Akne, akne a stale akne asi do konca zivota

Príspevok v téme: Akne, akne a stale akne asi do konca zivota
edinna

ludia mam 21 rokov a stale mam akne .. chodik ku kožnej ktora mu stale predpisuje toiste kazde 2 tyzdne mi hovori ze sa to zlepsuje ale vobec sa to nezlepsuje pretoze vyrazky mam stale. v puberte som si stale rypala do tvare cize mi ostali jazdy..nie aztake moc ale predsa.. tekuty dusik aj keby na mna vyliala mi nepomoze na ne...stale si zapisuje ze s ami to zlepsuje no vobec nie. ved to vidim sama ona ma chce oklamat ale jednoducho medzi tymi dvoma tyzdnami sa mi tvar zhorsi... obcas mi to zas neda pokoja.. ale ked aj 2 tyzdne sanedotnkem tvare tak stale mam tie male otravne vyrazky... mozem si cistit tvar kolko chcem no nepomaha.. skusala som antukoncepciu ale to uz radsej nie lebo mi boloz nej na nevydrzanie aj ked som mala plet behom tyzdna bez vyraziek tak som nevydrzala.. pocula som ze brat roacutan mozu aj zeny.. lenze bojim sa.ze moja doktorka ma posle kadelahsie s tymto napadom.ale ja som z toho zufala milionkrat som plakala koli tomu uz od puberty mam takuto hroznu tvar..nebavi ma nosit mejkap do konca zivota, zavidim tym dievcatam ktore vyjdu von aj bez neho...:( som z toho naozaj zufala..vela ludi ma podobny problem ale ja som ten typ cloveka ze skusam vsetko mozne a nic nezabralo.. nachvilu pomoze a zase odznova..nenavidim mejkap.. no musim si ho davat :( uz ma to fakt hrozne nebavi ako ma moja hrozna plet obmedzuje...nici mi to radost zo zivota a celovo to posobi na moju psychyku no ja s tym chcem uz raz a navzdy skoncovat :(

ja3k

Ja som sa pre vyrazky trapila az doteraz - mam 35r, ale rozhodla som sa skoncit s nimi! A Curacne ma ich zbavil :) Brala som vysoku davku - 80mg/den, ale po 5 baleniach som mala neznesitelne citlive oci, tak som znizila. Plet mam super, dufam, ze to vydrzi.

Winter0Harlow

Ahojte, mam tiez problem s akne, chodila som k dermatologicke, ale nic sa nezlepsilo. Nechala som to tak, jedine, co pouzivam je obycajny peeling na tvar proti vyrazkam z drogerie(znacka Manhattan - Wash scrub)a plet sa mi zlepsila ovela viac ako po antibiotikach, ktore mi predpisala doktorka a brala som ich asi polroka!!! Na nete som videla vela videi a clankov o vyrobku, ktory pomaha s akne a snad aj s jazvickami po akne, ale samozrejme, vzdy to boli americke stranky :/ preto by som sa aj chcela spytat, ci niektora z Vas nepozna alebo nepouziva vyrobok podobnym tomuto: www.beautychoice.com
Dakujem pekne :)

HollyDolly

Ja som mala akné po vysadení antikoncepcie(čiže hormonálne zmeny) a doktorka mi predpísala differine a eryfluid. Na differine som mala alergiu čiže pleť 3x horšia tvár a vyrážky sa tvorili ďalej. Mala som plno vyrážok zapálených, červené jazvičky, podkožné vyrážky no hrôza!!! Raz som sa nahnevala a prestala si do tváre rýpať..žiadne agresívne krémy, vody NIČ! Pleť si čistím ráno večer detským mydlom a ukľudňujem bórovou vodou a používam na noc gáfrovú masť s ichtamolom. Tá krásne upokojí a zahojí vyrážky a jazvičky a nové vysušuje a vyťahuje z nich zápal. Hydratujem ju Excipial U Hydrolotio, ktoré je hypoalergénne. Pijem žihľavový čaj už 3-tí týždeň a tiež beriem zinok, ktoré pôsobia aj na vlasy a nechty. Pleť mám o 100% lepšiu!! Občas ešte používam eryfluid, ale uprednostňujem hypoalergénnu neparfumovanú kozmetiku, ktorá nedráždi pokožku, najlepšie detskú. Prajem Vám veľa šťastia s bojom proti akné a hlavne trpezlivosť!:)

katyperry

morska sol je super, vyskusala som to aj v kombinacii s harmancekom a repikom. na akne mi to velmi pomohlo. treba na to ale trpezlivost. ked sa mi akne upravilo (asi takmer po roku), nasla som si kontrolovanu prirodnu kozmetiku, ktora je nekonzervovana, bez parabenov a neviem coho este vsetkeho aby som sa opat nevyhodila a nechytila nejaky zapal na plet alebo alergiu. takze teraz som konecne spokojna a sebavedoma :-)

lililililili

Na akné: Kupte si morskú soľ z mrtveho mora. Každe rano a každy večer si do pohara dajte cca 1dl teplej vody a do toho rozpustite cca 1 kavovu lyžičku tejto soli a s tým si potierajte tvár.
Používala som kozmetiku od Vichy, La roche, Dr Nona, nivea... všetko možné od kožnej doktorky od alkoholovej vody, cez antibiotické liečivá a toto jediné mi pomohlo. Fakt to skúste... stojí to pár eur a jedno balenie vám vydrží veľmi dlho... Inak krém už skoro vôbec nepoužívam, pretože tá soľ mi hydratuje pokožku. Len okolo očí si dávam ľahky krém

23laura

akne je mozne liecit, velmi dobre skusenosti mam s uzivanim koloidneho striebra a podobne, mam od Koloidne.sk
Verim ze kazdemu pomoze.

fantom

Mám pocit že asi najlepší liek na akné je www.adcc.sk alebo Roaccutane (ktorí tu už bol spomínaný) resp. akýkoľvek liek ktorý obsahuje Izotretinoín, NIEJE určený NA LIEČBU PUBERTáLNEHO AKNÉ ale akné popubertálne t.j akné po cca 15 roku života. mne osobne zatiaľ veľmi pomáha, vzhladom k tomu že to nieje masť ktorá nemá takmer žiadne nežiadúce účinky, Roaccutane alebo CURACNÉ ich má toľko že liek s viac nežiadúcimi účinkami som ešte nevidel, niektoré sú dosť bolestivé až život ohrozujúce, tie moje boli/sú najmä nesmierna bolesť chrpta, svalov a kĺbov, neschopnosť sústrediť sa, suchá koža po celom tele, suché pery, slabé krvácanie z nosa a pod. toto sú však nežiadúce učinky ktoré dovoľujú Curacné používať i nadalej, sú tu i iné ktoré sú nezlúčitelné s užívaním, napr. žltnutie očí (žltačka), a pod. tento liek nesmú užívať tehotné ženy lebo spôsobuje deformácie plodu... ale určite to stojí za to :D