Na dne, kto moze nech pomoze

Príspevok v téme: Na dne, kto moze nech pomoze
rainMan

chcel by som pocut nazor nestrannych ludi, ci je bezne v medziludskych vztahoch, ze jeden nieco povie, a ten druhy to pocuje uplne inak, alebo si to inak vysvetli? je vporiadku, ak nieco poviem, moja holka zareaguje ze som povedal nieco ine a potom som ja ten zly co si nedokaze uznat pravdu. a to ide doslova iba o slovicka=( alebo tvrdi ze som pozrel na nejaku inu holku a pritom to nie je vobec pravda, ved ako moze vediet tak presne kam som pozrel ak stoji napr. vedla mna=( toto sa jej snazim povedat a ona to nedokaze prijat=( ja sam nechcem pozerat na ine a snazim sa aby nemala dovod ziarlit. a potom som ja ten co sa vraj nedokaze priznat. Niekolkokrat sa stalo ze som nechtiac pozrel na inu, ale vecsinou som to uznal. Niekedy som aj pozrel na inu a neuznal si to, ale naozaj nie len tak zo srandy, ale preto, lebo jej reakcie su potom velmi neprijemne a nechcel som kazit atmosferu, ked aj tak ziadnu inu nechcem. Ja viem ze mam dost tvrdohlavu povahu a uznavanie chyb resp. nemat posledne slovo alebo svoju pravdu nepatri medzi moje silne stranky, ale snazim sa s tym uz kvoli nej bojovat. Mame spolu 3rocny vztah a ona si mysli vraj sa nedokazem zmenit vobec v nicom, ale keby vedela kolko veci som uz kvoli nej zmenil, a zial v mnohych az do takej podoby ze teraz kvoli tomu trpim. a pritom viem ze za vela z jej pristupu ku mne si mozem sam, jednak kvoli tomu ze na zaciatku vztahu som ju niekolkokrat sklamal a nevazil si ju, a teraz mi mozno uz tak nedoveruje az tak ae potom uz viac ako dva roky som makal na tom aby som si ju ziskal a napravil krvidy. A ona mi vraj ze nedokaze urcite veci zabudnut=( lenze jej sa potom neskor stalo takmer to iste, a ja som jej dokazal jej podrazy odpustit bez problemov, pretoze ju milujem=( nuz Je toho strasne vela a neda sa to cele napisat co ma trapi, potesilo by ma, keby sa niekto zaujimal a diskutovali by sme o mojom vztahu. snazim sa veci opisat maximalne objektivne, ale uz som nacisto ubity. MILUJEM ju, ale nevladzem uz pocuvat co vsetko robim zle. viem ze ma aj miluje a ma aj mnoho dobrych stranok (neznost, ochota, pracovitost, dobrosrdecnost)ale z niektorych jej reakcii mam uz istu dobu pocit, ze som pre nu uz len nejaka babka=(.......rozpisal som sa tu, trosku chaoticky, ale musim to uz zo seba dostat. zaujimaju ma odpovede na to co som napisal na zaciatku. budem vdacny za kazdy nazor. Pre vyryvacov este raz: viem ze si za mnohe mozem sam, a viem ze som mozno sebecky, ved treba ustupovat (vztahy su zlozite a nikdy nieje vsetko idealne) ale ja uz neviem kde este na sebe hladat chybu. opustit ju nechcem, ale pred kratkou chvilou sme sa pohadali na jednej z tych veci, co som opisal vyssie, a ja uz proste nemam sil sa pokorit=(

doubledog

rainman, nemozes nechat babu, aby s tebou takto mavala.
sam pises, ze si ta nevazi a podla mna to naozaj tak je.
myslim, ze dlho uz s tebou nebude.

Jatjaj

Je to neuweritelne ale ja som kopia twojej holky a totez robim priatelowi,skoro som padla na rit ked som to citala. .

