Má záchvaty po plači - je to epilepsia?

Príspevok v téme: Má záchvaty po plači - je to epilepsia?
Olinka 27

mám dva a pol ročnú dcérku ktorá mala už tri zvláštne záchvaty.Predchádzala im únava sprevádzaná silným plačom.Keď ju vezmem na ruky aby som ju utíšila z toho plaču sa naraz akoby zasekne a neviem či sa nemôže nadýchnuť alebo vydýchnuť.Vypleští oči a otočí ich hore.Následne dostane kŕč do celého tela, tak sa ju snažím vyrovnať, keď sa mi to podarí tak na pár /asi 2 - 3/ sekúnd stratí vedomie.Potom ňou buď zatrasiem alebo pobúcham po chrbte a mne to pripomína šok alebo ďalší kŕč- má vypleštené oči, zatnuté zuby,chrapčí, dýcha veľmi plytko alebo vôbec.Všetko trvá asi minútu i keď pre mňa je to večnosť.Neviem lepšie opýsať tento záchvat pretože sa nedokážem len tak pozerať čo sa s ňou deje.Potom začne opäť plakať ale to je už po záchvate a utíšiť sa dá. Vie mi niekto povedať alebo poradť čo to je a ako reagovať???

radana

Olinka-vypytaj si od detskej lekarky vymenny listok na neurologiu,malej urobia eeg a tam ti lekarka povie,ci sa mala pri placi iba "zychadza",alebo sa jedna o nieco vaznejsie.

whee

za tie tri týždne si s ňou nebola u lekára? čo najrýchlejšie choď, čo keď je to niečo vážne? má dva a pol roka, to je dosť maličká a čo keď raz prestane dýchať na dlhšie atď?? UTEKAJ K LEKÁROVI!!! Môj názor.. lepšie poradiť neviem... Stratiť nemáš čo, keď tam pôjdeš, ale keď nie, tak to nemusí dobre skončiť... :( držím palce...

[zruseny12]

NO PODLA MNA S TYM BY SI MALA IST K LEKARKA A OPISAT VSETKO PRESNE JEJ,CO SA DEJE S DCEROU...atd.TU TAZKO TI NIEKTO PORADI...