Chceli by ste žiť v USA?

ana_bella

No ano nemaju tusenie kde je slovensko, ani ze existue, vacsina si mysli ze je sucastou USSR alebo Ceskoslovenska stale, a ani na 5ty krat si nevedeli zapametat ze CSR sa rozpaldo.Ale oni totizto nemaju nijaku geografiu v skole, oni su ta krajina ktora ma veduce postavenie vo svete a na nejakych malych statoch ako slovensko naozaj nezavisia. Ale nikdy som sa nestretla s tym ze by opovrhovali slovenskom, praveze sa im zdalo velmi cool ze som odtial, pytali sa ma ako zijeme, pacil sa im moj accent a vsetko. A ano mozno su nafukany preto ze su Americania, ale stale si stojim za tym ze maju pravo byt hrdi na svoju krajinu, ta vyspelost sa neda ani porovnat.

uhlie

Hehe, ze zdravotny system. Lekar ta osklbe o co moze a potom behas rok po poistovniach, ci si bol poisteny na dany lekarsky ukon, alebo nie. Potom setris 5 rokov na to, ze ked si zlomis nahodou ruku, aby ta vobec osetrili.

Gregory House

Aj ja tam chcem zit, uz len kvoli zdravotnemu systemu. Ked dostudujem medinu, urcite si podam prihlasku do New Jersey.

BK

Ja som vzdy uvazoval nad inou krajinou. Na Slovensku sa mi velmi nepaci. Ked clovek vidi ako tu veci funguju, furt aby ho nieco nastvalo alebo sklamalo, koho to ma bavit. Ale co v inej krajine? Bez zazemia ... Obzvlast by ma zaujimalo ako by ta brali ostatni, lebo ist tam makat do nejakeho fastfoodu by som vazne nechcel, mam schopnosti aj na lepsie veci, ale naco mi tam bude Slovenska skola(a zase sme doma). Neviem ci prave Amerika, Amici mi pripadaju moc nafukani. Netvrdim ze musia hned vediet kde je nase "slavne" SLovensko" ale ked sa pytaju ci pozname telku, alebo chladnicku, ci nevedia kde je Europa, nedajboze Kanada, tak to uz je dost silna kava. Proste si myslia ze su vo vsetkom naj, vo vsetkom prvi. Kazdopadne je fajn ze sa tam hovori anglicky, v Britanii tiez, ale briti mi pripadaju zase ze sa chcu za kazdu cenu odlisit od zvysku Europy. Este ma fascinuje Nemecko ... no o inej krajine sa uz neda uvazovat, lebo ked uz neovladas ani jazyk, tak mozes tam ist rovno kopat kanale.

ana_bella

Urcite chcela, mentalita ludi aj ich styl zivota je uplne iny. Americania sa snazia uzivat si zivot, su k sebe mily, nezaoberaju sa malickostami. Je tam ovela viac moznosti na vsetko ( ci uz tovar, sluzby..atd), a system vzdelavania mi vyhovuje ovela viac. Ziadne biflovanie, podporuju rozvoj ziakov aj z umeleckej a sportovej oblasti. School spirit je tam uzastny, deti su hrde na svoju skolu. Nemaju tam tolko predsudkov ako u nas, take to malomestske zmyslanie, kazdy na slovensku niekomu zavidi. Mne tam zivot vyhovuje a viem si predstavit zit tam.

whee_ee

keko tak podľa teba každý klame, keď povie, že tam nechce ísť? ja osobne tam naozaj nechcem ísť, nikdy ma amerika nelákala, nie je tam nič, čo by ma zaujímalo atď... toť môj názor.. ani len pozrieť sa nechcem ísť do ameriky, do USA... ale tak to je jedno... oveľa radšej by som precestovala anglicko, škótsko, írsko, nórsko, švédsko, dánsko atď, ale tiež by som tam nechcela žiť, kvôli počasiu... :D