MIMI2009

myslim ze by ste sa nemali vracat do minulosti,kto co povedal,urobil atd.Pozerat len alen dopredu,tesit sa z kazdheo dna spolu,hladat kompromisy.Taketo ubijanie vztahu je velmi tazke na psychiku,prezila som nieco podobne a nikdy by som sa k tomunechcela vracat.Clovek sa len trapi,zivot je krasny treba sa tesit a nie hladat neustale nieco zle,na kazdom jednom geste ci slove.

angelika1563

Mozno ste si celkom nesadli v porozumení, mate odlisné myslienky, myslenie a preto aj tie rozchody, ze nie ste celkom pár stvorení pre seba. Ale ked ste si znova dokázali odpustit a vrátit sa k sebe tak aj to o nieco svedcí ze to nebola asi len taká zamilovanost ale láska, pekný vztah ktorý ste si vybudovali. Ale aj v manzelstve bývajú hádky. Vztah je nieco co treba pestovat, skus to napravit, napríklad ze ju niecim potesís, darujes jej nejakú malickost, kvet. A skus sa s nou porozprávat, ze mas tazké obdobie, aby ste sa pochopili, vysvetlite si to medzi sebou, to co si napísal sem skus sa jej otvorit a povedat jej to, bud k nej uprimný a otvorený bude si ta za to Teba vázit.

B.

Je to možné. Väčšinou keď niečo poviem, tak ľudia reagujú na niečo, čo si práve myslia:D Ale aspoň ma nechajú, aby som sa vyrozprával:) Pre mňa je to aj tak väčšinou cieľ komunikácie. Podstatné je si odpovedať sám, hoci o tom asi nie je vzťah.

janka24

porozprávaj sa s nou o tom..Tažko radit,ked Vám človek nevidí do vztahu.Jejs a netreba stále vraciat do minulosti a neviem,či nie je až prehanne žiarlivá s tými babami. Zase nemusela by ti všetko vyčítat...skúste si spravit nejaký výlet-hoci do prírody.Teraz začína leto a prevetrate si obaja hlavy, porozprávate sa a určite toho mnoho v pokoji poriešite...Máš toho teraz vela a trochu času na oddych ti aj pomože.

[zruseny12]

rianMan
...ako pises,medziludske vztahy su zlozite...ano,stava sa to,ze clovek nieco povie a ten druhy ho pochopi UPLNE INAK...kazdy mame svoje myslenie a kazdy asi si pod jednym ***slovkom*** vysvetluje viac veci...JE TO NA DLHE POLEMIZOVANIE...
NIEKTO NEVIE POCHOPIT CLOVEKA,ANI VTEDY KED SI TICHO,NIE TO KED SA OZVES...
ZELAM TI ABY SA TI V ZIVOTE DARILO A HL.PEVNE ZDRAVIE...

rainMan

este doplnim vazne posledny prispevok teraz, ze mam par dni pred statnicami, som kvoli tomu kusok nervoznejsi, pretoze ucenia je vela, navyse casto som akoby spomaleny, pretoze sa ucim cele dni a unavuje ma to, preto nemozem jej venovat 100 ale len 99-98% energie a pozornosti. Ona mi to potom dava najavo, a mali sme a mame kvoli tomu konflikty. len zvlastne je, ze mi aj dopraje priestor na ucenie, aj ma vypocuje, polutuje, potesti, a o den neskor som uz zly, lebo sa nedostatocne snazim a nevenujem jej dostatok pozornosti....

rainMan

...akooo nie je to zase az take ze by mi stale hovorila len co robim zle, ale ked pridu namna chvilky ked sa pozrem na nas vztah realistickejsie, tak mam pocit, ze je to aj tak akosi privela. A to casto dokazeme prezit neuveritelne krasne chvile, nezabudnutelne dni, a potom staci jeden dva dni a som najhorsi clovek na svete a ze ani nevie ci ma vyznam so mnou byt. Podla mna hlavnou pricinou asi bude, ze som akosi stratil kontrolu nad vztahom a ona si ma asi prestala vazit. jeden jediny raz (ona ma nechala uz asi 3-4krat) som sa na jeden den na nu nastval, ked som to uz iste veci nedokazal prehltnut a povedal som jej, ze asi si ma nevazi a preto s nou nedokazem byt. tvrdila mi ze si ma praveze vazi a uprimne som potom videl ze sa snazi ma presvedcit..lenze potom sa vsetko vratilo do starych kolaji, presiel rok, a teraz je to este horsie ako vtedy. plus navyse mi donekonecna vycita, ako som si dovolil ju vtedy nechat, ked ona si ma vazila, ze to sa mi vraj vtedy len zdalo ze si ma nevazi....ked pritom ona ma fakt niektore skvele vlastnosti a nie je to nijaka harpya ani nijaka zla osoba, len daktorymi vlastnostami ma ubija....