Hormonálne testy

ivca712

Tak mne hapruje menzes a pokusame sa o babetko. CHodim na hormonalne testy. od prveho dna mensttruacie sa pocita 4 den vtedy je prvy odber 14 den je druhy odber a 21den je 3 odber. ale kazdy lekar si moze urcit inak, ak budu zle vysliedky nastavi lieky. liecim sa aj na hypotyreozu.

skylla

Chcela by som sa spytat, ci sa moze (je dobre) brat krv na hormonalne testy u endokrinologa, ked som pocas menstruacie? dakujem

jajkafr

Mrkva
mne brala lekárka tiež krv na hormóny keď som bola u nej s tým, že mám nepravidelný cyklus zistila že hormón štítnej žľazy je vyšší a poslala ma na endokrinológiu a lekárka mi tam odoberá krv pravidelne každý pol rok na viacero hormónov... pretože aj keď niesú niektoré hormóny v norme môže to spôsobovať nepravidelnosť alebo úplne zastavenie menštruácie... Kamarátka nemala menštruáciu rok a pol a zistili jej že má veľa prolaktínu teraz užíva lieky a menštruáciu má pravidelnú aj keď ten prolaktín má stále vysoký...
Držím palčeky

slobodnaa

No zisťuje sa tým hladina hormónov :-) keď sú hormóny ok, všetko by malo v tele ženy fungovať, keď je nejakého hormónu prevaha narúša sa rovnováha, dá sa upraviť užívaním umelých hormónov buď vo forme Hak alebo inej.

jancecka

mne ich robili tie testy ale až v tehotenstve, sestre ich robili, lebo tiež nemala pravidelne menzes a zistili že má nejakého hormónu málo tuším, dali jej lieky, avšak zaberali len keď ich brala, ako vysadila, menzes znovu haproval

Mrkva02

A neviete mi náhodou povedať čo sa vlastne tými testami zistí? Od februára nemám menštruáciu, potom som dostala pred mesiacom vyvolávačku a menzes sa nedostavil iba také trojdňové špinenie a teraz znovu nič. Preto sa rozhodol pre tie testy. Má s tým niekto skúsenosti?

jajkafr

slobodna
neviem od čoho záleží ale chodím k endokrinologičke pravidelne na odbery kedy mi berie krv na hormóny zo začiatku ma volala na 20.-23. deň a keď som mala zvýšený prolaktín tak na 3.-7. deň