Franko a ten tam vedie prekladatelstvo. Pre mne to bol PAN UCITEL ... Neviem, ake je studium, ale ak tam uci on, ja by som to skusila ...