Vadí mi priatelova gramatika....

Príspevok v téme: Vadí mi priatelova gramatika....
LuciaWWW

Mozno sa Vám bude zdat moj problém smiešny ,banáalny a neviem aký ešte .. Mne osobne však dosť prekáža. Ako už v názve témy je uvedené ... Priateľ nejako extra neovláda gramatiku . Raz sme sa o tomto niečo bavili a on mi povedal že v škole mu išlo všetko len nie diktáty... Ale nemožem si pomocť ked mi napíše do sms pýsal som ti , chvýla, cvyčit,pítal som sa.... Proste ma to hrozne irituje..Aj ked mi niečo okomentuje na fb alebo tak .. A takéto chyby. Mám mu to povedať,naznačiť, alebo ako ? ?! Je zlatý rozumieme si ,lúbim ho ... Ale ..Toto mi proste vadí . Neviem si pomocť... :((

ele

jajka, ja poznam iba jednu a ta to ma total na haku, vie ze si z nej vsetci utahuju, ale berieme ju tak, ze uz to nikto nezmeni, pokial sama nebude chciet.. ale verim ti ze ich je viac, je to pestre s tymi ludmi ;)

isabella

lenze myslim, ze robit chybu sem tam a robit ju pomaly v kazdom druhom slove je troska rozdiel... ja neodsudzujem ludi, len pri partnerovi... takeho by som uz nechcela, akeho som mala...
manzel tiez nie je nejaky citatelsky typ, ale gramatiku ma asi na rovnakej urovni ako ja... inad ani vs nie je zarukou inteligencie, ale to uz by sme s tou debatou zachadzali prilis do detailov... ja suhlasim s ele... viem, ze su aj vynimky, ale pre mna to vzdy budu len vynimky

jajka001_

ele poznam vela ludi s vs ktori tu gramatiku nevedia, bud to maju "na haku", nevedia sa to naucit alebo su proste blbi.

jajka001_

moj muz tiez neovlada riadne gramatiku a co, aspon ma tie sms pobavia a mozem ho sprdnut :) nemoze byt kazdy dokonaly vsakze
hlavne ze mu to myslí
ja som sa gramatiku ani ucit nejak zvlast nemusela lebo som odmala vela citala a ked mi nejake to pismenko tam obrazovo nesedelo tak len vtedy som si to kontrolovala z gramatickej stranky. moj muz nie je zrovna citatelsky typ. zato funguje po praktickej stranke.

ele

rofl, ale aj intelekt si dokazeme zvysit vzdelavanim, clovek co vela cita, studuje, pise seminarne prace, diplomovku, malokedy sa stava ze neovlada gramatiku, je to nevyhnutnost ;)

ele

Isabella, tato moja kamoska je jedina o ktorej viem, ze napriek tomu ze je inteligentna, neovlada gramatiku(zije chaoticky zivot, asi to bude aj tym), inak su to vsetci s prepacenim "nevzdelanci", teraz hovorim o tych, ktorych osobne poznam, aj cez FB, co si ma pridali medzi priatelov, tam to je krasne vidiet, skladbu vety, stylistiku, gramatiku atd.. Vsetci ostatni, moji byvali spoluziaci z vysky, z gympla, jasne chyby robime vsetci, ale je to badatelny rozdiel, moja skusenost, nechcem sa nikoho dotknut ;)

rofl

isabella ja netvrdim, ze si narocna. len mi to pride trochu zvlastne hodnotit ludi podla gramatiky lebo ta ma s intelektom pramalo spolocneho. ten tvoj byvaly bol zrejme na tom s iq trochu horsie a ty to odvtedy spajas s gramatikou. ja som totiz taky, ze mna zas irituje, ked niekto intelekt ludi hodnoti cez uroven ovladania pravopisu. lebo to ma malo spolocneho.

isabella

ludia halo? ved ja netvrdim, ze taky co neovlada gramatiku nemoze byt v ziadnom pripade inteligent a ani opak, ze ked gramatiku ovlada, ze je na urovni... ale ze drviva vacsina pripadov sa s tym spaja... a ked vravim o sebe, tak som napisala aj preco... moj ex nielen narecovo hovoril, pisal ako tatar, spajal slova, niekedy az tri do jedneho a take hrubky robil... potom nepoznal totalne trivialne cudzie slova a vravela som, ze cloveka to do istej miery poznaci byt 4 roky s takym clovekom... ked si k tomu pridam dovody rozchodu a rozpadu vztahu, tak by som sa samozrejme s podobnym typom cloveka asi tazko dala dokopy kedze mam zlu skusenost...
rofl, take hrubky ako ty robim aj ja, takze asi nie som az taka narocna, nemyslis? ved ani ja som vzdy diktaty nepisala na jednotky...

ele

Moja dobra kamaratka, teraz si doraba doktoratske na umeleckej, no a to ste este nevideli, tiez SMS-ky v style "co robys?", "davno sme sa nevidely", "idem domou" atd.. aha, minule taka ceresnicka, napisala na FB: "pršý :(" No a zlata, celkom inteligentna baba to je, co ma vsak najviac irituje, ze sa cely zivot vyhovara na disgrafiu, no a ked sa jej spytam, preco pise na konci slovesa "y", a nominativ mnozne cislo s "y", pozerala na mna ako tela a na to sa ma spytala, co su to slovesa a to druhe.., ani zopakovat to nevedela :D tak asi tolko na pobavenie....

bonn

isabela, ale zase poznam cloveka, ktory je zaradeny k ludom s MP, teda aj nizky intelekt a ma lepsiu gramatiku ako clovek s nadpriemernym intelektom.....takze znalost gramatiky nezavisi len od intelektu a od rozhladenosti.....kazdy sme individualny, nemozes kategorizovat, a pokial sa niekto nevie zmierit s partnerovou gramatikou, tak nech s nim nie je....ale pre mna je to nepochopitelne.....