pitny rezim a mocenie

Príspevok v téme: pitny rezim a mocenie
cajik

..snazim sa dodrziavat pitny rezim, lebo ked malo pijem tak ma velmi boli hlava este aj na dalsi den.. kazdu hodinku teda vypijem pohar vody (myslela som ze je to len 1,5 dcl ale dnes som prisla na to ze ono ma 2,5 takze pravdepodobne to prehanam trochu.) spim tak 8-10hod. ked som doma tak chodim na zachod kazdu hodinu, co je sialene.. :/
ako si to mam teda rozdelit tak, aby som pila dostatocne mnozstvo tekutin (vazim 62kg) pocas dna rovnomerne ??

jancecka

ja nie som vôbec žiaden odborník, ale moja obvodná lekárka sa ma zakaždým pýta, koľko vody vypijem, keď idem na prehliadku a tiež vraví, že veľa vody škodí, tak ako málo, čiže optimum je vraj 3 litre, záleží od zamestnania, tak neviem

Habbs

Suhlasim s youki.Kto povie,ze vela vody skodi ,tak nevie ocom hovori.Upresnim pitny rezim sa povazuje iba cista nebublinkovana voda.Ziadne kavy, sladene malinovky ,coly,caje.To vsetko je dehydrujuce co z tela vodu este odcerpava.Kto bude pit vela vody bude dlhsie mladsi a vitalnejsi.Nasa strava buhuzial v dnesnej dobe ma velky chemicky odpad ktore musi telo vylucovat.Bez vody sa telo nema ako detoxikovat a vsetok ten odpad ostava u nas a tak vznikaju vela chorob ,choroby pokozky ,organov,alergie,atd.Skratka nase telo sa rychlejsie intoxikuje ako detoxikuje.Iba obycajnou vodou predidete mnohym chorobam.Bohuzial malo kto berie dolezitost vody vazne.Nase telo pozostava zo 75% vody,tak sa musi brat aj dolezitost tejto tekutiny.odporucam 4dl na 10 kg svojej vahy,minimum.Nic sa nestane ,ked budete pit hoci aj 8litrov denne.

youki

A-Z (a ostatni, co tvrdia ze 3l je akorat): ako mozes tvrdit ze 6 litrov je katastrofalne vela ? Poznas niekoho, kto by mal problemy z toho, ze prijal vela tekutin (vo fore vody)? Ja pozna ludi co vypiju 8-10 litrov.
Clovek s vyskou 170cm denne strati 2,5 litra vody len tym ze dycha a prejde z izby do druhej, cize 3 litre by mali byt minimum (cize nie optimalne, ale minimalne mnozstvo) V tom uz su zapocite aj tekutiny zo stravy.
A ked sa clovek hybe (ja kazdy den cvicim) tak minie minimalny dalsi liter (aj dychom aj potenim).
Zhrnutie: 3l denne su minimum, kto prijma menej a nema na to dovod (mensie telo, ziadny pohyb, ziadna praca) tak robi zle.
Dalsi zly poznatok: vela ludi pije, ked citi smad. To je tiez zle. Smad je signal nedostatku tekutin, a ked clovek citi smad, uz je telo pod nedostatkom tekutin (co ma vplyv aj na spomalovanie organizmu, cize spomalenie travenia, myslenia - cinnost mozgu a dalsie).

youki

A-Z (a ostatni, co tvrdia ze 3l je akorat): ako mozes tvrdit ze 6 litrov je katastrofalne vela ? Poznas niekoho, kto by mal problemy z toho, ze prijal vela tekutin (vo fore vody)? Ja pozna ludi co vypiju 8-10 litrov.
Clovek s vyskou 170cm denne strati 2,5 litra vody len tym ze dycha a prejde z izby do druhej, cize 3 litre by mali byt minimum (cize nie optimalne, ale minimalne mnozstvo) V tom uz su zapocite aj tekutiny zo stravy.
A ked sa clovek hybe (ja kazdy den cvicim) tak minie minimalny dalsi liter (aj dychom aj potenim).
Zhrnutie: 3l denne su minimum, kto prijma menej a nema na to dovod (mensie telo, ziadny pohyb, ziadna praca) tak robi zle.
Dalsi zly poznatok: vela ludi pije, ked citi smad. To je tiez zle. Smad je signal nedostatku tekutin, a ked clovek citi smad, uz je telo pod nedostatkom tekutin (co ma vplyv aj na spomalovanie organizmu, cize spomalenie travenia, myslenia - cinnost mozgu a dalsie).

[zruseny12]

...tiez som citala,ze pit vela tekutin je zle,ze sa moze zasa telu len poskodit...
a to mocenie?malo by sa po case samo upravit.../nemala by si chodit tak casto na zachod,telo si casom na to zv.a malo by sa ti to mocenie upravit/

andrea88

súhalsím tu s A-Z. 6litrov je až moc.. 3litre denne sú akurát.. i keď častejšie močenie môže byť otravné, tak si zober z toho pozitívum-dávaš preč škodliviny z tela :) ale po 20hodine ja osobne už nepijem, aby ma to nenútilo chodiť v noci na wc. doobeda-v práci-vypijem aj 1,5litra, poobede už asi len liter, záleží od počasia a fyzickej záťaže. a taktiež ma bolí hlava,ak vypijem málo vody, čo sa mi stáva niekedy cez víkend, keď mám veľa iných aktivít.. ale som povestná i u kamarátov tým, že so sebou všade nosím aspon malú pol litrovku vody :D

A-Z

Nic netreba prehanat; 6 litrov je uz katastrofalne vela... Mozes si tym sposobi zdravotne problemy. Pokial teda nevykonavas fyziky tazku celodennu pracu v horucom prostredi, niekde pri peci...
Pit treba v zavislosti od vahy, fyzickych aktivit, rocneho obdobia a pod., cca 3l, v lete a pri sporte 4l.
Cajik, trosku uber z tych 2,5 dcl a ani nemusis pit presne kazdu hodinu.