Maturita o pár dní....:(

Príspevok v téme: Maturita o pár dní....:(
Zufala11

Na budúci týždeň maturujem,a totálne nestíham,učila som sa stále priebežne,ale neopakovala som to poriadne,tak teraz sa to musím učiť zase:(....viem 15 tem z ekonomiky,aj to len viem tie hlavne body nie všetko:(...nepoznáte nejaky dobrý tip na lepšie učenie sa?vzdy som bola dobrá študentka 1-2..nechcem sklamať profesorov ani seba,ani rodičov:(...potrebujem sa za 4 dní naučiť 25 tem uz naostro.....je to možne?:)alebo si len robím nádeje:)heh:.....dakujem za Vaše názory...

silanka

tak ale ucitelsky odbor je iba biologia chemia medziodborovo :)po troch rokoch nemusim ist na ucitelstvo ale vybrat si a mozem to studovat dalej bez didaktiky a pedagogiky. a dam vediet :)

babenka1

Súhlasím s hassy, podľa mňa budeš určite prijatá, pozrela som sa na stránke UPJŠ na to bodovanie a kvôli tej jednej dvojke nestratíš až tak veľa bodov, dokopy za predmet a priemer je to 7 bodov. A vždy ber do úvahy aj to, že učiteľstvo si dávajú ako istotu aj tí, čo sa inak dostanú na medicínu, veterinu a farmáciu, takže aj keby sa stalo, že by ťa neprijali hneď, je veľká šanca, že ťa zoberú na odvolanie, lebo tá tabuľka sa poposúva. Veľa šťastia. Moja sesternica sa takto dostala na históriu a filozofiu, bola tretia pod čiarou, ale z tých, čo urobili prijímačky (vrátane jedného jej spolužiaka) nastúpila polovica nakoniec na právo.

hassy

no tak to sa potom neboj...ono sa na tie ucitelske odbory vela ludi nehlasi, asi nie su take zaujimave :D tak potom daj vediet ze ci ta vzali:)

silanka

ano som z kosic:) a tak mam 2 odbory, prve mam biologia, druhe mam chemia - biologia dvojodborovo. tak snad ma vezmu :) a ked nie snad na odvolanie :D

hassy

silanka, neviem, studujes v KE? moj kamarat pred rokom siel na upjs-prirodovedec. bio chem tak ako ty, a zmaturovane mal na 3jky...tym ze su to ucitelske odbory, vela ludi sa nehlasi, takze nezufaj :)

silanka

kedze potrebujem mat vystavene maturitne vysvedcenie tak som sa rozhodla to nechat tak, zmaturovala som biologia 1, chemia 2, slovencina 1, anglictina 2. je to ine mat 1122 ako 1112 ale co uz narobim. snad ma vezmu tak ci tak na tu skolu.teraz si robim testy na lekarsku fakultu:) ale to iba skusit idem. 9 su prijimackt, prijoritna mi je prirodovedecka fakulta, kde nie su prijimacky, to je moj sen studovat biologiu a chemiu :) a uz je po maturach tak v pondelok sa pojdem pekne opytat na dovody, ako vycarovali tu 2 :D

zuzula12

Silanka ... znamka je konecna, nemozu ju zmenit. To by si musela ist naozaj cez riaditela na inspekciu ... Ako skusajuca na maturach viem, co su to za opletacky ... Asi bude najlepsie, ak sa s tou znamkou zmieris - hoci som prekvapena, ze ste vysledky mali na intrnete, ze vam ich epovedali po skuske ... vtedy by sa dalo aspon zistit, co si vynchalala alebo povedala zle ...

silanka

no ale ja chcem ist tento rok na vzsoku:( keby ste vedeli ja mam zajtra este 2 predmety a taka som z toho vykolajena, ze dnes moje ucenie vobec nebolo efektivne.. radsej by som poziadala, ze nech este raz prehodnotia moju odpoved ale ked vravite, ze sa to takto neda, zeby to zmenili :( lebo ak podam odvolanie pojde to cez riaditelstvo na inspektorat a fakt, zeby som az v septembri a ja chcem uz v septemri sa zberat na zapis ach.
asi to necham tak, co ma velmi mrzi, ked tupci dostavaju 1 a ja iba pozeram na facebooku, ze aj ti spoluziaci, co su .. no ....

babenka1

hassy: aj u nás to tak bolo, maturovali sme po štvoriciach (4 dopoludnia, 4 popoludní) a hneď po absolvovaní všetkých predmetov predseda povedal známky a ohodnotil odpovede tej štvorice.
Inak to ma ani nenapadlo, že ak podá silanka odvolanie, tak jej nevydajú maturitné vysv., tým pádom ani nemá šancu ísť tento rok na vysokú... :(