Napad na podnikanie

agaven

a preco neches skusit caje rozne caje liecive atd..roibos taky a ochutenu plus tam maj vyzivne tycinky volno predajne rozne doplnky ako na zaludok kvapky caje nieco na kosti a plus daj aj tie belepkove inak dobry napad davam ano uchyti lebo v okoli nie je nic take a deti su take co potrebuju cestoviny ,, a ine vyrobky ale spoj to aj s cajom a cajmi sypane rozne na pecen zlcnik atd,, tie tycinky aj vody si tam mozes dat lucka , atd.. ties su liecive aj fatra

Deee

lost za to ruku do ohna ani nedavaj...
kazdy jeden zakaznik ide za cenou, cest vernym vynimkam...
k nam chodia tzv.obzeraci...popozera popyta sa, my ochotne radime a nakoniec ide nakupit tam, kde je lacnejsie...

AdamKrt

Nechcem brat iluzie, ale mas zhruba predstavu o tom, kolko zakaznikov chodieva okolo a kolko z nich asi tak potrebuje dane potraviny ? Asi iba mizive percento. Myslis, ze par zakaznikov utiahne obchod ? Je to dost specificky okruh zakaznikov a z nich este nemusia vsetci tam kupovat, kedze niekde to mozu mat blizsie, ci sa stravuju inym sposobom. Cielom podnikania je oslovit co najsirsi okruh zakaznikov a Ty si to uz v zaciatku nastavujes tak, ze pojde len o velmi malicku skupinku ludi, co to budu kupovat....

lost

ak uz zacnes tak:

mozem aspon napisat ze ako zakaznik mam rad:
- ak je personal perfektne kavlifikovany v danej problematike (poradi, pomoze, doporoci co kupovat)

- ak je narocne vzdy udrzat vsetko na predajni, kludne by som si objednaval par dni dopredu tovar (take lahke vyjdenie v ustrety obchodu, ved je to prospesne pre obe strany)

- mozno by nebolo odveci posielat tovar aj cez internet, posta je u nas lacna, a lenivost u niekoho tiez vysoka :D

dalej by mozno bolo prospesne sa pytat zakaznikov co by radi videli v ponuke, co by chceli vseobecne. co im na tebe vadi a co maju na tebe radi.

podla mna by to chcelo robit tak, ze najskor (prve meisace) len budovat na mene predajne, alebo jej sile, nie bezat len pre zisk, ten by mal prist pokial naucis zakanzikov k vernosti a naucis ich nakupovat prave u teba :)

I ked za tuto teoriu by som na slovensku ruku do ohna nedaval...

Deee

mate ma pravdu, musis mat brutalny obrat, aby ti to slo a tiez si vypocitaj, kolko je v populacii diabetikov a celiatikov
ja som celiaticka a vela veci nakupujem v lekarni, kedze na niektore bezlepkove potraviny mi na recept doplaca poistovna, tym padom muku a chlieb pre celiatikov ani nema vyznam ponukat
na druhej strane nakupujem strasne vela sladkosti a stastie, ze nemusim riesit cenu, ale nie je mnoho ludi, kto si kupi keksik za 2,00€ alebo 4ks mufinov za 4,50€, ci 4,00 croisanty za 6,60€...
dieteticke vyrobky su povacsine drahe a malokoto si moze dovolit nakupovat vsetko na co ma chut...
a nezabudaj ani na expiraciu potravin, nemozes to mat v predajni vecne...
ale za pokus to stoji, ved na zaciatok podnikania mozes dostat dotaciu od statu a ked si nezacnes vyrabat dlhy tak to pokojne mozes vyskusat a po case ak by to neslo zavriet

mate59

myslím, že pri rabate 20 % ako v potravinách si vyrátaj, aby ťa to uživilo,plat, nájom, energie.Ináč dia produkty sa nepredávajú dobre a často končia s prejdenou zárukou v koši.

kastelanka

Urcitu skusenost uz mam, rodicia podnikaju, takze vela veci som sa naucila. Len ma zaujimalo, ci je to dobry napad, ci by sa to napr. diabetikom pozdavalo...