som naliata vodou...ako na odvodnenie?

Príspevok v téme: som naliata vodou...ako na odvodnenie?
janicca

mám 20 rokov a telo mam naliate vodou,hlavne nohy a brucho..doktorka mi nijako neporadila...a vsetci okolo sa cuduju ze co som tak pribrala..niekedy je to celkom dobre ale vacsinu dni v mesiaci je to hrozne,pozoorvala som sa a ziaden suvis medzi menstruaciou a naliatim som nenasla..som uz zufala:(

vela živočisnej potravy nejem a nesolim uz asi 5 rokov...poradte niečo aby som sa odvodnila?mate niekto podobny problem?

janicca

-mira:
no nesolim preto lebo vobec mi to nechyba,nemam ani rada slane(tyčinky,chipsy...)jedlo zjem tak ako ho dostanem napr.na obede som si nikdy nic neposolila zjem to tak ako mi pripravia tety kucharky :)aj ked nieco varim ja tak to posolim-iba dochutím a to mi stači,denne zjem 1ks ovocia a 1ks zeleniny,2litre vody denne je vela podla teba???a nizky tlak mam oba vtedy ked malo pijem,ale ked je clovek dehydrovany tak ma asi kazdy nizky tlak. obilnín papam na tony:) no denne nejaka ta vlakniny alebo ovsene vlocky. A neviem čo chcem posilnit lebo doktorky mi povedala ze nevedia zistit čo mi je a z coho to je takze neviem ci oblicky ci ladviny ci co...ale asi zmenim lekarku!!!
inak mlieko a mliecne vyrobky jedávam v malom mnozstve lebo uz asi rok mam vela vápnika,podla vysetrni z krvi:/

- mira

Janicca, nepíšeš, čo jedávaš. Úplne vylúčiť soľ je chyba, pretože tým sa obličky oslabujú a ochabujú. 2 litre vody sú potrebné len vtedy, ak jedávaš veeeľmi suchú a pečenú potravu a vo veľkých horúčavách. Ak ješ šťavnatú potravu, 2 litre je veľa, hlavne v daždivých a chladných dńoch. Preto máš i nízky tlak.
Ak chceš posilniť obličky, mala by si hlavne vynechať zemiaky, ovocie a sledkosti a nezahlieňovať ich mliekom, mliečnymi výrobkami a bielou múkou. jedávaj zeleninu mierne osolenú , strukoviny v malom množstve a asi 60 % stravy by mali tvoriť neobrusované obilniny pripravované rôznymi spôsobmi ajemne osolené. Obličky sú veľmi dôležité a málokto ich má zdravé. Kto nejedáva veľa živočíšnych produktov by sa nemal prepíjať ani vodou.

jajaja99

janicca a pečeň je tiež v poriadku? jedna znama bola na tom rovnako ako ty...naliate nohy ako krhly. mlada baba. ladviny OK, vsetko OK a nakoniec jej zistili wilsonovu chorobu, co teda nie je nic prijemne.nechcem strasit, ale neber to na lahku vahu.

janicca

dakujem za rady :) urcite niečo vyskušam...no mám čo robiť aby som zhodila a aby som sa odvodnila,inak vody pijem veľa a len čistu z vodovodu...no a nejaké cviky nepomahaju?neviete o niečom?

mariaXB

Ahoj!Ja mam tiez problem so zavodnovanim.U mna to vsak doslo az tak daleko,ze som sa dokazala tak zvacsit,ze mi popraskala koza na celom tele,hrozne to vtedy svrbelo.Po par takychto dnoch som zvracala litre vody,aj hnacky som mala a bol par dni pokoj.Koza sa stiahla,zhnedla a opadala.bolo to strasne.Mam vsak hormonalne problemy,nemam ovulaciu a teda nemam progesteron,ktory sa stara o vodne hospodarstvo.Okrem toho sa mi robili edemy,mysleli si,ze mam na nieco alergiu ale nic nezistili.Nakoniec som dostala zachvaty a skoncila v nemocnici.lezala som tam par dni na magneziovych infuziach, zistili mi tam tetaniu.isla som odtial o 6kg lahsia a odvtedy musim brat magnezium a mam pocit akoby ma to odvodnovalo.Vraj pri nedostatku magnezia alebo zlom pomere magnezium-kalcium sa tvori aldosteron,co sposobuje zavodnovanie.Bohuzial u mna sa to spojilo s hormonalnou poruchou a preto je to az take zle.

A-Z

To poznam... Ten pristup lekarov. Pokial si zdravotne v uplnom poriadku, nezostava ti nic ine, len malym experimentovanim prist na vlastne "recepty". Predpokladam, ze citis napuchnute, naliate a napnute nohy najma v horucavach, prip. pri dlhom sedeni. Mohla by si skusit lymfodrenaz. Mne tiez velmi pomahalo poriadne sa vypotit pri nejakej aktivite. Striedava sprcha vlaznou a studenou vodou, vykladat nohy, idealne je aj mat v noci matrac pod nohami vyssie nastavenu. To su ale rady pri opuchoch noh. Ked mas pocit naliateho este aj bruska, moze to mat suvis niekde celkom inde, a uvedene rady nemusia vobec u teba zabrat.