velke nafuknute brucho pri antikoncepcii

Príspevok v téme: velke nafuknute brucho pri antikoncepcii
zuzi 234

ahojte
asi nazov tejto temy znie divne no nevedela som to nijako skratit.
Mam 27, antkoncepciu uzivam uz niekolko rokov. ale som ten typ ze aj pri jej uzivani celku dobu trpim paranojou ci nahodou niesom aj cez antk tehotna,,,
v poslednej dobe som zacala mat vsak velky problem s travenim, teda hlavne s tym ze som stale nafuknuta... a to pridava na mojej "tehotenskej paranoi" este viac.
Mali ste niektora problem s travenim z antk? mne sa to uz raz stalo preto som zmenila cilest na yadine...
A dalsia vec, myslite si ze ak uzivam antk, samozrejme ze sem tam ju vezmem o hodku neskor ale nestava sa mi ze by som uplne zabudla, a mam aj pravidelne kazdy mesiac menstruaciu, ze by som mohla byt tehotna... ? neprejavilo by sa to tak ze by mi vynechala menstruacia?
dik za nazory

akinom007

ja ked som brala Hak (4 roky ) som mala nafuknute brucho stale, inak ziadne traviace tazkosti ani nic. Ked som vysadila Hak bolo po bruchu:) s Hak som nepribrala , takze tym to urcite nebolo, uz som bola an to brucho zvyknuta, kazdy sa ma pytal ci nie som v 3-4 mesiaci:)

z Nitry

Ahoj Zuzi,ja beriem YAZ uz rok aj pol a tiez sa mi niekedy stava,ze mam pocit nafuknutia,bolesti podbruska,mozno si to iba nahovaram,ale niekedy mi pomoze matovy caj nesladeny,je proti nafukovaniu.co sa tyka ochrany,nemusis sa bat,Hak je na trhu uz 50 rokov a vyvija sa stale dopredu.takze nemaj strach :-)

niekto

kup si do zasoby tehotenske testy a rob si kazdy mesiac :D

aby som ta ukludnil :
ucinnost antikoncepcie sa dava v pearlovom idexe
je to percentualne cislo ktore vyjadruje kolko zien zo 100 za rok otehotnie pri uzivani tej antikoncepcie

HAK vseobecne ma 0.3-8% cize ak dodrzia vsetko co je v letaku budu za ROK 3 z 1000 zien tehotne

ked mas taku strasnu paniku skus to skombinovat ...

ja sa chranim tymto www.sexus.cz
je to skoro tak ucinne ako hak (0.7-2.5 alebo tak nejak ) a 10 krat ucinejsie ako kondom je to narozdiel od hak neskodne pre zdravie nema to vedlajsie ucinky a moze sa to teda aj z hak kombinovat ked to skombinujes vide ti teoreticky pearlov index 0.000021%

co sa toho naduvania tyka este som o tom nepocul hak je ale dost velka zataz pre cely organizmus a aj pre pecen nevidim dovod preco by neovplivnovala aj travenie