monitor dychu

Príspevok v téme: monitor dychu
cindyy

čo si myslíte o monitore dychu? mám doma dvojtýždnové bábatko a všade čítam o tom syndrome, a mám velký strach. doktor síce povedal, že malý je zdravý a nevidí dôvod na ten monitor, ale na to zomierajú ževraj aj úplne zdravé detičky. to by som neprežila. a čítala som, že jedným z najzávažnejším prípadom patrí, to, že ked má madrac v postielke po niekom. je to pravda????? lebo my taký máme.....ak by niekto náhodou predával monitor dychu, tak mi prosím napíšte, mám záujem.... dakujem

Morzsi

minulý rok mala union zdravotná poisťoivňa tú akciu že ak sa u nich poistí dieťa na 6 mesiacov sa požičia apnoe monitor ale táto akcia trvala do 30. júna
treba tam zájsť a opýtať sa či náhodou nieje znova

zdenulka

katalinka a nie je lepsie sa vyvarovat niektorym chorobam alebo nehodam ?ja viem ze tych chorob je vela a vsetkeho co s amoze stat ale ked to moze zachranit zivot nahodou?

katalinka

je fajn, že máte monitor dychu, ale vedeli by ste dieťatku podať adekvátnu pomoc, keby sa ozval?
nesúhlasím s názorom o sociálne slabších rodinách ani s tým, že ak je matrac po inom dieťatku má to vplyv na daný syndróm...
dieťatko by malo byť uložené v postieľke, bezpečne, čiže bez plyšáčikov , vankúšikov a kadejakých serepetičiek, malo by spinkať na chrbátiku, ak je v zavinovačke doporučujem ho polohovať aj nabok a hlavne sa ukludniť...
ak budete takto stresovať pri každej diagnóze o ktorej budete čítať, alebo počuť buď si uženiete infarkt alebo vychováte hypochondra...
monitor dychu má svoje opodstatnenie, ale pokiaľ by sa moje dieťa narodilo v termíne s normálnou adaptáciou a hmotnosťou a nemalo by žiaden nález nekupovala by som ho...

zdenulka

no myslim ze to neni az taka suma aby sa maminka citila istejsia,ale viem pochopit ked sa ma maminka rozhodnut medzi jedlom a monitorom dychu tak jasne ze nie..ja by som si asi kupila..

meggy10

fixka no ved jasne, ved som jej poradila ked dostane porodne aby si kupila, ale aj tak by som tomu neverila nas exot uz bude mat 8. 7mesiacov