sexualna ziadostivost...

Príspevok v téme: sexualna ziadostivost...
DrNaturka

ahojte mam 22r. partnera uz zopar rokov. Ale co ma zaujima je, ci je zdrave, resp. normalne ak tuzim po sexe kazdy den? Nepotrrebujem to robit 3x denne alebo podobne, mne postaci 1x/den, prip. keby aj ten jeden den sex nebol, prezijem,.. ale akonahle uz nemam sex 2 dni, mam strasnu tuzbu, chut, citim sa taka napeta, nervoznejsia. Moze to by aj hormonalnou antikoncepciou? Aj pred nou som mala poriadnu chut sex /tiez by som to robila s partnerom kazdy den/, no mam pocit ze teraz je to take intenzivnejsie, pri nedostatku sa citim nervoznejsia.... poradte. DAKUJEM

AdamKrt

DrNaturka Dnes 01:18:

mlade zeny zazivaju skor klitorialny orgazmus. Po 30tke sa meni hormonalna hladina a potom zacnu dosahovat castejsie aj vaginalny. Tak isto po porode dojde k tomu, ze okolie vaginy je viac prekrvene, vytvaraju sa nove vlasocnice....

Orgazmus a jeho prezivanie je viac podmienene mozgovou aktivitou, ako stimulacnou.

Preto niekto moze prezivat vzruchy len pri dotyku, ci masazi niektorych casti tela, casto bez dotyku pohlavia.

Neni to o tom striedat polohy a snazit sa do zblbnutia. Najdolezitejsia je priprava pri ktorej dojde k uvolneniu, navodeniu dobrej nalady a pocitov. Samotny akt je len ceresnicka, ktora to potom spusti.

Dolezite su dotyky - masaze, predohra. Cele toto moze trvat kludne aj 2-3 hodiny, plus potom este aj dlzka samotneho /kvalitneho/ milovania.

Mne tiez v zaciatkoch som sa snazil ako blazon. Nebol problem minut s partnerkou viac ako tucet kondomov. Ono to ani neprislo hned, ale vsetko prichadzalo postupne, ze sa to robilo zakazdym. Niektore techniky prinasaju vysledky az po dlhsom case....

Ale da sa to. Niektori sa vsak mylne domnievaju, ze ak nejaka statistika povie, ze iba 30 percent to dosiahne, tak je to pravda. Ano, 30 percent, ale s urcitymi partnermi, ktori maju iste proporcie, robili to istym sposobom /asi podobne/ a dusevny stav zien bol napaty. Lenze ked sa odstrani napatie, nastoli sa pokoj, telo sa poriadne dlho vzrusuje uz len samotnym ocakavanim, ci slabuckym dotykom a toto sa deje dlhodobo, az to prinesie svoje ovocie... Je to beh na dlhu trat nie sprint.

Mimochodom nikto sa z toho nemusi vobec stresovat, ked to berie tak, ze cokolvek k ceste k cielu je pekne, tak si to treba vychutnat. Ze neni orgazmus neberiem ako sklamanie a rezignaciu, ale ako dovod na lepsie sa snazenie. Ako raz niekto povedal, neni problem to, ze clovek spadne, ale to, ze ked spadne a nevstane.

TA3 - to pochopila spravne. Neuzivajte si ciel - orgazmus, ale cestu k nemu. Snazit sa, neznamena, ze clovek musi stratit chut, ked sa nedari. Ono to pri dlhodobejsej stimualacii prichadza samo...

Napr. zistil som, ze mozem robit cokolvek, ale partnerka hodnotila najlepsie nase milovanie vtedy, ked mne sa zdalo iba bezne a jedine, co bolo vtedy ine, bol stav jej vzrusenia, ktore sa dosiahlo napr. oddalovanim, ze ja som robil ofuky a ona chcela. Alebo som sa vyhybal dlho urcitym miestam jej tela a vzrusenie sa stupnovalo a ja som sa im schvalne dlhsie a dlhsie vyhybal, az to nemohla vydrzat....

Ako hovorim, je to v hlave. Clovek moze robit uplne to iste aj 100x a zakazdym to bude citit uplne inak.

AdamKrt

DrNaturka
Včera 21:05

v ziadnom pripade Ta neporovnavam s nymfomankou. Pisal som, ze nechcem urazit, ani prirovnavat.

Jednalo sa mi o to poukazat, ze osoba, ktora je neuspokojena, ma casto vyssi apetit, lebo hlada uspokojenie. Na druhu stranu sa moze aj stat, ze s jedlom rastie chut.

