kava

Príspevok v téme: kava
brekeke

asi to bude na "zdravie.sk" zniet hlupo, ale pred nedavnom sme si kupili kavovar a chcela by som poradit aku kavu by ste mi doporucili...
zo znamych kavovar nikto nema, aby mi poradil, predajcovia odporucia stale tu najdrahsiu, tak sa obraciam na vas...
skusila som aj popradsku aj edusho, ale tie asi do kavovara nie su vhodne... dakujem

AgnesaBA

Lavazzu by mali mat bezne v supermarketoch, pozri napr Tesco (mavali ju tam), mozno v centre v potravinach TETA. Ja ju nekupujem, ale viem, ze je pomerne dostupna. Ak narazite na darcekovu predajnu, mozno aj tam by mohli mat.

Casa del Cafe je potom na dvoch miestach v BA: v Auparku a na Dunajskej ulici (ta je medzi centrom a SAD Nivy). Ak sa teda nic nezmenilo s ich umiestnenim (ich pobockami).

AdamKrt

Napr. v nejakom nemeckom teste mnozstva kav dopadla vyborne Bellarom GOLD 100% Arabica z Lidla. Kupil som ju pre hosti, ale som kavovy antitalent, takze osobne nemozem posluzit. Mne nechuti ziadna...

brekeke

dakujem, dakujem... buduci tyzden budem v BA, tak urcite zajdem do Casa del Cafe... nasla som ich stranku, vyzera to zaujimavo...
a tu Lavazzu by som kde nasla? tiez v nejakych specializovanych predajniach ci aj v supermarkete???

AgnesaBA

Ahoj, Brekeke,

no, ked uz mate kavovar, je celkom fajn do kavy investovat. Predpokladam, ze mate stroj na mletu kavu.

Z bezne dostupnych si ludia (kavickari) pochvaluju Lavazzu v plechoviciach.

Potom dostat rozne mlete drahsie kavy v specializovanych obchodikoch (neviem ale, odkial si, tu v BA je napr. Casa del Café, dostat tam kavy aj s roznymi aromami a podobne).

Skus popozerat aj blog www.delikatesy.sk, ci tam o kave cosi nenajdes.

Mlete kvalitne kavy su drahsie a drahe, ale ved mozete doma striedat s lacnejsimi. Dobru chut! :)