Aké (staršie) auto?

Príspevok v téme: Aké (staršie) auto?
moje_auto

Zdravím. Som vodič - začiatočník a vzhľadom na moje finančné možnosti uvažujem, že si kúpim staršie ojazdené auto. Predstavujem si také menšie, nenápadné, šikovné aj dizajnovo prijateľné, nepotrebujem ho na dlhé jazdy, len pre seba ako odvoz do práce a do mesta a pod. Nevyznám sa veľmi v autách, len tak z videnia mám tajný tip. :) Čo poradíte? čo by ste zvolili vy? Po technickej stránke nechcem teraz rady (stav vozidla, rok vyroby, pocet najazdenych km) - to poriesim s odborníkom. Ale uvítam aj to. Ďakujem.

GiovanniX

a dajde mi jeden rozumny dovod ak viete,ze preco kupit cisto nove auto?okrem toho ze je nove?adresovane hassy-mu :),ale odpovedajte kazdy,kto chce

GiovanniX

Renault Clio,je male auticko,idealne do mesta,ale radsej by som volil inu znacku,a co sa tyka VW tak ak len I,II,III si mozes dovolit,aj tu III generaciu,len tak,tak golf si cenu drzi.Ber to tak ze mas rozpocet 1700€ cize max rocnik ak kupis do 2000,spotrebu by si preferoval malu urcite,taktiez objem motora koli poistke,takze maly benzinovy motor,cize naozaj Fiat Punto,Renault Clio,Ford Fiesta,Ka,...ale urcite si prirataj k cene auta takych 300€ na vymenu rozvodov,oleja,filtrov a vsetkeho co treba menit+poistka na auto a prihlasenie auta.

AdamKrt

Co som cital, tak na autickarskych forach odporucali ako stare auta kupit Fordy. Vraj dobra spolahlivost i s opravami i prevadzkou je to slusne.

crazy-lazy

a co tak honda civic 1.4???ja osobne by som uvazovala o tomto auticku:)pozri aj na inych forach napr. www.auto.sk alebo www.autobazar.eu tam ti urcite viac poradia.... a mohol by si nam tu potom aj napisat ako si sa nakoniec rozhodol:)

GiovanniX

co tak fiat punto mk1?mozno kupis aj mk2 ale socialku,za tu sumu sa da kupit dost starsich aut,ked mas na srdci dake odborne otazky,ohladne dakeho auta,tak kludne sa pytaj,pomozem :)

hassy

no ja rozumiem, ja som tiez vodic -zaciatocnik :D mne sa inak strasne fajn jazi aj na maminej fabii, a tie ani nie su drahe ojazdene :)

AdamKrt

Z tych starsich podla toho testu sa celkom dobre drzi - Toyota Starlet. Ale pre otazky na auta asi bude lepsie pohladat nejake autickarske forum....