Karlova univerzita Praha / Masarykova univerzita Brno

Príspevok v téme: Karlova univerzita Praha / Masarykova univerzita Brno
whee_ee

Ahojte, poprosím o hocijaké skúsenosti či už Vaše alebo Vašich známych, resp. čo ste len tak niekde začuli ;) o štúdiu na týchto dvoch univerzitách. Rozhodujem sa medzi nimi, študovať idem informatiku. Som naklonená viac k Brnu, páči sa mi ich komunikácia so mnou a aj to, že je tam samostatná fakulta informatiky, pričom na KU je to v rámci Mat-Fyzu. Ale zase, Praha je Praha, preto stále nie som pevne rozhodnutá a veľmi by ste mi pomohli. Zápis do MU mám už v júli.... Ďakujem za každý príspevok. :))

uhlie

Moja zlata,

je jedno kde skolu studujes. Ak sa chces naucit, tak sa naucis aj na dedine. Prednasky na hociktorej skole su len vseobecne kecy, ktore ti povedia vsade a dneska si ich najdes aj sama na internete, ak chces. Ak sa nedokazes naucit doma, tak sa nenaucis ani inde.

dsdfg

pretoze ja som pocul ze masarykova je najlepsia skola siroko daleko(teda aj lepsia ako karlovka), z vlastnej skusenosti to nwm posudit :), teraz budem nastupovat este len do prveho na masarycku :), a jasnacka vraj ta informa je tam na brutal vysokej urovni, co sa vybavenia tyka, prednasky su vraj (audio+video) na nete, proste ze je to iny luxuuus co si na slovensku studujuci ludia len tazko dokazu predstavit... :)

sway.

Ja som chvilku zila v Brne a utekala som od tial do Prahy.Neviem z ktoreho slovenskeho mesta pochadzas,ale Brno je spinave a nudne mesto:-)Taky moj zaujaty nazor.Nezvazovala si informatiku-STM na FEL CVUT v Prahe (ucia sa tam celkom prakticke veci:-)?Ja som tam chvilku studovala a skola bola super.S Karlovou ti neporadim,no co sa tyka skusenosti do zivota,ja by som si vybrala Prahu.A tiez ak by si chcela pracovat v zahranici,lepsie znie prazska univerzita.

mirkaa

studujem v prahe. ale na inej fakulte. tiez som bola prijata v brne, vsetci boli nadseni, ze masarykova univerzita teraz napreduje a ziskava si meno. do prahy som sla len skusit, ale ked vyslo, vybrala som si prahu a nelutujem. karlova univerzita bude stale karlova univerzita. a je pravda, ze tu mas viac moznosti na brigady. ja nelutujem
mam kamosov na mff na informatike a minule sme dosli k tomu, ze preco su v prahe a ne v brne alebo v ba... nevysvetlovali mi to, kedze by mi to asi nic nepovedalo, len sa vyjadrili, ze keby si vyberali este raz, tak zase urcite praha!

hassy

no ja osobne by som brala asi prahu :) co mam plno priatelov ktory studuju v brne, hvooria ze keby si mohli vybrat tak idu do prahy... rozhoduju sa ale nie za naklade skoly ale toho zivota v meste. vravia ze v prahe je viac moznosti, ze brno je v porovnani s prahou take o nicom... mne osobne sa brno tiez nepaci, a kebyze by som mala na vyber medzi prahou a brnom, s tym ze by som studovala o iste, tak by som do prahy...co sa tyka cesty..brno je od prahy dve hodky, takze zas az o tolko kratsia cesta domov to nie je :)( byvam v ke, chodim do prahy do skoly, domov chodim cca raz za mesiac tak na 4-5 dni)

whee_ee

dobra vila, no ale je tu ešte taká vec, že v Prahe mám odbor Programovanie, kde je aj matika, ale nie až toľko a v Brne mám odbor Matematická informatika, čo bol prvý, ktorý mi pri vyplňovaní elektronickej prihlášky padol do oka, pretože pôvodne som vôbec neplánovala si dávať prihlášku aj tam, lebo som jednoznačne chcela ísť do Prahy :D:D takže je to celé také paradoxné, ale na druhej strane, keď sa napr. v tom Brne oťukám, nemal by byť problém so zmenou odboru pokiaľ je to v rámci fakulty :)))

No.. zatiaľ stále vedie Brno, uvidím o pár dní :D .. :)

A ďakujem :)

dobra vila

wheee, ano, jasne, matika je jej sucastou, ale zas aby ta potom neomrzela ta kopa matiky, co by si podla mna mala skor v Prahe :), kedze to je specializacia vyslovene informatika-mat... kym ta v Brne je cisto informatika a podla mna tam isto nebude tolko matiky, skor pestrejsie veci v ramci informy.. No ja nvm, kamos mi studoval mat-fyz a nechal to tak, lebo isiel zosaliet z matiky, tiez bol hlavicka, tak ja vravim z tych skusenosti :P..ze ked ta bavi informa, chod radsej cisto tam... ale skus si pozriet nejake ohlasy na obe skoly, hm?? mozno ti to nieco pomoze.
Kazdopadne drzim palce, aby si si spravne vybrala a daj nam potom vediet, ako si sa rozhodla :)