ako sa osamostatnit zo 600 euro?

Príspevok v téme: ako sa osamostatnit zo 600 euro?
slovanPrehra

ahoj rad by som sa osamostatnil ale neviem ci mi moj plat na to bude stacit ta sa vyzit zo 600 euro mesacne? ved je to totalna almuzna..

ja pocitam 300 podnajom s energiamy
300 strava
80benzin
50 prostriedky do domacnosti

100 bokom ved treba aj obcas von ist uzit si opravit nieco na aute poistky dovolenka..

ratam to zle? kolko davate na stravu 1 osoba a kolko tak na zubna pasta pranie a tak?

jedlo mozem len drahsie (asi celiakia) ziadne rozky na veceru...

jajka001_

je to vela ale je to trhova cena. na druhej strane je to najvyssia polozka na vydavkoch. a ak si anorekticka, ani jest nemusis :)

jaankaaaaaaa

ahaaa, no neviem teda, nevidela som este ceny pobytu na dlhsie.. ale tak napriklad len jedna izby vo vacsom byte kde byva vela ludi , sa prenajima najmenej za 150e , co je dost vela nato ze je to byvanie s cudzimi ludmi

beskyd

ale to nemozes ratat za noc... ked si dakde dlhodobo, cena je v prepocte na den ovela nizsia, nie ako ked ides prespat dakde na 1 noc, to je jasne ze ti to nedaju za 2 evri. to co som hovoril plati pre mesacny pobyt.

jaankaaaaaaa

v KE ubytovna pod 10e na noc neexistuje. ani neviem ci je taka za 10e na noc. na internatoch su izby pre hosti za 13e na noc a to su INTERNATY...

beskyd

sak existuju ubytovne, som raz jednu nasiel v BB za sto evri na mesiac, mate tam aj pracku aj susiaren aj vsetko. a ked ste mladi, bud je sanca ze prijem pojde hore alebo sa da najst daka fuska popri robote aj ked chapem ze pracovnych prilezitosti v niektorych regionoch vela neni teda, ale 400 evri minus 100 - 150 = minimalne 250, z toho sa da dako prezit, aj tak ludia minaju kopec penazi na zbytocnosti ktore v podstate nepotrebuju.

jaankaaaaaaa

precitala som si len par prispevkov a poviem len tolko ze prenajom 1izboveho bytu v KE sa lacnejsie ako za 300e zohant neda!! mozno za 280 niekde na okraji mesta, alebo v zlom stave , nezariadeny... toto je realita. tiez sa chystam osamostatnit, no najst si v dnesnej dobe dobre platenu robotu?? vsade ponukaju max. 400e na mesiac!! ako sa ma clovek s takym platom osamostatnit?? je mi z toho zle

uhlie

George,

tie veci treba menit na kazdom aute (aj ked ja som rozvody na ojazdenych autach nikdy nedaval menit a olej som tiez vzdy len dolieval). Skor som myslel take veci, ako su filtre, loziska, sviecky, manzety, tlmice...

GiovanniX

zbytocne sa hadate na aute:D
niekde som rozpisoval v jednej teme vyhody a nevyhody noveho a ojazdeneho auta,kto ma peniaze nech si kupi nove a kto nema vela penazi tak nech ojazdene,ja kupujem ojazdene,prave preto ze nove ma velke vydavky,pravidelne servisne prehliadky atd a hlavne preto,ze aj ked par rocne,ale o 1,alebo 2 triedy vyssie bude to auto,ako kebyze kupim nove...a neviem ako vy,ale ja si potrpim na bezpecnosti a komforte auta.Nedam 10 000€ za auto kde je manualna klima a 2x airbag,abs(esp)...za 8 000€ mam napr par rocne peugeot 407 vo vybave,kde nechyba nic,a podla mna je rozdiel medzi Fabiou a P 407