Vadí mi priatelova gramatika....

Príspevok v téme: Vadí mi priatelova gramatika....
LuciaWWW

Mozno sa Vám bude zdat moj problém smiešny ,banáalny a neviem aký ešte .. Mne osobne však dosť prekáža. Ako už v názve témy je uvedené ... Priateľ nejako extra neovláda gramatiku . Raz sme sa o tomto niečo bavili a on mi povedal že v škole mu išlo všetko len nie diktáty... Ale nemožem si pomocť ked mi napíše do sms pýsal som ti , chvýla, cvyčit,pítal som sa.... Proste ma to hrozne irituje..Aj ked mi niečo okomentuje na fb alebo tak .. A takéto chyby. Mám mu to povedať,naznačiť, alebo ako ? ?! Je zlatý rozumieme si ,lúbim ho ... Ale ..Toto mi proste vadí . Neviem si pomocť... :((

18hvizd

aj moj manzel nevie gramatiku,ale na tom svet nestoji:-)..sme spolu 18 rokov,a vsetko ostatne je ok,az na tu gramatiku,tak mu povedz,nech ti radsej zavola,tam gramatiku nevidis..:-)...

nicoool

ahoj ... viem v akej situácii si :) len opačne môj priateľ ovládal gramatiku a ja nie!!!!!!!!!! :D Y I... to bola pre mňa pohroma... a tak sám ma opravil.. a dohodla som s sním že ak napíšem niečo zlé... tak nech ma na to upozorní že to budem vnímať v poriadku a ja sama som sa chcela naučiť gramatiku lebo bola to pre mňa hanba... za dva roky... aj keď sme si písali na chate.. čo ma opravoval.. aj ja keď som písala a videla som že ma to podčiarkuje tak som sa snažila prísť na to akú gram. chybu som spravila... a teraz mi gramatika ide :) už sa nemýlim tak často už viem kde písať aké IY... a to som sa učila veľmi dobre len tie diktáty :(.... mama so mnou dosť necvičila.. jednoducho mu to povedz že ho budeš opravovať... a že nech to berie v dobrom :) že sa to tak aspon naučí a nech sa snaži...

Deria

Ja si na gramatiku rozhodne potrpim, ak sa jedna o mojho partnera. U inych mi to nevadi, akurat sa na tom niekedy pobavim a je mi to smiesne. Ale bolo by mi skor trapne za neho, nez smiesne, keby sa mi snazil napisat nejaky romanticky list, kde by napriklad stalo: si laskou mojho zyvota...chibas my...mislim na teba...a pod. No, nic take strasne by sa nestalo, to je pravda ale cela romantika by bola v kybli. Jednoducho, nemozem povedat, ze by som ho preto prestala lubit ale rusilo by ma to. Myslim, ze gramatika je svojim sposobom urcita prezentacia sameho seba a patri k zakladnym vedomostiam, aj ked nie je rozhodujuca. Samozrejme, ked clovek miluje, je to nepodstatne ale hlavne v zaciatkoch vztahu to moze odradit, aspon mna ano.

elsa5.5

LuciaWWW,gramatika je dôležitá,je to prvá vec ktorú si hádam každý všimne,ale priateľ sa môže uraziť...,lebo on sa nemá v pláne doúčať gramatiku,takže čo?bud mu to tolerovať,alebo ho zakaždým opraviť,vypisovať za neho potrebné dokumenty,nie je to vada ak ti to až tak prekáža nájsť si niekoho kto ovláda pravopis,takže je to na tebe ako sa rozhodneš:)

lucia WWW

ved to,že on to napíše zakaždým. Nechcem sa s ním rozísť ale zasa.. Mne toto tiež vždy prekážalo. :((lucia WWW

veronika1211

mna napriklad vie gramatika odradit uz od zaciatku a ten clovek je pre mna nezaujimavy a nemam viac zaujem sa s nim kontaktovat. je ine ked clovek v zhone napise chybu a je ine ked to pise zakazdym.

LuciaWWW

Stále na gramatiku kašle, niečo mu aj darmo vysvetliť že to sa píše tak ,to tak .. ale jeho íčka/ ýčka ma niekedy fakt privádzajú do zúfalstva.jeho slová:
-robyt //v tomto slove asi v živote nenapísal makké i, aj ked som mu to nie raz vravela//
-neska
-vravý
-misliet,pýsať ,vydieť atd..

Ja viem,že gramatika nie je všetko ale prečo si na to nedáva pozor. :-(((

janab

to, že niektorí ľudia neovládajú pravopis, to človek ako-tak ešte toleruje, horšie je to v telke..na markíze, množné číslo a tvrdé y...to až oči vydúva..vybrané slová..ani potuchy..ak niekto napíše, že napýš..no tak to zdvihne zo stoličky...treba ho po troške učiť denne a zdôvodniť prečo mäkké i a prečo trdé y..hlavne jedn.č. a mn.č...aké sú rozdiely..naučiť ho vybrané slová...niečo o spoluhláskach mäkkých a tvrdých...treba ho po trošku uvedomovať, lebo je to mladý človek a je to hrozné, ked niečo niekde napíše a tvrdka ako hrom!!!

ivana45

Asi by som okolo horucej kase nechodila. Povedala by som mu, ze jeho gramatickych chyb je prilis mnoho a ze mi to vadi. Ze sa ani v buducnosti nehodlam zanho hanbit pre pripad, ze bude treba nieco napisat (ja by som sa hanbila).
Ak je inak inteligentny a vedome bagatelizuje len gramatiku, zavana to nejakou minimalne neprisposobivostou, mozno vystrednostou. Ale skor niektorou regulernou psychopatiou. Navrhla by som mu, aby sa gramatiku doucil. Mal by to zvladnut lavou zadnou.
Ak by bol hlupy (t.j. hlupejsi odo mna a nehovorim o gramatike), nevydrzala by som s nim.

bambi25

vies niekedy staci aby si mu odpisala nieco a pridala tam tie jeho slova,ale spravne a hadam mi to dojde,nie?ale asi mu to nikdy narovinu nepovedz mohol by sa poriadne urazit,a piste si co najmenej radsej si zavolajte,bude to bez chyb:)