Sekta - rozpad rodiny?

Príspevok v téme: Sekta - rozpad rodiny?
kamoskaXY

Kamaratkin manzel pred rokmi vstupil do jednej krestanskej sekty. Zo zaciatku to bolo celkom vporiadku, ale postupne ho zacali stale viac a viac menit. Je pravdepodobne, ze ho stvu aj proti nej, kedze je neveriaca. On sa napriek tomu pokusa vnucovat jej svoje nazory na to co ma robit, ako rozmyslat, ako sa obliekat... Stale viac casu travi mimo rodiny a to maju 3 malicke deti. Uz jej dokonca otvorene povedal, ze "oni" maju prednost... Kamaratka je zufala, uvazuje o rozvode, pretoze uz nevie, ako dalej! Bola by radsej, keby sa to este podarilo zmenit a rodina by zostala pokope. Inak je to dobry, pracovity a zodpovedny clovek. Prosim, piste len ti, ktori s tym mate prakticku skusenost, pretoze za tie roky sme pochopili, ze tu ziadne teorie neplatia...

kamoskaXY

Poradnu odmieta. Ja tiez suhlasim, ze, ak by nezanedbaval rodinu, bola by to jeho vec, ale ked on uz takmer vsetok volny cas travi s "nimi". Od kamosky chce, aby nosila dlhe sukne, dlhe vlasy, (lebo je to biblicke!) nesmie nosit nic obtiahnute, velke vystrihy, odmieta ist s rodinou na kupalisko, zacal dokonca rozdavat svoje veci, pricom financne na tom nie su prave najlepsie, a takto by som este mohla dlho pokracovat... Suhlasim aj s tym, ze tvrdia, ze hlasaju lasku k bliznemu, ale v skutocnosti ublizuju najblizsim - od skutocneho krestanstva to ma poriadne daleko...

[zruseny12]

jajka...ale prave taketo sekty rozbijaju rodiny atd.tiez poznam jednu,co zobrala otca asi 5detom...zlakala ho do svojej sekty a odstahovali sa niekde do ineho mesta v cz,ale pritom hlasaju aky su oni krestania atd.a aka je im biblia svata a neviem co vsetko...ked sa raz clovek dostane do ich spar,ma smolu...a aj jeho cela rodina...JEDINE ZE DOTYCNI DOSTANE ROZUM...

jajka001_

keby mal svoj svet a okrem toho by sa dokazal normalne venovat rodine, je to len jeho vec,ale ked zanedbava povinnosti...nech kamoska skusi este manzelsku poradnu, inak...mozno sa uvedomi az po rozvode...ked je inak fajn

[zruseny12]

...NECHAPEM AKO SA DA TAKTO ZMANIPULOVAT NIEKYM...CO MU CHYBALO,ZE SA NIMI DAL TAK OKLAMAT?VED NORMALNY CLOVEK BY TO NEUROBIL...

kamoskaXY

Vpodstate odnoz letnicneho hnutia "branhamovci" , lebo ich "prorokom" alebo ako to nazvat je nejaky Branham. Apostolcov tiez poznam, ale toto je este podstatne horsie. Normalnych knazov odmieta, pretoze ich to tak ucia - to je fakt zacarovany kruh a nevieme ho z toho dostat von, pretoze on im 100% veri a keby mu povedali: "Skoc z okna!", tak by asi skocil... :-(

levanderka

nie je to apostolska cirkev ? tam menia tak ludi, ze ti ludia su uplne vymeneni.niekedy po par rokoch ich to prejde.by som poradila skor normalneho knaza.a dohovorit mu.