Ulcerózna kolitída

Natya

Niee stále jem tak ako som jedla,je som mala aj v marci ten istý problém ale potom sa mi to upravilo,a potom zasa začalo to isté mala som krčé v bruchu,zápchu miesto stolice som mala iba hlieny,vôbec nechudnem krv v stolici nemám iba teraz pocitujem také pálenie konečníka a bojím sa že to môže byť ta kolitída,len tie moje príznaky sú trošku iné niee nemám hnačky ale zápchy,krče v bruchu a hlieny v stolici

redka

aaa teraz citam ze ty mas zapchy nie hnacky... pri alergiach su skor hnacky... ako vyzera tvoj jedalnicek v poslednych dnoch? nezmenila si nieco? nezacala si jest neicoho viac?

Natya

tak ja mám ísť ešte na kolono ale chcem sa objednať aby mi to spravili v celkovej narkoze,lekár mi robil rektoskopiu a povedal že je to miernejší zápal konečníka.kamoška ma kolitídu a ona hnačkuje tak preto by som chcela vedieť či je možné že mám kolitídu a mám zapchu.dakujem tak skúsim toto čo mi radíš

redka

mozno je to potravinova alergia... skus na tyzden dva vylucit muku - akukolvek a vsetko z nej.... ak sa nic neupravi potom skus vylucit mliecne vyrobky... to su take najcastejsie alergeny

Natya

lekár mi urobil rektoskopiu a povedal že mám mierny zápal konečníka dal mi lieky safolak.vôbec nechudnem,v stolici nemám krv,mám iba hlieny,krče v bruchu,krv mám dobru aj železo všetko v norme nemám ani zvýšeny zápal tak by som chcela vedieť či by to mohla byť kolitída

Natya

ľudia neviete mi poradiť??z ničoho nič sa u mna objavili zápchy silné krče v bruchu a hlieny v stolici môže sa jednať o kolitídu?

papat

Ahojte, mám 31 a v 15 mi diagnostikovali UC. Cítil som sa veľmi zle. Užíval som prednizon 40 mg a salofalk 3000 mg denne. Nechcel som takto žiť. Hladal som po internete a v literatúre, že ako sa tej choroby zbaviť. Našiel som článok, kde sa písalo, že fajčiari UC nemajú alebo len zriedka. Vraj nikotín pomáha pri liečbe UC, resp. zabraňuje jej vzniku. Tak som začal fajčiť. Nechutné to bolo, aj je, ale po mesiaci fajčenia som zabudol, že mám UC. Teraz sa cítim výborne a učívam iba ráno Pentasa Sachet 2 g. Jem čokoľvek čo mi položia na stôl a neobmedzujem sa. 2 krát do roka kontrola u gastroenterológa. Nie je to nabádania na fajčenie, ale mne to pomohlo, a veľmi. Ale chcel by som raz už prestať fajčiť, tak uvidím.

RNG

jozo, tu som uviedol toho dost, staci si to precitat. A ked chces viac, pozri na podobne temy na rng.nazory.org a rng uforum.sk kde je tych tem ovela viac.

jozo........

dobry den mam 22 rokov kolitydu mam od 15 momentalne neviem co mam uz robit beriem uz celkom dlho prednison ktori mi absolutne nepomaha mam v priemeri 10 stolic dene lieky mi nepomahaju neviete mi poradit co by mi mohlo pomoct kezda rada bude dobra cital som ze by mohli pomoct nejake caje rybaci olej alebo ja neviem dakujem za info ....