PayPal

GiovanniX

mna by skor zaujimalo ze paypay ake karty akceptuje od akych slovenskych bank?ake mate s tym skusenosti?od SLSP Visa electron akceptuje?alebo Maestro?

veronika666

asst
dakujem aj tebe,ale uz to mam zriadene a dokonca aj nieco objednane :) ale tuto diskusiu si asi ulozim a budem ju posielat kamoskam,ked si budu chciet zriadit PayPal,lebo je tu fakt vsetko a pekne zrozumietelne.ja som ale nemusela nastastie posielat ziadne doklady.po registracii mi to strhlo 1,5 eura z uctu-kvoli verifikacii karty.ked som si cca o 4 dni pozrela vypis,tak v popise bol 4 miestny kod,ten som zadala do paypal-u a kartu som mala overenu :)

asst

Nakolko mi robot vymazal niektore udaje prispevku, pak sa sem pokusim upravenu cast vety znovu napisat...

"...pred samotnym prihlasenim sa presvedcit, ze v adresnom riadku sa pred adresou objavi retazec znakov: h.t.t.p.s://, teda nie len: h.t.t.p://."

- pricom vsetky tie bodky v retazcoch "h.t.t.." si treba jednoducho odmysliet...

asst

Ahoj, veronika - a pripadne aj ini.

Chcem len doplnit niekolko info ohladom Paypal, aj ked vacsinu ohladom toho uz vies.

Paypal sa naozaj povazuje za jeden z najbezpecnajsich sposobov elektronickej platby a zrejme aj najpohodlnejsich. Velmi silnou strankou je aj to, ze za prevod meny sa nic neplati, pricom sa pocita aktualny kurz v case platenia.

Ako to tu bolo spomenute, dolezite je mat dostatocne "silne" heslo, teda take, aby ho nebolo mozne uhadnut, ci lahko skombinovat.

Jednoduchost a zaroven aj bezpecnost Paypal spociva v tom, ze pri plateni nezadavas udaje svojho bank. konta, ale prislusna obchodna stranka ta presmeruje priamo na Paypal, kde sa prihlasis svojim menom (= mailova adresa) a unikatnym heslom. Tym sa dostanes na dalsiu stranku Paypal, kde uz ale bude pripraveny ucet s menom ziadatela o platbu a presnou sumou na zaplatenie. Suma bude stale v tej istej mene, aku predavajuci urcil (prevod nastane az pri transakcii medzi Paypal a tvojou bankou). Tu platbu potvrdis a po odhlaseni z Paypal portalu ta to bud vrati na stranky predajcu, alebo zostanes na stranke Paypal ako neprihlasena.

Nie je pravda, ze treba mat nejaky obnos na Paypal, ale je dolezite mat potrebny adekvatny obnos na svojom ucte (svojej banke) a radsej s rezervou, aby sa nestalo, ze ti nejaka ina uhrada z tvojho uctu znizi fin. prostriedky na nepostacujuce pre transakciu s Paypal. Ale ak take nieco nehrozi, potom sa netreba nicoho bat, v tomto je Paypal naozaj dosledny - zaplatis presne tolko, kolko treba. Pri predaji je to uz inak, tam si Paypal myslim uctuje nejake percenta - nemam s tym skusenosti. Ak sa vsak chces zichrovat, mozes si potrebnu sumu (alebo i vacsiu) osobitne pripisat na konto Paypal. Ak tam po uhrade nieco zostane, mozes to pouzit nabuduce, alebo to previest na svoje tuzemske konto.

Dolezite je vediet, ale to uz asi aj vies, ze Paypal spolupracuje len na baze mezinarodnych platobnych kariet, na urovni Visa a pod. Nevyhodou je len to, ze to moze byt dalsia polozka v banke, za ktoru treba vacsinou platit.

Neviem ako v ktorej banke, ale v tej "mojej" som neplatil nic za zriadenie medzinarodnej bezhotovostnej platby. Len som musel poziadat o odblokovanie takejto platby - asi je to tym, ze mam zriadeny nadstandardny balik sluzieb, kde mam viacero veci bezplatne. Platit som musel aj pri zriadeni Paypal konta (asi 1$), ale aj ten mi potom pripisali na ucet Paypal.

