Rozchod alebo čo? Nevládzem...

Príspevok v téme: Rozchod alebo čo? Nevládzem...
katussska24

Lepšie byť v zlom vzťahu, ako v žiadnom?

Momentálne som veľmi nahnevaná, potrebujem sa aj vypísať z emócií a poradiť... Sme s priateľom spolu 6,5 roka a zdá sa mi, že je to čoraz horšie... Ja neviem vlastne, o čo mi presne ide... Proste nechodíme nikam, nikam sa náš vzťah neposúva, stále nemá peniaze (a keď má, minie ich na blbosti). Dnes som mu povedala, že či by ma nechcel pozvať aspoň na pizzu, že sme sto rokov nikde neboli, a on že či si myslím, že sa mu bude
chcieť, keď stále robí. Ani na jednú sprostú pizzu nemá čas a chuť
ísť somnou!!! Ale to nejde iba o to...samozrejme urobil z toho vedu, že robím scény a "rýpem" a keby vedel, že budem taká, ani sa mi neozve... Doma u neho sme sa vadili ďalej...Ja: že či chcem toľko veľa, aby sme niekam išli raz za čas
? On: mám si ísť s kamoškami, keď tak veľmi mi to chýba...Na vysvetlenie, on do žiadneho baru nechodí, lebo je abstinent, netancuje, a tak... A najlepší záver bol: "Ak sa Ti nepáči, tam sú dvere!" To mi povie on! Som ako taká chudera...ale teraz ma naštval tak, že som odišla domov...a on ešte že "papa"...Viem aj to, že problém je v tom, že ma má maximálne istú, že vie, že mu všetko odpustím - čo je moja chyba, lebo som si ho tak "naučila"..A to sa už asi nedá zmeniť :( Ja neviem, chcem len aby bol normálny ako kedysi, aby sme niekam chodili, aby sa o niečo snažil, a nebral všetko, aj mňa ako samozrejmosť..Raz som mu povedala, že ja tu vždy nemusím byť, nech ma neberie ako samozrejmosť, a on na to, že ja tu budem vždy...takže asi tak...A teraz sa ani neozval, keď som šla domov
, proste nič, nezáujem..Ale to je jeho stará známa taktika, vyčkať, kým ja za ním doleziem... Ja už neviem, mám 24 rokov a stále pocit, že nikam nepatrím, nikam nesmerujem, som na ňom závislá
a neviem byť bez neho,,,a neviem sa s ním rozísť..toľkokrát mi ublížil už slovami, a ja to stále znášam a všetko mu vždy odpustím..:( Som ako taká chudera, čo nemá na viac..

anis

moja priateľka je na tom presne ako ty, nevydrží to, je slaba na taky čin... tu ale ide o váš vztah! ide o vasu buducnost, o teba, o to ci budes stastna. v prvom rade sa rozhodni ci je to ten pravy, ci ta dokaze spravit stastnou, prekvapit ta, ci mu robi radost ked tebe moze spravit radost,... ja mám skoro 4 roky priateľa a raz ked som prisla z dovolenky tak strasne lialo a on si vtedy bol kupit novu motorku (70km od domova..)a aj ked bol uz unaveny po tej jazde a prisiel ku mne o 23:00v noci a bol totalne mokry! ale prisiel aby ma videl a aby som nebola smutna... neexistuje chlap ktory by bol 100% podla nasich predstav a ktory by plnil nase romanticke predstavy :) .. ale nejaky zaujem tam musi byt, a nie len zaujem o sex, ale zaujem o teba o tvoju dusu, o tvoje srdce, o tvoj smiech :) ... kedy ti naposledy povedal ze si uzasna? on ti nechce robit radost! nechce sa mu!!! je lenivy a asi si prenho len servis..(sex, mozno upraces, navaris..) TERAZ NESMIES BYT SLABA, lebo sa nikam nepohnes! chod za tym po com tuzis! nemyslis ze by ta iny chlap ocenil viac? pekne si dajte pauzicku, povedz mu co citis (ale veeelmi zjednodusene :D) a nedvihaj mu, nemozes byt na nom taka zavysla, zabije ta to... si predstav ze by ste spolu mali deti.. a jeho nezaujem :/

innka

tak nestracaj s nim cas....viem, ze sa mi lahko takto pise...ale ver mi...lepsie to nebude...pernedavnom som ukoncila 8 rocny vztah, pritom sme zili spolu celych 8 rokov, nas vztah sa vyvijal, boli aj tazke casy samozrejme, ale inak bol to pohodvy vztah, len som po case citila, ze to nie je ono. Moj expartner je dobry clovek, prajem mu len to najlepsie, zasluzi si to, urobil by pre mna aj nemozne, len z mojej strany sa to zmenilo. Chybala mi jeho iniciativa, prejav naklonnosti a citov. Skoro vsetky rozhodnutia boli na mne, takisto iniciativa. Viem, ze mam lubil ale proste nestacilo mi to, chcela som aby to prejavil.Lenze ak clovek raz taky nie je, nikdy taky nebude. Preto som ho opustila. Znami, priatelia aj nase rodiny to nechapali, po tolkych rokoch a vobec ani netusili, ze medzi nami nieco nie je v poriadku, pretoze sme sa ani nehadali, nasiel sa stale kompromis, planovali sme si buducnost, spolocne byvanie a zrazu prisiel zlom. Vsetko je prec, spolocne plany, a vsetko. Dlho som uvazovala, ci ho nechat alebo takto zit.Na jednej strane chcela som ostat, ved sme boli skoro ako ukazkovy par, ale na druhej strane ak som si nas predstavila ca o 10 rokov, tak to nie. Potrebujem aj aby mi partner prejavil svoju naklonnost, dotykal sa ma, len tak z nicoho nic mi povedal, ze ma lubi, alebo doniesol kvet. To bolo pricinou nasho rozchodu. On to nedokazal pochopit, vraveel aby som mu dala este sancu, lenze ja nie. Hovorili sme o tom uz viackrat, co nam chyba atd...ale nezmenilo sa to.Chodili sme na dovolenky, opravovali si byt, kupili auto, chodili spolocne na nakupy, sportovali proste vsetko mozne...Po tejto stranke to bol ozaj krasny vztah, ale cosi mu chybalo. A to cosi sa stalo pricinou nasho rozchodu.

