Operacia?

Príspevok v téme: Operacia?
Lucik22

Ahoj dnes som bola u ORL, pretoze sa mi zdalo ze na prave ucho trosku slabsie pocujem ked lezim na lavej strane, inak nemam problemy ked sa s niekym rozpravam.
Bola som na audiologii, foniatrii a dr nevie preco to je zhorsene na jednej strane a povedala ze mam ist na operaciu! Ze ci tam nemam nejaku tekutinu... ja som este nikdy nebola na operacii, neviete ci sa mozem este poradit s inym ORL?

Lucik22

No ved to ma hneva ze mi vobec nevysvetlila aku operaciu, ci v celkovej anesteze lebo tej sa bojim. a vlastne vobec nevie ci tam mam tu tekutinu
idem sa poradit este s niekym inym, lebo takyto pristup sa mi nepaci

zuzic_

lucik pravdepodobne podla popisu ti idu spravit zakrok ze ti narezu blanku bubienka a vysaju odtial tu tekutinu cez zvukovod. nehovoril to tak?
inac ked mas takehoto "odbornika" co ti ani nevysvetli len vypise na operaciu zmen ho mozno tu operaciu ani nepotrebujes chod za inym a neriskuj zdravie len za to ze je neschpny nieco vysvetlit...

Lucik22

ale nie nepotrebujem povzbudenie. som velka mam 22 rokov :)

len chcem vediet ci nema niekto iny skusenost, lebo ist len tak na operaciu...

Lucik22

no ja som bola u doktorky maximalne 5 minut a povedala ze no co dieta s tebou? pojdes na operaciu....skoro som padla zo stolicky, vobec nepovedala co je to za operciu, ci v celkovej anesteze proste nic. ja som sa pytala ci je to nutne... povedala ze mozno tam mam nejaku tekutinu, musia to pozriet :(

ale este mam skusat toto. zapchat si noc a prehltat a taky tlak sa spravi v usiach

Lucik22

no ja som bola u doktorky maximalne 5 minut a povedala ze no co dieta s tebou? pojdes na operaciu....skoro som padla zo stolicky, vobec nepovedala co je to za operciu, ci v celkovej anesteze proste nic. ja som sa pytala ci je to nutne... povedala ze mozno tam mam nejaku tekutinu, musia to pozriet :(

ale este mam skusat toto. zapchat si noc a prehltat a taky tlak sa spravi v usiach

Well

Pockaj............tak teba len tak akoze poslu na nejaku operaciu a ani nevedia co tam mas???
Nejake zvlastne sa mi to zda......
Urcite je to operacny zakrok co ti budu robit??

Lucik22

dakujem vsevedka :) zda sa mi to unahlene rozhodnutie, doktorka mi nevenovala ani 5 minut, o tej operacii nic neviem vobec

vsevedka

Áno, kľudne sa poraď aj s iným odborníkom, či je operácia nutná a žiadaj primerané vysvetlenie o svojom zdravotnom stave, máš na to nárok