problem s dychanim

Príspevok v téme: problem s dychanim
Eternity

ach už druhá téma za dva dni..Ale mám problém...Nedá sa mi zhlboka nadýchnut.viem dýchat tak plytko,ale ak sa chcem poriadne zhlboka,tak sa mito neda,ako by mi v tom niečo bránilo..občas sa mi to podarí,ale nie vždy...mala by som s tym ist ku doktorke?....alebo je to nejaká alergia?zatialmi zistili len na roztoče,na nič iné.netrva to dlho,len par dni,mozno dva tri tyzdne,nejak som sit nevsimala....akoby mi niečo stahovalo hrdlo...

Bazo

Ahojte ľudia asi mám astmu...tento rok.sai to len prejavilo... Vždy keď cítim voňavku alebo peľ.. tak mi to sťahuje krk... A mám ho stiahnutý už asi mesiac... Ťažko sa mi dýcha.. a neviem čo mi na to pomôže... Mám ísť k alergologičke ale to až o , týždeň... Mám doma aj sprej berodual... Ale to so mnou nič nerobí... Nejakú rýchlu pomoc neviete? Ďakujem

[zruseny12]

Zdravé pľúca, zdravé črevá
29 04 2010

Vzťah medzi pľúcami a hrubým črevom je pre nás trochu nepochopiteľný. Obidva orgány sú vstupnou bránou pre energiu. Kyslík a zložka potravy tvoria pohonnú zmes pre telo. Dychové cvičenia patrili po celé tisícročia k základom zdravovedy. Čína aj India rozpracovali dychové cvičenia až do dokonalosti. Nič z toho v Európe nevieme a ani nevyužívame. Zvyšuje sa počet alergií dýchacieho ústrojenstva a napätie v každom z nás. Stres zviera hrudník. Dych sa stáva rýchly a povrchný. Takéto dýchanie ovplyvňuje funkciu mozgu nielen okysličovaním krvi ale aj reflektoricky. Časti mozgu, ktoré majú spojenie so sliznicou nosa, úzko súvisia s centrami zodpovednými za nálady. Z energetickej ružice vieme, že pľúca kladne ovplyvňujú činnosť obličiek. Ochorením dýchacích ciest je varovným príznakom celého organizmu.

Druhá polovica okruhu je hrubé črevo. Keby črevná stena prepustila do tela všetko, čo vo svojej nenásytnosti vložíme do úst, dlho by sme nežili. Funkcia črevnej steny spočíva v to, že oddeľuje znesiteľné od neznesiteľného. Keďže radi zabúdame, že všetko má svoje medze, jedného dňa sa dočkáme že črevá prestanú plniť svoju funkciu. Každodenné vyprázdňovanie je základ zdravia. Odpadových látok, ktoré sú dlho v hrubom čreve sa telo chce zbaviť. Ak to nevylúčime prirodzenou cestou, snaží sa telo cez črevnú stenu opätovne to natráviť. Tieto nebezpečné látky nám potom zaplavujú celý organizmus.

Rozbehne sa reťaz chorôb, ktoré Európska medicína od seba oddeľuje a lieči izolovane. Začne sa to predčasným starnutím kože, bolesťou chrbtice, gynekologickými chorobami, ochoreniami žlčníka a pečene. S tým veľmi úzko súvisia únava, nervozita žlčníkové kamene, žalúdočné vredy. Nakoniec zostávajú nádorové ochorenia a skleróza tepien.

Aké je riešenie, keďže všetko zo všetkým súvisí?

Žiť zdravo znamená byť skromný v jedle a náročný na dychu.

Udržujme hrubé črevo v čistote.

[zruseny12]

Zdravé pľúca, zdravé črevá
29 04 2010

Vzťah medzi pľúcami a hrubým črevom je pre nás trochu nepochopiteľný. Obidva orgány sú vstupnou bránou pre energiu. Kyslík a zložka potravy tvoria pohonnú zmes pre telo. Dychové cvičenia patrili po celé tisícročia k základom zdravovedy. Čína aj India rozpracovali dychové cvičenia až do dokonalosti. Nič z toho v Európe nevieme a ani nevyužívame. Zvyšuje sa počet alergií dýchacieho ústrojenstva a napätie v každom z nás. Stres zviera hrudník. Dych sa stáva rýchly a povrchný. Takéto dýchanie ovplyvňuje funkciu mozgu nielen okysličovaním krvi ale aj reflektoricky. Časti mozgu, ktoré majú spojenie so sliznicou nosa, úzko súvisia s centrami zodpovednými za nálady. Z energetickej ružice vieme, že pľúca kladne ovplyvňujú činnosť obličiek. Ochorením dýchacích ciest je varovným príznakom celého organizmu.

Druhá polovica okruhu je hrubé črevo. Keby črevná stena prepustila do tela všetko, čo vo svojej nenásytnosti vložíme do úst, dlho by sme nežili.

dobra vila

pardon, sa to nejako odoslalo predcim by som bola dokoncila :D...

- je to najhorsie svinstvo, pretoze roztoce mas vsade a VZDY - je to celorocna alergia, nie ako pele a kvety, ktore ti kvitnu trebars max 2 mesiace do roka... Roztoce mas vsade a je to tazko liecitelne. Ja to mam roky a stale tym trpim, takze u mna zatial nevyliecitelne, hmm... A okrem toho mam alergiu aj na prach a plesen /co mas perspektivu, ze sa ti vyvinie tiez, kedze uzko spolu suvisia/... a z toho mam sklon k astme, vlastne uz nejaku aj mam.

dobra vila

Jj, baby to vystihli. Presne viem o com rozpravas, ja sa tiez neviem niekedy dobre nadychnut, akoby mi nieco blokovalo priedusky, akoby sa mi nieco uzavrelo a je to strasne. Pomaha mi, ked si lahnem na zem na chrbat a tak sa snazim nadychnut.
A pises, ze zatial ti zistili alergiu "len" na roztoce. TO JE NAJHORSIE SVINSTVO,

jajaja99

tipujem astmu.mala som rovnake priznaky, nakoniec mi ju aj potvrdili. mam ju z alergie na vselijake potvorky, ktore prave teraz kvitnu....dovtedy som ani netusila, ze som na nieco alergicka, pretoze som ziadne ine priznaky alergie v zivote nemala.

radana

Eternity,cim skor k lekarke,mne sa tiez spustila astma po alergii na roztoce.Tvoje priznaky su totozne s tymi mojmi este pred stanovenim astmy :( Takze cim skor k doktorke...

mjanik

nepíšeš koľko máš rokov-nádych majú na starosti obličky,ak sú slabšie aj nádych je slabší-preliečiť ich,najlepšie akupunktúrou

jajkafr

Eternity
mala by si s tým ísť k lekárke... ja som astmatička a mám takéto príznaky pri styku s alergénom...