woman_1

ja mám nato taký názor, že netreba strácať čas s takým človekom, buď sa on uvedomí a zmení alebo to zostane na stereotype... je už len na tebe či chceš naďalej žiť takýto život... mám pocit, že žijete obaja v uzavretom svete a neviete ako to je v iných vzťahoch... a ak ste na tom obaja finančne zle, tak prečo si neurobíte doma spoločnú večeru? =)

katussska24

anis ja som slabá to spraviť, ale aj keď som to vydržala, tak to nejak nezabralo..hej, zľakol sa že sa rozídeme, ale potom bolo zas všetko po starom..:(( ja už neviem,

anis

ahoj, vidiet ze ho naozaj milujes aj napriek jeho chybam a lahostajnosti k tebe, naucila si ho ze tu budes prenho vzdy ked si povie, a ze sa ani nemusi snazit a bojovat o teba... nevazi si ta, je rozmaznany... viem, ze je tazke byt co i len den nahnevana a neozyvat sa mu, ja to poznam :) ale to je jedina cesta, ak toto pretrpis pridu vysledky, a ak ta naozaj miluje spamata sa a zacne bojovat, uvedomi si ze ty niesi spokojna a len on ta moze spravit stastnou.
pre Boha, ved je lenivy ist na obycajnu pizzu! och joj... musis mu dat priucku inak sa to nezmeni.. a dva dni ked s amu neozves tak sa nic strasne nestane, on si uvedomi ze niesi na spagate a musi sa aj po 6,5 rokoch snazit a robit ta stastnou. vydrz to aspon dva dni, nedvihaj mu a uvidis co sa bude diat .. neskor mu dvihni telefon, (ale idealne by bolo kebyze pride k tebe alebo tak) ale nebud chladna az prilis , skor taka smutna.
musis mu ukazat ze ak sa nebude snazit, bude lenivy robit ta stastnou(!) tak vasa buducnost nevyzera moc ruzovo.

toto uz mam odskusane :) funguje.

katussska24

bohužiaľ, máte asi pravdu...:( ale on sa somnou nevie porozprávať normálne...proste sa len urazí a ignorácia..

katussska24

bohužiaľ, máte asi pravdu...:( ale on sa somnou nevie porozprávať normálne...proste sa len urazí a ignorácia..

innka

Katussska, prepac, ze ti to takto napisem, ale z tvojho prispevku som vycitila, ze vas vztah asi nie je zalozeny na nicom, len byt spolu, pripadne sex vas spaja...alebo neviem.To co si napisala mi pripada ako vztah teenagerov, ktori sa stale natahuju a nevedia co chu, nevedia co je vztah, nechapu zmysel spoluzitia dvoch ludi, nemaju spolocne ciele, kam to chcu spolu dotiahnut, nieco spolocne vybudovat, prezit ako dobre tak samozrejme aj zle. Ak som to spravne pochopila, tak ste spolu 6,5 roka a zijete kazdy zvlast s rodicmi alebo sa mylim? Neviem, co ti poradit, pripada mi to take detinske, kvoli pozvaniu na pizzu, ti povie tam su dvere. Mam pocit, ze ani zaklady k spolocnemu spoluzitiu nemate, a kazdy z vas je iny a ide si za svojim, namiesto toho, aby ste sa trosku stotoznili jeden s druhym.

bibi1234

zavolaj mamine, najdi rychlo last minute, mobil nechaj vypnuty doma, aby Ta nelakalo napisat mu a utekaj za hranice. Po 2tyzdnoch bude s nervami v riti a uvedomi sa!

rainmaker

ahoj,
urcite nie si chudera. si len zamilovana. ja sice nemam v mojich 23 rokoch bohvieake skusenosti ale coho sa drzim je, urobit to co citim ze je spravne. a v casoch ked ti ini ublizuju je jedine spravne riesenie zariadit sa tak aby ti neublizovali.
podla mna mas len niekolko moznosti:
- chodit von s kamoskami tak ze ho nastve ze nie si s nim a zacne bude robit ziarlivostne sceny alebo si uvedomi o co prichadza
- prisposobit sa - nerobil by som to, kedze je jasne ze pred rokmi to fungovalo ale zrazu nie. tak chyba je niekde inde a nie v tom aby si sa prisposobovala
- rozist sa.

mat potrebu s niekym byt ale dostat za to len "ublizovanie", ci uz umyselne alebo psychycka nepohoda ktora pride ked si vezmeme nieco k srdcu, je podla mna masochizmus.

nicmenej, uricte si s nim sadni ked budes vidiet ze nie je uplne bez nalady na podobny rozhovor, a skus sa s nim v klude o tom porozpravat.
komunikacia je zaklad. to o com budes diskutovat tu, by si mala preberat s nim. nie s ludmi co s tym nic nespravia...
drzim palce