"si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny

Príspevok v téme: "si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny
sweet_lolitta

Skvely film o tom, ze co vkladate do ust vas priamo ovplivnuje, pretoze kazde susto telo metabolizuje, nieco si zoberie, zvysok vyhodi, ine necha v sebe a skodi mu to... O tom aky je priami suvis s rakovinou a jedlom a aj to, ako by to dopadlo, keby zrazu lekari vedeli nieco o vyzive a rakovina by ustupila (asi by vela ludi prislo o pracu, vsak?)>>>

tu je link :)

www.green-ways.com

Co si o tom myslite vy?

sweet_lolitta

VEGANSKE HODY boli uzasne, vela lacneho, chutneho jedla bez zivocisnych produktov (napr taky robi burger vonal ako prava ciganska! :))

Super ludia aj atmosfera, tesim sa na buduci rok. Predala som vsetkych cca 40 tempehovo-zeleninovych aj makovo-slivkovych handmade tasticiek, takze spokojnost :)

watermelon

to som pisala pre cloveka alebo ludi, co tu davnejsie tvrdili, ze je to blbost, ze to neexistuje lebo to nenasli na nete. Zaujimave, ze ja som to nasla, ale pomohol mi jeden clanok z casopisu, a meno cloveka, co viedol ten vyskum plus moja franina.

sweet_lolitta

K tomuto mam zatial naozr taky, ze mne varena strava chuti a citim sa fajn. Mam energiu a surovu stravu by som jedla cerstvu najma pocas leta, inac kvasenu a tepelne upravenu-v zime to pomaha zahrievat. bodka

watermelon

to niekto: v 30. rokoch 20. st. Svajciar Paul Kouchakoff z Chemickeho institutu v Lausanne objavil "le phenomene de leucocytose digestive". Je to defenzivna reakcia organizmu, ktory mobilizuje biele krvinky , len co zacne telo prijimat stravu. Roky sa tento fenomen interpretoval ako normalny, az kym sa nezistilo, ze sa to deje len pri varenom jedle. Pod francuzskym nazvom o tom najdes dost aj na nete.

sweet_lolitta

zatial len na nete na ich stranke som videla to menu kazdy den, osobne som tam nebola jest, no raz pojdem otestovat.

sweet_lolitta

Aj ja som sa cudovala nad nazvom, keby varili len normalne, tak to sem aj nenapisem :) Nasla som tam vzdy ako posledne jedlo v dennom menu aj veganske :) takze da sa tam najest aj vegansky

sweet_lolitta

V Govinde som bola raz a hned som sa otocila. Vtedy tenobed vyzeral na mna priliz divoko. Okrem ineho oni pouzivaju mlieko, co ja nekonzumujem, a vo velkych mnozstvach. Tak isto aj cukor a med. Cize govinda mi nevyhovuje zial, no prostredie je tam krasne.