Neviem co riesis. Mas chut, tak mas. Je to OK, pokial Ti to neprerasta cez hlavu a mas to pod kontrolou. Takyto pocit zaciva cca 90 percent chlapov bezne :)

Nemyslism si vsak, ze statistiky, kolko zien je schopne dosiahnut orgazmus a ze ostatne ho nedosiahnu. Prepac, ale taka statistika hovori len o tom, ze ten orgazmus nedosiahnu vo svojom partnerskom zvazku, pretoze vsetky tie zeny nestriedaju partnerov ako ponozky. Skor by som to charakterizoval, ze na kazdy mec je vhodna posva a tych 30 percent si proste sadlo. Nehovorim, ze je to len o fyzickych velkostiach, ale aj o tom, kto co ako partnerke robieva.

Myslim, ze ten zbytok zien je uplne rovnaky, ako tych 30 percent. Len ta mensina mala mozno to stastie, ze narazili na partnerov, ktori ich dokazali uspokojit. Samozrejme podiel ma na tom ako zena, tak muz. U niekoho to ide tazsie u niekoho lahsie. Ale tak ako ma clovek bezne ruky aj nohy, tak fyziologicky musi byt schopny dosiahnut podobne toho co druhy clovek. Mozno nie tak velmi, ale nejak ano.

ta3

Ja to respektujem a pravdaze neradim sa preto trapit, ani sa o to snazit za kazdu cenu, lebo potom je to velmi rusivy moment, cesta k cielu po takom chodniku urcite nevedie, podla tohto Tvojho posledneho prispevku je potom vsetko v poriadku, uzivaj si milovanie take ake je, tes sa z kazdeho pohybu, dotyku .... ak sa snazite a svoje milovanie zdokonalujete, potom k tomu casom mozno dospejete, aspon ja Vam to obidvom uprimne prajem, ak sa to nepodari vobec ani casom, potom pravdaze sa svet nezruti, ved vela zien nepozna vobec ziadny orgazmus a zato ziju a mozno su aj stastne a uspesne

DrNaturka

ta3

nie, mna to neirituje, mna skor trapi to, ze akoby ste nevedeli respektovat to, ze niektore zeny skutocne nedosiahnu vag. orgazmus - to sa mam preto trapit pri kazdom sexe, ked ho nedosiahnem? skusali sme 4 roky rozne polohy, praktiky (vlastne i teraz skusame, jednu som si dost oblubila, kusok narocna, ale da sa), no jednoducho to nejde... Ano partnera to trapi, je to pochopitelne, ale ma ma preto zabit, ze som jedna z mala? My sme skutocne skusali vsetko mozne, ale jednoducho nic na tejto veci to nezmenilo. Zo zaciatku som sa trapila aj ja, ked som mala menej rokov /vtedy som to povazovala za urcitu metu, ktoru chcem dosiahnut/, teraz to uz neriesim a uzivam si milovanie bez toho aby som myslela na to "tak uz konecne dosiahnem...?" .. NIE, jednoducho, uz sa tym nechcem trapit! Az teraz sa citim uplne uvolnena pri sexe a uzivam si kazdy pohyb, dotyk, bozk a pod.
A mam 22r.

