Z ovsenych vlociek sa chudne alebo pribera?

A-Z

Tak takto, jojkaaa,
ked ich budes jest vela, riadnu porciu trebars kazdy druhy vecer, tak ano, mozes pribrat. No a kedze ovsene vlocky patria k zdravemu stylu stravovania, a aj k chudnutiu, tak z rozumneho mnozstva nepriberies (ak teda tvoj celkovy prijem kalorii = stravovanie za den, tyzden, mesiac bude OK). Rozumne mnozstvo su zhruba tie 3 lyzice napr. s bielym jogurtom a ovocim 1 - 3x do tyzdna na ranajky alebo desiatu.

jojkaaaa

ale tak ovsene vlocky skor napomahaju pri priberani alebo skro pri chudnuti?..
lebo aj vo forach o chudnuti, aj vo forach o priberani sa odporucaju....som z toho zmetena:P

asterion

z jedla sa nechudne!!
z jedla sa získava energia. je otázkou, ako so získanou energiou hospodáriš. ak jej minieš viac ako si prijala, schudneš, ak menej, priberieš. jednoduché, však?

TrainingBoy

tak tak, zalezi od mnozstva, ale v porovnani s nejakymi nevhodnejsimi jedlami, skor chudne, ale da sa z nich aj pribrat. Idealne mnozstvo ti nikto poctom lyzic urcite neporadi, zalezi to od toho kolko energie potrebujes, cize aka si vaha, vek, kolko pohybu(sport), aky mas metabolizmus, ci chces schudnut, pribrat alebo si udrzat vahu.

Karina

zo vsetkeho sa pribera, ak toho zjes vela... ovsene vlocky su mozno energeticky narocnejsie, ale zase su skvelym zdrojom vlakniny - "vyskrabu" ti creva + ta nadlho zasytia, lebo maju nizku hladinu glykemickeho indexu, takze sa travia podstatne dlhsiu dobu ako napriklad chlieb so salamom...

prikladom idealnej konzumacie ovsenych vlociek je podla mna porcia 3 polievkovych lyzic, hrste orechov/semien/suseneho ovocia a k tomu pohar mlieka... dlhu dobu som neranajkovala, odkedy som znova zacala v tejto kombinacii, tak slo dolu 5 kil ani neviem ako..

t333

odpoved je: mozes aj chudnut aj priberat.
to ci chudnes/ priberas zavisi od toho ci vydaj energie prevysuje jej prijem alebo nie - mozes jest cokolvek.

Iveta Michael

Ja myslím že skôr priberá...ale ja ich mám rada keď si ich občas uvarím v mileku s maslom a grankom...mňamky! :-)

P.S. Je to samý škrob,tak mám dojem že to nie je až také diétne jedlo,no je to zdravé občas si to dopriať.