Nadory na prsniku a peceni.

mate59

darika - mama mala inv.dukt.ca. prsníka.
Veľkosť nádoru - 6,5 cm ako mandarínka.
V NOÚ na Klenovej mi povedali, že mala prísť skorej.Nasledovala ablácia/odňatie /prsníka.Potom chemoterapie,ktoré znášala bez problémov, až pri poslednej sa pozvracala.Potom sme denne dochádzali na ožarovanie na Klenovú.Radšej radím dochádzať,ako tam mesiac ležať.
Chodí na kontroly,na onkológiu,teraz raz za kvartál,výsledky má výborné.Nemala zasiahnuté ani lymf.uzliny, ani metast. nikde.Je tri roky a tri mesiace po operácii,cíti sa výborne, bez problémov.
počas CHT neprišla ani o vlasy.

Sex Godess

Darika- treba sa snazit byt pozitivnym v kazdom pripade, ale ked to uz metastazovalo do peceni, bude to velmi tazky boj.

jajka001_

Invazívny duktálny karcinóm
Až v 30 % prípadov sa kombinuje s iným invazívnym typom, čo spôsobuje problémy pri klasifikácii, liečbe i odhade prognózy. Je najčastejším invazívnym karcinómom prsníka - tvorí viac ako 50 % všetkých prípadov. Má i najhoršiu prognózu. Na pohmat je veľmi tuhý, skladá sa totiž predovšetkým z medzibunkového nádorového spojiva. Metastázuje okrem lymfatických uzlín aj do pečene, pľúc, mozgu a do kostí.

jajka001_

čo toto?
www.tvojanovanadej.sk

Invazívny lobulárny karcinóm
Je druhým najčastejším invazívnym karcinómom prsníka, s výskytom 5 až 10 %. Jeho typickou vlastnosťou je multifokalita - tvorí viacero ložísk v jednom prsníku. Na pohmat je tiež tuhý, obsahuje však menej nádorového medzibunkového spojiva. Niekedy bunky obsahujú hlien (bunky typu pečatného prsteňa) a karcinóm s vysokým obsahom tohto typu buniek má horšiu prognózu. Má vo včasných štádiách o niečo lepšiu prognózu ako duktálny invazívny karcinóm.

ani som netušila že je toľko typov rakoviny prsníka...

darika

jajka,
uz som pozrela vela,ale nikde ani naznak toho,co hladam ja.Mam pocit,ze je to velmi zle.Vsade sa pise o jednom naleze,max dvoch.Niekde o operacii,u nas ide rovno o chemoterapiu.Skusim hladat dalej.

darika

ja rozumiem co myslis,ale neorofibromatoza tam spomenuta nebola.Len velkosti tumoru.Ja sa do toho nerozumiem a co hladam na nete su len fakta doktorov.Potrebovala by som skor co to obnasa zo skusenosti.