Velmi škaredé, tmavé flaky po akné na chrbte a tvári

Príspevok v téme: Velmi škaredé, tmavé flaky po akné na chrbte a tvári
alexa77

prosim vas,som uz zufala. mojou vinou,vytlacanim,mam velmi vela nepeknych tmavych flakov na chrbte aj tvari.kozny mi dava na jar a na jesen bieliace kremy,trosku to vybieli a v lete,najma na slnku stmavnu. nemozem koli tomu ani na kupalisko,bola som raz a ludia sa namna divali ako keby som mala rakovinu. uz ste tu o tom pisali,ze biolampa,chemicky peeling nepomaha. čo potom ? naozaj nieje nic čo by to vybielilo ? prečo to nesplynie s kožou ked sa budem dlhsie opalovat

La schiena

ja mam cely chrbat od flakov pomedzi to vyrazka co vyzerakubuznako dake rany fakt ja nveiem preco to mam cca uz adi 6, alebo 7 rokov ja neviem mam teraz 24rokov a fakt nvm co robit nechcem ist ku koznemu lebo te. mi zase da volake lieky alebo maste ale ja potrebujem vediet pricinu. : ( na chrbat si predaa clovek nemoze natlapkat makeup ..... je to este horsie ako akne na tvari aj to som mala ale uz preslo sem tam sa objavi daco .. oh to je stranse

Nat69

Ahoj.Strašne potrebujem pomoc!
Mám 13 a akné asi rok a pol. Zo začiatku sa mi robili veľké hrče na čele... Prešlo
Po asi roku sa mi začali vyrážky robiť častejšie.. Do leta som ích mala všade.. Na lícach ích bolo nehorázne... A mama mi ích nasilu vytláčala.. Samozrejme bolo leto a po každom opaľovaní sa fľaky stmavovali... Celá červená som bola :( Teraz už mám sem tam pár vyráźok... Ale tie fľaky sú proste všade :( na lícach brade,čele,po bokoch tváre... Používam kalciovú masť.. A zaberá.. Ale tpto bude ešte nadlho... Moja psychika je totálne v prdeli. A sebavedomie? To čo je? Strašne má to sere... Skoro nič mi nepomáha.. Jediné čo pomohlo aj krsnej je Antikoncepcia.. Ale tá je až od 15 rokov.. Viete ako napiču sa cítim keď viem že ešte sa mi to nevylieči? Kažé ráno vstávam s tým pocitom že musím čakať 2 roky keď mi niečo pomôže... Fakt neviete čo by mi pomohlo?? Citrón mám odskúšaný a moc mi už nepomáha

kocka1

Na pigmentove skvrny sa mi osvedcilo saerum salvia : -odkaz odstránený-
Pred casom som kvoli problemom s pokozkou zacala pouzivat prirodnu kozmetiku, ci na tvar alebo cele telo...nakupujem takmer vsetko z tejto stranky a mozem povedat, ze sa mi velmi pokozka zlepsila :) Na akne este zvlast odporucam aknegel a kokosovy peeling.

Agnes998

lujza to zmizne, ale najskor sa musis vyliecit z akne. Tie cervene flaky potom zmiznu, hoci to bude nejaky cas trvat, ale do roka budes mat peknu plet

lujza28

Ahojte, mám 18 rokov a s akné sa trápim asi už od 13-14. Pochodila som kožné lekárky, skúsila asi všetko, ale moja tvár je stále ,,oničom" Je to otravné každodenne stretávať pekné ženské, s nádhernou pleťou. Nemôžem sa ani do zrkadla pozrieť, mám fľaky a neviem ako sa ich zbaviť. I po vytlačení malilinkého pupáčika mám obrovský čwrvený fĽak, ktorý nemizne. Nemôžete mi nejako pomôcť? Za odpoveď úprimne ďakujem

