vztah/nevztah, co robit?

Príspevok v téme: vztah/nevztah, co robit?
syaw

Pred rokom som sa zoznamila so skvelym mladym muzom. Uplne sme si sadli, zacali sme sa castejsie stretavat a ja som nadobudla pocit ze spolu chodime a tak som to aj nahlas definovala ))) chyba. Vtedy mi dotycny naznacil, ze on to nepovazuje za vzhtah, ze je nam spolu dobre, sme dobri kamarati, riesi nejake osobne veci a tak. Vyskusala som teda byt dobrou kamaratkou ale trapila som sa, a tak som to zo dna na den utla. Po polroku sa mi ozval, ci sa hnevam a ci nechcem obnovit dobre vztahy... jasne ze chcem, ale opat v tom zacinam lietat a on ma stale berie ako kamaratku. Strasne ma to trapi, ale nemozem sa nan ani hnevat ani ho nutit... poradte co robit? definitivne ukoncenie akychkolvek vztahom pre pokoj mojej duse, alebo byt aspon ta kamaratka? ... a to som dufala ze taketo pubertalne problemy nebudem v mojom veku riesit )))

ivana45

syaw, prepac, necitala som diskusiu. Len tolko: nelubi ta a nebude ta lubit.
Na zaciatku mozno partnerku mal, mozno sa rozchadzali a teraz potrebuje nejako vyplnit cas, mozno aj mat sex.
Nestavaj na nom. Stretnes niekoho, s kym budete mat lasku obojsmernu. Nezablokuj sa niekym, s kym to nikam nevedie.

rozumiem ti

syaw: najdi si konicek, hobby. nieco, co vyplni skoro vsetok tvoj volny cas-chod na tanecnu, ak ta to bavi, alebo ja neviem, na squash, jogu..cokolvek. aby si nemala moc priestor na sebalutost a blbe myslienky. alebo si zaloz firmu.:) mne to vtedy pomohlo...:D

rozumiem ti

syaw: ach jaj, moja mila, ty si v tom bola az nad usi... preboli to, ver mi. len sa nesmies poddat pokuseniu zacat znova tam, kde ste skoncili. odvahu a trpezlivost, dievca, bude to lepsie. coskoro.

syaw

chyba mi velmi prevelmi, aj som mala tendencie kontaktovat ho, ale vzdy si hovorim, naco to bude dobre? a kedze viem ze nanic, nechavam to tak... aspon mam pekne spomienky... niekedy to az fyzicky boli, ale bojujem ) tak ako vie byt laska krasna, vie byt aj sialene kruta )

rozumiem ti

syaw: a chyba ti naozaj ten clovek, alebo to, co ti daval?! :) myslim, ze obe pozname odpoved. aspon vies, co hladas... a spoznas ten pocit hned, akonahle ho znova stretnes.:) teraz uz len vyckat. a dovtedy sa rozmaznavaj, zi svoj " dobry " zivot... nikto iny to za teba robit nebude. a bude dobre, ked si cast tohto zivota ponechas aj vo svojom vztahu. neobetuj sa mu uplne, nebude to patricne ocenene.

syaw

teraz sa citim vo vakuu, ten clovek mi velmi chyba, vedeli sme sa vzdy dobre porozpravat, po velmi dlhej dobe zase s niekym ) je to vsak prec, uz som dospela do stadia, ze viem, ze ho nebudem kontaktovat... aj ked nanho myslim, predstavujem si co bolo a ake to bolo fajn ) a tesim sa, kedy pride niekto dalsi, kto moj zivot obohati podobne,ale naplno )

lienocka2808

spravila si najlepsie co si mohla. Niekde ta caka clovek pri ktorom pochybovat nebudes ci ta ma rad a naopak. Drzim ti palce, aby netrvalo dlho kym ho stretnes...

rony26

Ja som si zazil nieco podobne...skor islo teda o nevztah ako vztah...ja som bol ten co uz pocul vyzvanat kostolne zvony, no na druhej strane bola odozva minimalna, neskor ziadna...neopatovana laska je teda riadny uder pod pas...tak velmi som chcel, tak velmi som sa snazil, ale bol to boj s veternymi mlynmi...je to ubijajuce ked jeden chce, moze sa aj rozkrajat, no ten druhy to tak neciti...bohuzial, taky je zivot, treba vstat, oprasit sa a ist dalej...hmm, teraz sa mi to vravi, no trvalo vyse roka kym som nato prisiel...vlastne jedneho krasneho dna som sa priamo opytal ako ma berie a ked som sa dozvedel, ze ako kamarata, tak som v tom mal konecne jasno...takze kamarati, dobra blbost, pomyslel som si...hned mi bolo jasne, ze z tohto ziadne kamaratstvo nebude...ani neviem co som vtedy citil...asi to bola lutost nad tym, ze som nedostal sancu a ze namiesto toho co som si ja predstavoval mi ponukla omrvinky v podobe kamaratstva...lenze ked emocie trochu opadli pochopil som, ze to boli moje predstavy, ona mi nikdy nic priamo neslubila, k nicomu sa nezaviazala akym pravom ju chcem vinit z toho, ze mne nieco nevyslo?...zacal som sa nato teda pozerat trosku inak a spominat v dobrom na tych par mesiacov...dala mi strasne vela a som vdacny, ze som prezil tak krasne chvile, niekto nemusi mat to stastie cely zivot, ja som ho a mal a dakujem...zaroven verim, ze ma caka este nieco krajsie a tesim sa, ze v tom budem zase az po usi :-)...no a ako sme na tom teraz?...presiel som si viacerymi fazami, chvilu sme sa hrali na kamosov, ale ked som sa zase parkrat ocitol na okraji priepasti menom LASKA, tak som si povedal, ze tuto hru uz nehram...pokusil som sa aj o totalnu ignoranciu, neskor som zvolil vlaznejsiu formu a tak ako na hojdacke, nevedel som si proste vybrat...hlavne sa vo mne bili dva pocity...PRVY: preco sa musim spravat tak detinsky, hrat sa na urazeneho a uskutocnovat akusi pseudopomstu v podobe ignorancie?...DRUHY: kde je napisane, ze musim sam seba tyrat v zaujme udrziavania kamaratstva, ktore kamaratstvom nikdy nebolo a pravdepodobne ani nebude?...takze som hladal zlatu strednu cestu, kedze som nebol natolko silny aby som s nou uplne prerusil kontakt, ale nemohol som sa ani tvarit, ze je vsetko ok...momentalne nemam problem ani odpisat, ani zdvihnut telefon, ani sa stretnut, akurat, ze iniciativa musi prist z tej druhej strany...ja sa uz prosit nikomu nebudem, teda aspon teraz nie, v buducnosti si pravdepodobne nieco podobne este zopakujem, lebo ako bolo spomenute clovek ma tendenciu opakovat svoje chyby :-)
Syaw ja ti velmi nemam co poradit, velmi dobre ti to napisali ostatni...viem kolko to chce sily, urobit take rozhodnutie ake si urobila a drzim ti palce...ak sa ti podari prerusit uplne kontakt tak klobuk dole, aj ked ani to nie je ziadny vseliek, aj tak ho budes mat plnu hlavu, zaujimat sa o to co robi, ci niekoho ma a pod. , ale rozhodne by to malo cely proces urychlit... a hlavne „cas vsetko vylieci“...to je otrepana fraza, co?...mne liezlo na nervy ked mi to niekto povedal, ale teraz priznavam, ze na tom nieco je a ze to funguje...takze to treba praktizovat, najlepsie v spojeni s dalsou ludovou mudrostou „zide z oci, zide z mysle“...vela stastia :-)