pitie

zuzic

prave to neznasam ked musim nutene pit..vzdy zabudnem vodu doma alebo tak a spomeniem si az vonku a tym ze necitim kedy odpadne narobim pekne trapasy:D ale fakt je lepsie mat stale v poruke vodu asi by sme si mali zvyknut stale nosit...lebo ja ked si nevezmem kabelu tak do ruky sa mi nechce:)

zuzic

aha:) mno mna praveze nic nikdy neboli len zrazu odpadnem:) ale to len v lete takze ok:) inac ale v tychto horucich letach fakt odpadavaju uz ludia na kazdom kroku ked idem po vonku...

jajka001_

no, proste si oslabis organizmus. neboj ked doplnis zasoby tak budes zas ok. treba si na to davat pozor, hlavne v lete nezabudat pit, a starsi ludia, ti nemaju ani pocit smadu takze casto maju prave kvoli tomuto problemy.
ja tiez sem tam zabudam pit a citim sa slabo, rozboli ma hlava - proste nemozem normalne fungovat ako by som mala

jajka001_

Nebezpečná dehydratácia je už pri strate 4% svojej telesnej hmotnosti, kedy vás už začína bolieť hlava a každá činnosť si vyžaduje zvýšené úsilie. Ak stratíte 6% svojej telesnej hmotnosti vo forme úbytku telesných tekutín, dostávate závrate, pri 9% už nevládzete pokračovať v presune.
Dehydrovaný človek rýchlo stráca silu, svaly môžu postihnúť kŕče.

Odvodnenie organizmu alebo dehydr(at)ácia organizmu alebo exsikóza je proces alebo stav zníženia množstva vody v organizme. Môže sa tak stať jej nedostatočným prívodom alebo vysokými stratami (potenie, zvracanie, hnačka). Následkom je porušenie vnútornej rovnováhy organizmu, ktoré môže viesť až k smrti.

zuzic

viem jajka ze budem dehydrovana:) ja len chcem co sa moze presne stat z tej dehydratacie, ci to poskodi nejake organy atd...

jajka001_

lebo čaj nie je voda. je rozdiel vypit styri litre caju a tri litre vody
zuzic ked nebudes pit budes dehydrovana, to ma mnozstvo negativnych dopadov na zdravie a fungovanie organizmu