ta3

Ahoj DrNaturka.
Ty si este velmi mlada, mas malo skusenosti na to, aby si pochopila suvislosti, o ktorych pise AdamKrt. Opat s nim musim iba suhlasit, nymfomaniu uviedol ako priklad, vidim, ze Ta to tak trochu irituje, tak ja, aby to bolo vyvazene, uvediem ako priklad suknickarov, ti striedaju partnerky ako spinave pradlo, casto sulozia a predsa im to nestaci, je to preto, ze u nich dochadza sice k uspokojeniu (orgazmu), ale iba na telesnej urovni, nie aj na dusevnej, preto nie su dostatocne ukojeni a preto vyhladavaju vzdy novy a novy sex, keby sa milovali s jednou partnerkou, ktoru by zaroven milovali, boli by uspokojeni uplne fyzicky aj citovo a uz nic by nemuseli vyhladavat, boli by spokojni so svojou partnerkou. Ty sice partnerov nestriedas, mas toho svojho, ale nie si plne uspokojena, kedze zatial nedosahujes vaginalny orgazmus a preto citis potrebu sexu castejsie. Sice hovoris, ze Ti to takto vyhovuje a staci, ze nic viac nepotrebujes, ale evidentne Ti to nestaci, kedze Tvoje telo si pyta sex zas a zas. Mas pravdu, ze iba male percento zien dosahuje vaginalny orgazmus a su aj take, ktore nikdy nedosiahli ziaden, Ty mas stastie, ze dosiahnes aspon klitorialny, ale ver mi, nie je to to prave orechove, nemoze Ta to plne uspokojit, vaginalny orgazmus je intenzivnejsi, uspokojuje zenu hlbsie, cize zena je uspokojena na dlhsi cas a uz nepocituje nutkanie na sex tak casto, ale AdamKrt ma pravdu aj v tom, ze to moze mat u niektorych dievcat aj opacny efekt, ked s jedlom rastie chut a teda aj pri perfektnom sexe a uspokojeni dievca tuzi po tom zas a zas. Ty hovoris, ze Ti tato situacia vyhovuje, ale nie je to celkom pravda, potrebujes sex casto a ked ho nemas 1-2 dni, pocitujes napatie a nervozitu, co Ta mierne obtazuje a potom, aj ked Tvoj partner o tom nehovori, ale urcite s danym stavom nie je spokojny, urcite (ak Ta ma rad, co predpokladam) ho to vnutorne potichu trapi, ze Ta sam nedokaze uspokojit, preto zlatko, nebran sa dobrej rade od AdamKrta a skusajte polohy a sposoby v ktorych vaginalny orgazmus napokon dosiahnes, stoji to za to, obidvaja budete spokojnejsi, stastnejsi, Vas vztah sa tym este viac prehlbi, medzi sexom a dobrym sexom je dost velky rozdiel, dobry sex je nieco ako umenie, treba sa mu ucit, skusat, poloha je dolezita (napriklad obratena, zena hore, je v tomto smere velmi efektivna), dokonca sklon tiel moze hrat tiez velku ulohu, aspon u mna, ja napriklad som velmi vzrusivy typ (raz som dokonca dosiahla orgazmus pri obycajnom vasnivom bozkavani na ulici pri vecernej prechadzke, kedy sme sa iba bozkavali a partner ma iba objimal, no nijako nedrazdil ine citlive miesta, alebo ja dosiahnem orgazmus aj vtedy, ked su stimulovane iba bradavky), ale napriklad som nikdy nedosiahla orgazmus v klasickej misionarskej polohe, v tejto polohe ho dosiahnem iba vtedy, ked mam boky vysoko zdvinhute pomocou 2-3 vankusov. Aby som tuto diskusiu uzavrela, zhrniem to takto: tuzba po castom sexe urcite nie je nic nenormalne, ale s danym stavom by si sa nemala uspokojit, s partnerom by ste mali skusat sposoby, ako dosiahnut vrchol u Teba, ktorym je vaginalny orgazmus, pripadne nasobne vaginalne orgazmy, potom budete obidvaja spokojnejsi a stastnejsi, urcite odpadne napatie a nervozita, ktoru pocitujes, ak nemas sex kazdy den.

DrNaturka

AdamKrt

ja nechapem, teraz ma povazujes za nymfomanku? :) jaj, akosi som mimo. Ja nevyhladavam nic nove, ani novyych partnerom, ja som spokojna so svojim, vsetko co potrebujem mi splni. techniku ma vybornu, vydrz perfektnu, nastroj tiez ako na mna stavany :) unho rozhodnie nie je problem.

A z tvojho prispevku mam taky pocit, ako keby kazda zena, co nezazije vag. orgazmus by mala byt "odsudena". Ver tomu, ze to dokaze len nejaakych 30% zien a je to vedecky dokazane.... Takze je potom chyba v nas - ze ked nemame orgazmus mame potom vyssiu chut na sex? Uplna hovadina podla mna,... toto je cisto individualna zalezitost...

AdamKrt

DrNaturka - neviem co riesis. Mas chut, tak ju mas. I keby si ju mala 3x denne, tak je to ok.

Ty si ale v pozicii na ktorej stojis, ktoru niektori ludia poznali tiez, zmenili sa a vidia trochu dalej.

Zober si napr. telo. Ak bude dostavat nizkoenergeticku potravu, tak jej bude potrebovat velke mnozstvo, aby sa nasytilo. Tak isto to mas aj s uspokojenim. Ak nie si dostatocne uspokojena, tak dostavas chut. Ano, Ty si hovoris, ze sa Ti to paci, ze to staci, ale Tvoje telo kona inak. Teba to len paradne rozrajcuje, trosku sa uspokojis a to vzrusenie v Tebe drieme. Potom si nadrzana.

