Aké (staršie) auto?

Príspevok v téme: Aké (staršie) auto?
moje_auto

Zdravím. Som vodič - začiatočník a vzhľadom na moje finančné možnosti uvažujem, že si kúpim staršie ojazdené auto. Predstavujem si také menšie, nenápadné, šikovné aj dizajnovo prijateľné, nepotrebujem ho na dlhé jazdy, len pre seba ako odvoz do práce a do mesta a pod. Nevyznám sa veľmi v autách, len tak z videnia mám tajný tip. :) Čo poradíte? čo by ste zvolili vy? Po technickej stránke nechcem teraz rady (stav vozidla, rok vyroby, pocet najazdenych km) - to poriesim s odborníkom. Ale uvítam aj to. Ďakujem.

GiovanniX

AdamKrt ano mas pravdu,treba mat odbornika,alebo si dakeho prenajat na den :) za par eur,nekupujete chleba,ale auto za XXXX€ takze oplati sa investovat do odbornika,ako nakoniec zistis ze auto je poskladane z 3kusov a tachometer 4x pretoceny.
hassy-to je dobre ze si tak naucena,nauc tak viac ludi,aby potom sme mohli od vas odkupit ojazdene auto:D

hassy

giovanix - no neviem, mozno rpeto tak rozmyslam ze som tak naucena z domu, vzdy sme kupovali kazde 4 roky nove auto a stare predali :) a mne nejde o to mat prestiznejsie auto, co tam po nejako BMW alebo AUDI :) ja si na take veci nepotrpim :) kto chce a na to ma - nech sa paci, pre mna je to zbytocne :) ja som spokojna s uz coskoro svojim fiatom panda :P a myslim ze to je hlavne, byt spokojny s tym co mame, a neobzerat sa nad tym ze och boze vedla mna parkuje BMW co teraz budem robit :)

AdamKrt

GiovanniX:

ano, ak ma clovek odbornika, narazi na dobre auto a to auto ozaj je dobre, tak je to dobra kupa...

Dolezite slovicko je AK... Toho odbornika totiz nemusis mat, bazar moze niekto oklamat, auto moze byt kradnute, moze mat pretoceny tachometer, skryte zavady a nakoniec nemusis mat ani auto, ani peniaze, ked Ti ho zhabu.

GiovanniX

hassy-prepac,myslel som si ze si muz :)
S novym autom netreba chodit na prehliadky?Dobre 4 roky nemusis ist na STK a EK.Ale tam mas garancne prehliadky,co u ojazdeneho nemas(ak nekupujes po roku od dakoho).Povedzme nasetris si 20000€,kupis cisto nove auto,povedzme Skoda Octavia,budes rada ze mas nove auto,vona z autosalonu este :),len ja tiez kupim za 20000€ povedzme 4 rocne BMW e60 5 radu,zaparkujem vedla teba,co myslis koho auto bude prestiznejsie,na vyssej technickej urovny ? urcite to moje a s tym ze pred 5 rokmi stal cez 35000€.Cize za tu istu cenu cenu mam o niekolko kategorií,alebo tried lepsie auto ako ty :)

GiovanniX

AdamKrt-hovoris o nakladoch na prevazdkovanie.Vies co stoja garancne prehliadky?Troska sa popytaj v znackovych autoservisoch potom zistis,ze co stoji prevadzka a udrzba noveho auta v zarucnej dobe a pri garancnych prehliadkach,radovo XXX € kazda navsteva(zalezi to na znacke).Taktiez havarijne poistenie.Beriem to ze je nove,aj ked dnesne auta sa vyrabaju pre kvantitu a nie pre kvalitu,urcite kazdy zacujete mesacne ze zvolavaju nove auta za daku poruchu Toyota,GM,Honda...,taktiez prve rocniky modelov zvykavaju byt chybne,po facelifte sa odstranuju ich choroby,preto len po FL sa oplati kupovat ci nove,alebo ojazdene auto.Dalsie negativum,azda nicomu nepada tak cena ako autam,takze kupis auto za 15000€ za rok a pol ho predas za 13000€ a budes rad .Okrem toho ze auto je cisto nove nevydim ziadnu vyhodu v jeho kupe.

hassy

hassy - je zena :) neviem ci mam na to rozumny dovod, ale ja si radsej nasetrim na nove ako mat po jiekom, boh vie co s tym autom moze byt, co bolo, velakrat sa stalo kupili ojazdene auto, ktore vyzeralo byt v pohode a po mesiaci smitec - nevravim ze je to tak vzdy ale... taktiez so starsim autom treba chodit na pravidelne kontroly a debiliny co tiez ide do penazi, mozno poopravovat veci... ja som asi velmi pohodlna, ale ja si radsej nasetrim na moje vlastne nove, ako mat po niekom cudziom :)

Well

Preco nove auto??
Lebo v dnesnej dobe po povodniach a vytopenych autach by som vazne neriskoval kupovat jazdenku a po dvoch rokoch zistit,ze je totalne prehrdzavene az po kable....

AdamKrt

GiovanniX: za nove auto hovori to, ze mas na to zaruku. Naklady na kupenie auta este nic nehovoria o nakladoch na jeho prevadzkovanie. Do stareho auta treba casto investovat. Asi majitel vie, preco sa ho chce zbavit. Naviac nemozes si byt isty, ci to predavane stare auto je aj papierovo OK, ci to neni nejaka corka... Aby clovek nakoniec nemal ani auto, ani peniaze. Bazar za to neruci i ked by dal rozne atestacie o povode...

zuzusa

Ja by som volila ten Volkswagen Golf :-) Ale trebárs Fabiu by som si nekúpila, boli dosť kazové.A napríklad Hyundai Accent som mala a dobre sa mi na ňom jazdilo, vo Felicii sa mi zle sedí a veľa známych nadáva že im do nich tečie. A určite pokiaľ nemáš známeho v autobazáre tak tam by som nekupovala. Skôr si kúp od niekoho autíčko.