Dolezite je tiez vediet, ze na zriadenie Paypal je treba vyclenit viac casu a to aj vtedy ak uz mas mezdinar. plat. kartu. Paypal totiz, okrem standardneho potvrdenia o zriadeni konta, ziada tiez o potvrdenie spravnosti platobnej karty, a to zaslanim stvormiestneho cisla, ktore sa nachadza na zadnej strane plat. karty a napokon ziada o potvrdenie autenticnosti ziadatela, poziadavou o zaslanie fotokopii min. dvoch dolezitych aktualnych platobnych vymerov so spravne vyplnenou adresou a menom platitela. Bez tohoto "dokladu" Paypal ziadnu transakciu neuskutocni - aspon u mna to tak bolo. (Foto)kopie dokladov samozrejme mozno poslat mailom s prilohami, najlepsie v JPG formate. Po obdrzani tohoto mailu je sluzba aktivna po 2-3 prac. dnoch. Inak by si sice mala konto platne, ale bez moznosti transakcii.

Tiez by som upozornil pred obozretnostou najma pri plateni vo verej. miestach ako aj pred priamymi odpovedami na udajne vyzvy Paypal. To zamena, na Paypal vstupovat len priamo zadanim adresy www.paypal.com do adresneho (nie vyhladavacieho) riadku a pred samotnym prihlasenim sa presvedcit, ze v adresnom riadku sa pred adresou objavi retazec znakov: https://, teda nie len: http://.
To predstavuje zabezpeceny pristup (Secure) a nie len bezny, a teda aj lahko zneuzitelny.

Tiez pozor na skutocnu menu a jej hodnotu, ako to tu uz bolo napisane a tiez na navykovost, ale aj to tu uz zaznelo.. :)

Teda uz len prijemne a bezpecne nakupovanie.. :)

veronika666

no,presne tohoto sa aj ja bojim.akonahle budem moct objednavat zo zahranicia,tak zas nakupim oblecenia a kozmetiky ...ach jaj :)

lost

presne tak :D
ked sa clovek do toho dostane, musi vynalozit vela usilia aby sa krotil :D

jajajajaj dnes mi doslo 12 novych triciek :D:D::D

lost

ano tak nejak to funguje :)

vlastne, ten eshop "pripravi" udajne (suma, komu vlastne platit) a hned presmeruje na paypal, len zadas udajne, potom potvrdis, tam ti aj napise celu sumu (samotny papyal) kolko strhne z karty..

ten PIN kod by sa mal objavit tak za 3-4 dni v historri (online bankingu)

potom ta to moze (ale nemusi) automaticky presmerovat na stranku obchodu, a tam budu vacsinou take informacie ze "uspesne" alebo "nakupujte dalej" :D -

a potom samotny paypal (ale moze aj obchod) posle email, na paypal emailovu strnaku ze platba uspesne prebehla... taky potvrdzujuci email,...

veronika666

aha,takže ja tým,že sa prihlásim do paypal na stránke nejakého e-shopu,ma to hodí do môjho paypalu a tým sa to považuje za zaplatené?už sa nemusím na tú pôvodnú stránku vracať?no dobre,dúfam,že to zvládnem a že to bude v pohode.od včera čakám na ten 4 miestny kod od banky.

lost

hmm, myslim ze staci ak si overis tam hore (kde sa zadava adresa) ze je to www.paypal.com
ono to ten obchodnik tam priamo presmeruje...

a ked ta platba prebehne OK, tak to bol pravy paypal, pretoze podvodnik by nemohol vediet tvoje prave heslo, aby ti povedal ze OK prihlasi ta to...

ale ak aj narazis na povdodnicku stranku, a omylom tam aj zadas srpavne heslo - asi ti vyskoci ze heslo je zle... potom bez na realny www.paypal.com a zmen heslo :) potom nema podvodnik sancu...