Tak ako chut ukojis dobry jedlom, tak aj sexualne uspokojenie Ti vydrzi urcity cas. Cim kvalitnejsie to uspokojis, tym je to lepsie. Ale samozrejme moze sa aj stat, ze s jedlom rastie chut :) Ked je niekto neukojeny, sexualne napatie v nom bude vzrastat, alebo sa mu moze stat, ze to akceptuje a necha tie chute zakrpatiet...

Mne sa s partnerkou stalo, ze zo zaciatku nam to neslo. Nechcela povedat, co robim dobre, co robim zle. Vsetko bolo dobre /podla nej/. Pritom na zaciatku nam sla ledva jedna poloha. Lenze ako som sa zacal zaujimat viac a viac o jej uspokojenie a zacinal sa zlepsovat v sexualnej oblasti, cital, studoval, vymyslal, atd. - tak zrazu co nepocitovala sexualnu potrebu az tak moc, ju zacala pocitovat podstatne castejsie. Ako sa hovori, na dobre sa lahko zvyka... Len u partnerky je to uspokojenie, co viedlo k tomu, ze na co nemavala az tak chut, tak teraz mava.

Na druhej strane, ak nedojde k uspojeniu, ak ma niekto sexualne pudy, ci tuzby silnejsie, tak podvedomie tlaci cloveka do toho, ze sa mu chce castejsie a castejsie...

Teraz, to neber, ze chcem urazit, nechcem ani prirovnavat, ale existuje, ako to nazvat, postihnutie, ci stav - nymfomania, ked zena hlada neustale noveho partnera, co by uspokojil jej tuzby. Podla sexulogov to casto byva zapricinene tym, ze u takychto jedincov nedochadza k naplneniu jej sexualnych tuzob. Proste ma prah uspokojenia poriadne vysoko a hlada, hlada, avsak nenachadza....

Preto som nacrtol, ze je mozne, ze sice prezivas pekne milovanie, ale mozno by mohlo byt ovela krajsie a naplnilo by Ta. Neuvedomujes si to a nechyba Ti to, pretoze si take uspokojenie mozno este ani nezazila.

Ako sa skoro vsade pise, muz ide do postele s tym, ze bude mat orgazmus a inu variantu si ani nepripusta. Takto by mali pristupovat k milovaniu i zeny.

Mna by osobne dost stvalo, ak by som neuspokojil priatelku az k vrcholu a preto sa snazim stale zlepsovat. V istych zalezitostiach mam stale medzery, ale skusam a som na dobrej ceste ich napravit. Neni to o tom, ze nieco clovek urobi dobre a to staci. Treba sa zlepsovat a vzdelavat po cely zivot.

Suma sumarum, chapem, ze Ty hovoris, ze je to takto a takto a nechyba Ti to. Uplne Ta chapem. Ale z mojho pohladu, si nezazila este kopec veci a keby si ich zazila, tak Ti mozno zmenia pohlad-nazor na vec.

DrNaturka

ta3

preco si myslis, ze prave toto je jadrom celeho problemu! ja nechapem v com by sa mal moj partner zlepsit -vsak je genialny, snazi sa, robi to, co si zaziadam. Ja uz viac nemozem chciet! A myslim si, ze je zbytocne silit sa a mysliet len na to jedno /orgazmus/, ak ho ja nedokazem nikdy dosiahnut /ved to vie len male percento zien/. Nepotrebujem to, a ked, tak len klitoralny, mne to bohate staci. Nechcem si sex pokazit tym, ze budeme obaja mysliet len na vaag.orgazmus, ktory koniec koncov u mna nikdy nepride - lebo mozno nie som na to stavana (zavisi to od citlivosti vaginy, to snad viete).

Ale tento problem tu nemienim riesit. Ja som sa pytala na frekvenciu pohl.styku. tot vse.

ta3

AdamKrt, 100% s Tebou suhlasim, skoda, ze DrNaturka to nevie pochopit alebo sa brani tomu uverit, ale spravne si to vystihol

enjoy

DRnaturka:) No zrejme by bolo fajn hladat takeho co to miluje kazdy den)
Ja som mal presne problem ako ty.......zenskym to netrebalo tak casto,ale vo mne to penilo a bolo aj par hadok.