Citlivý, tichý, uzavretý ...

Príspevok v téme: Citlivý, tichý, uzavretý ...
Søren

Nasledujúce riadky sú len vyústením mojej potreby sa niekde vyrozprávať a neviem kde inde sa mám zdôveriť. Budem rád ak sa vyjadrí čo najviac ľudí, ktorí sa s mojom výpoveďou stotožňujú alebo jednoducho tí, ktorí k tomu majú čo povedať.

Ešte som len stredoškolák a už často musím znášať depresívne stavy a pocity úzkosti. Som melancholický typ človeka a preto okolité podnety ťažko znášam. Priateľov, známych a blízkych veľa nemám a ani tí ma nedokážu pochopiť. Som síce introvert, nutno dodať však, že extrovertný (rád by som mal vedľa seba niekoho, komu by som mohol odhaliť svoju dušu a nemusel sa pri tom báť, že ma odsúdi alebo prinajlepšom vôbec nepochopí).

Samota mi neprekáža, skôr ten pocit osamelosti, krivdy, nepochopenia a bolesti. Z dnešnej spoločnosti mi je neraz do plaču a to aj doslovne. Ľudia sú tak pragmatickí, chladní, bezohľadní a bezcitní a tým mi nepriamo hlboko ubližujú. Akoby ľudia neboli ľuďmi, akoby len stále rozprávali a slovami zakrývali, že si nič nemyslia ani necítia a sú úplne prázdni. Takmer každý sa bojí vystúpiť z davu a byť sám sebou, snaží sa byť vzorovou kópiou akéhosi ideálu súčasného človeka, t.j. ten, kto je šťastný, úspešný a bohatý. To si vážne ľudia prestali vážiť svoju ľudskosť, jedinečnosť a život ako taký?

Søren

H2O: Znie mi to trošičku smiešne - akoby si ty zrazu potom našiel zmysel života v tom, že "riešiš komerčné sračky, smeješ sa na kravinách, rozprávaš sa s ostatnými o ničom, ... ". Viem, že to tak nebolo myslené, len som sa dobre zasmial nad vyznením. Ale inak dosť to na mňa sedí. =)

H2O

UjoRoboT - s týmto súhlasím .. ja som sa nakopol, keď som si uvedomil, že niečo asi nie je v poriadku so MNOU, nie s ostatnými - keď všetci sú spokojní s tým ako to je, riešia tie komerčné s.ačky, ktoré túto konzumnú spoločnosť ovládajú, smejú sa na kravinách, bavia sa často "o ničom" a pod, len ja som zo sveta zhnusený .. + tá vzťahovačnosť, neschopnosť za zasmiať, melancholické nálady, osamelosť atď ..

moly

Bolo mi potesenim :), keby si mal niekedy chut s niekym sa porozpravat, bola by som celkom rada. Je fajn pocit vediet, ze na svete existuje viac ludi s podobnym nazorom :)

UjoRoboT

tak potom chlapce ty sa musis uvedomit sam lebo sa ani nenazdas a budes mat mladost za sebou a potom si budes vycitat jak si premrhal svoj zivot. aby si neskoncil v cvokhause potom kvoli tomu

H2O

Søren, ja len, že mi to nedá pokoj, pretože ten štýl vyjadrovania a pod. mi strašne pripomína moju minulosť.. Je úplne bezúčelné trápiť sa pre veci, ktoré nikto z nás nemôže zmeniť .. Ale tieto slová nepotrebuješ počuť .. úprimne ti prajem aby si našiel v sebe pokoj a šťastie ..

Søren

H2O: Tak ja som veselá kopa zase nikdy nebol a nemyslím si, že by som mal vyložene zlú nevyváženú stravu. Len pár druhov zeleniny mi veľmi nechutí, ale rozhodne sa ničomu nevyhýbam a snažím sa jesť všetko.

UjoRoboT: Vďaka za pokus, aj keď asi nie veľmi trefný (nieže by som popieral fyziologické procesy a potreby, ale uisťujem ťa, že môj problém je čisto duševného charakteru).

moly: Cením si, že si napísala pod môj príspevok. Niekedy aj ten pocit, že v čomsi nie sme úplne sami vie veľmi pomôcť. A presne ľudí, čo sa neboja byť sami sebou si vážim. =)

H2O

UjoRoboT, ak to má na podobnej báze ako ja kedysi tj. depresie, tak práveže bude zbytočne na partnerke závislý a bude mať pocit, že ani ona ho nechápe .. Najprv si musí človek usporiadať sám seba, až potom riešiť plnohodnotné vzťahy s ostatnými ľuďmi ..

UjoRoboT

Ale hej je to pravda :D ved chlapec napisal ze "rád by som mal vedľa seba niekoho, komu by som mohol odhaliť svoju dušu a nemusel sa pri tom báť, že ma odsúdi alebo prinajlepšom vôbec nepochopí"
nech si najde frajerku jak inak mu chcete pomoct.