Anxiolytikum

Príspevok v téme: Anxiolytikum
Iveta Michael

Pozdravujem všetkých a chcem sa opýtať na jednu vec. Predvčerom som bola na kontrole u psychiatra a celkom nečakane mi zmenil liek Spitomin 10 mg za Anxiron 5 mg. Nepovedal ani slovo prečo...Ja som však na pochybách pretože Spitomin mi dobre zaberal a dávkovanie bolo jednoduché-obed, večer 1tabl. Naproti tomu Anxiron 5mg mám užívať 4krát za deň polovičku,čo ma dosť stresuje lebo vôbec nie je jednoduché sa takto preorientovať a ešte to aj krájať na polky a čo je najhoršie, nezaberá mi ba cítim akési zhršenie. Máte niekto skúsenosti s týmto liekom? Budem vám vďačná za každý príspevok.

ketsut

pre farmaceutka:
mohla bom ťa poprosiť o radu, nakoľko som si všimla, že vcelku tu napíšeš vždy na úrovni.

ja užívam cipralex štvrtinu raz denne, a teraz posledný mesiac len tak dva razy do týždna....ako mi lekárka povedala, nakoľko sa môj stav zlepšil...a drží sa na dobrej úrovni....

je možné prejsť na nejaké anxiolitiká a tie užívať len výlučne len v prípade výskytu úzkosti?
lebo mám obavu užívať stále AD, či mi nepoškodí pečen, ladviny...nevyvolá cukrovku alebo inééé

k téme:
možno lekár ak máš dobrý stav ti dávku upravil čo je bežné...len ti to mohol urobiť troška postupne...s obdnami...to moja lekárka tvrdí, že je najlepšie a pre organizmus to nie je šok...
robí sa to tak, že napríklad tri dni užívaš bežnú dávku a štvrtý zníženú, a potom opať bežná...a dni sa postupne skracujú..ja som tak z celej tablety 2Omg...prešla postupne na štvrt...čo je 5mg
prečo vidíš taký hrozný problém v delení liekov...to je bežné a nijako extra nezaťažuje človeka...práve by si mohla byť rada, že postupne to ide dole
inak organizmus tvoj nieže neeaguje ale zvyká si na nový stav...čo je jasné, že ti nie je dobre to je tak vždy...ale to musíš byť trpezlivá...
inak ked nový liek obsahuj rovnaké zloženie tú istú účinnú látku, tak nie je dôvod sa hnevať....to máš o isté ako ked máš alergiu...či užívaš zyrtec alebo zodac más jedno...rozdiel je len v cene...
neboj sa tej zmeny vydrž a ak by ti nebolo ozaj dobre, tak navštív lekára....

rybizla

tak sa vrát na späť a povedz mu to že sa ti pohoržilo odkedy užívaš tieto nové lieky.nemaj obavy a kludne mu to povedz.nie je na tom nič zlé.ak ti nerobia dobre tak ti ich musí zmeniť.a nechápem ani ja prečo ti zmenil lieky ak ti tie predtým robili dobre a zaberali ti.a to že ta neinformoval o zmene je naozaj čudné.

Iveta Michael

Ťo som zistila ale nechápem...keď je to rovnaké zloženie,prečo mi to dal? Z akého dôvodu? Nepýtala som sa ho ale teraz som nahnevaná lebo sa mi pohoršilo a ja nechcem byť len pokusným králikom ale pacientom.

farmaceutka1

Anxiron a Spitomin obsahuju tu istu latku-Buspiron. Nezabera ti to preto, lebo mas davkovanie znizene na polovicu, t.j. dokopy 10mg denne.