bibitur

alexa77 i ked je to písané už dávno... chcela som len apelovať na to čo si napísala. určite nemôžeš mať tú pleť takú strašnú... ja osobne problémy s akné teda najmä s fľakmi riešim strašne dlho a lezie mi to hore krkom, ale vždy je nejaké riešenie a keďnie tak sa stačí s tým zmieriť :)

onducku

Ahooojte. Nie som v tom sama. To ma tesi :) Vecne sa babrat s meke- upom. Ja som tiez vyskusala uz asi vsetko. Od drahej kozmetiky la roche az po staru dobru alpu. Teraz posledny mesiac fungujem ze kazdy vecer si umyjem tvar mydlom dove, potom cistiaci gel la roche- opakujem cistenie 2x a nakoniec si tvar potriem alpou ( zelenou). Stipe to...ale pre krasu sa trpi. Necham posobit cca 10 minut a tvar si natriem kokosovym olejom....a poriadnou vrstvou. Rano sa zobudim s tvarickou ako babika a vobec sa nelesknem. Praveze naopak cim viac som vysusovala tym sa plet viac leskla. Za posledny mesiac sa mi tvar neuveritelne zlepsila. Presla som z mekeupu na Bb crem. Rano si tvar ocistim cistiacim gelom a natriem sa niveou soft. Baby.....nepomohlo mi stale tvar vysusovat ale hydratovat !!! Ocistit a hydratovat. Alpu pouzivam na flaky a nove vyrazky. Prajem vela uspechou s hydratovanim.

bobena

ahojte:) pozerám,že diskusia je strašia ale možno niekto si mojích pár riadkov prečíta:) ak máte mastnú alebo mastnejšiu pleť s akné,jazvičkami a fliačikmi po akné, v takomto prípade sa neodporúča aby ste sa vystavovali slnečným lúčom! Slnko na nejakú dobu stiahne akne aj fľaky ale po čase ich dvojnásobne zosilní..čiže fľaky budú dvojnásobne viditeľnejšie..takejto pleti sa odporúča opak-schladzovať pleť..ja sa napr každé ráno umývam s kockou ľadu..vysušuje pleť aby nebola taká mastná..skoro 10 rokov bojujem s akne a jazvičkami, za posledných 5 rokov som bola u 3 kožných lekárov, brala som Zineryt, Skinoren, Eryfluid,lieky (atb) atď..pleť som mala zničénu a bola som znechutená sa pozerať v zrkadle na seba,dala som sa do rúk jeden kozmetičky,bola síce drahšia ale investícia a dobré rady stáli za to! Samé si zapálené vyrážky určite nevytláčajte lebo si roznesiete ešte viac infekcíi, hlavne sa stravujte zdravo,pozor na koreniny a priveľa sladkého..čo sa týka akne, je to boj na dlhé trate..treba sa zbaviť zápalov najprv a potom jazvičiek..ja používam micerálnu vodu od Avene, čistý vitamín A, krém od Biodermy a krycí krem(make up) - Blemish..je protizápalový a antibakteriálny, síce drahší ale určite odporúčam! Každý mesiac chodím pravidelne na čistenie ku kozmetičke. Min. týžeň som absolvovala stredný green peel( môže sa robiť aj pri aknóznej pleti,čo je výhoda)..je to peeling na prírodnej báze a odstraňuje poškodenú pokožku..po prvom peelingu som videla výsledky,výhodou je,že sa môže aplikovať viackrát po sebe..už pol roka neberiem žiadné atb krémy ani vodičky a som nadmieru apokojná!Zápaly ustupujú, nerobia sa mi ani bolavé,podkožné hrče..jedine upchaté póry(čierne a biele body) Preto ak máte akné a fľaky, nevystavujte sa slnečnému žiareniu a ani solarku..Držím palce a prajem veľa trpezlivosti!:)

FLAKY

zdravim,ja mam zasa tmave flaky po teplom vosku na odstranenie chlpkov a uz neviem co mam s tym spravit,prosim poradte