10 ročné dievča

Príspevok v téme: 10 ročné dievča
cimi

prosím, aká by mala byt optimálna váha u 10 ročného dievčaťa, ktoré má výšku 156 cm? Moja dcéra má 56 kg, a zdá sa mi tlstá OH 83 cm, OP 77 cm a zadok má 88 cm, podla mna je to veĹa. Ako by sme mali začat "chudnúť". Je velmi lenivá, verím tomu, že športovat nebude, jedine bicykel a raz za týžden by som ju donútila na kolieskové korčule... Chcem jej pomůcst, aj ked sa stále hnevá, ked nadhodím tému "chudnutie". DAKUJEM za všetky rady...

vevericka

podla mna to nie je nejaka horibilna nadvaha..musis pocitat s tym ze dievca je vo vyvine..musi mat plnohodnotnu stravu..este len bude rast..ved teraz pomaly sa jej zacne formovat telo.. zvacsia boky, prsia ..ked ju chces nejako "zostihlit" obmedz sladkosti a velmi mastne jedla.biele pecivo zamen za celozrnne a viac by som to neriesila..teda plus ten sport pridat

zuzic_

cimi prepac aj ja som to tak nemyslela len ta prosim nedavaj jej to najavo aby si raz nelutovala...
no a s tym kojenim neviem...ja som bola kojena dva tyzdne a bola som buclatejsia ked som bola mala aj tak...

cimi

ĎAKUJEM, skúsim ešte vylúčiť biele pečivo a sladkosť na desiatu, škoda len že býva v kopcovitej dedine, nedá sa tu korčuľovať, chodíme síce každú nedeľu 15 km autom, aaby sme sa mohli korčuľovať, dcérka potom prejde na korčuliach aj 8 km, ale je to len raz za týžden, a viem, že treba aspom 3x.
Ozaj ja som ju do roka stále len a len kojila, a potom ešte pol roka na "večeru"
možno aj z toho je taká bucľatá, ale na druhej strane zasa vôbec nebýva chorá/klop,klop.../ bože, ked človek nevie kedy robí dobre a kedy nie....ahojte

sun08

Urcite je to vsak individualne.Dost je nefer,ze sa ludia s nadvahou povazuju,za nejakych papkacov,pritom moje dve sestry jedli presne to iste co ja(plus sladkosti,na kt.som ja nikdy nebola),no zostali ako prutik.

sun08

Cimi,ja som prave v 10-13r.zacala naberat na vahe,ale v dosledku zmeny stravy,kedze sa o mna zacala starat babka.
Dodnes to na mne zanechalo pocit odporu k tucnote.Rozdiel bol v tom,ze ja som sa hnevala na seba.
Sladkost jej zarad na desiatu,snaz sa vylucit biele pecivo,pizzu,alebo vyprazane raz za mesiac.Ja to tak robim,mam 7cnu.Ta je zatial v pohode,ale nechcem dopustit,aby zazila ten pocit.

cimi

ahojte, ďakujem vám za príspevky....Možno som sa tu nejako hlúpo vyjadrila, o chudnutí...ale ver mi zuzic, nedeptám ju..len bola stále pri mne a nechcela som, aby vedela, že žiadam o radu, tak som to skrátila.. Aj ked raz sa mi to stalo, že som niečo také povedala, a ver mi ten záchvat, ktorý dostala mi stačil raz a zapamätám si ho na furt....Ja mám dve dievčatá jedna má 15 a stále je v pohybe či už na florbale, na korčuliach, alebo len tak na prechádzke....mladšia nie, ja sa snažím doma cvičiť na before adn after je to tanečno aerobne cvičenie, sem tam sa zapojí, vydrží aj 20 min....len stane sa to raz za mesiac...volám ju na bicykel, nechce, behať, ani počuť...ja mám problémy s lymfat. systémom a doporučili mi skákať cez švihadlo a na tranpolíne, aby sa mi lymf. systém naštartoval, takže ju volám aby pomáhla ona mne, aby som ja bola zdravá..a tak otáčam to na môj zdravotný stav, niekedy je "mekšia" a ide, no viac nie ako áno.
Teraz jej začali problémi s nôžkami, bolia ju, a ortopedka povedala, že to môže byť aj s tej tučnoty, velmi sa na nu hnevala, a povedala, že tam už nepôjde, za tri mesiace bude kontrola, tak som to chcela riešiť....Obvodná detská doktorka povedala, že je pevnejšia, ale ona má doma 13 ročné dievča 160 cm a 90 kg a nerieši to, že ju necháva dozrieť, a že ona na to musí prísť sama, to sa mi zdá hlúpe, vtedy by som sa bále anorexie....Raňajkuje mlieko, krajec chleba s maslom a šunkou, desiata rožok syr a šunka, obed napr. ryža s mäsom na šťave, ale aj buchty či palacinky, olovrat najakú sladkosť, a večera zasa chlebík s niečím, alebo corn flakes.......S tou sladkosťou naozaj si ju dáva na olovrant až ale mesiac, predtým ju mávala aj v škole na desiatu, ale odkedy jej dr. povedala, že je tlstá, tak si ju dáva na olovrant...A jA jej to dovolím, veď aj to dieťa potrebuje, a nielen dieťa...K tej genetike, ja si myslím, že nie sme v rodine tlstejší, napr. ja mám 160 cm a 58 kg, manžel má 176 cm a 76 kg, babky sa nám sice zaokrúhľujú ale zasa majú cez 65 rokov...Ďakujem a určite sa pochválim, ak ju "donútim" pomôcť mi reštartovať lymfu napr. každodenným bicyklovaním..papa

jajka001_

suhlas so zuzic.ak mas pocit ze ma nadvahu, navstivte lekara a poradte sa o diete. motivuj ju k pohybu pozitivnym sposobom, napr. chodte SPOLU sportovat.

Karina

Ja by som sa pozrela na stravu este aj mimo sportu - co ranajkuje, desiatuje, obeduje? To hra podla mna vacsiu rolu ako to, ci sportuje, predsalen to vsetko zacina len pri jedle... Ak teda nehra ulohu genetika.

zuzic

tak pokial ju budes takto psychicky deptat ako pises sem mozes sa s vasim dobrym vztahom rozlucit ak este taky mate. ak chces aby schudla rob to hrou ma desat preboha je dieta takto jej vsugerujes a ked bude dospievat da sa na anorexiu...sorry len moj nazor. lepsie by bolo povzbudit ju a nie rozkazovat