škola - učenie

Príspevok v téme: škola - učenie
Bilingvistka

čaute : mam problem : som na strednej prvy rocnik bilingvalne gymnazium anglicke ....
vsecko fajn anglictina ma neskutocne bavi ale je to aj tazke , prosim vas o dve rady :
1. ak ste na bilingvalnom programe, dokazu vas do konca rok naucit anglictinu perfektne aby ste v dalsom rocniku anglictinu vedeli v predmetoch pouzivat ?
2. ako si zapametat tazke sloovicka z anglictiny ??? ako sa to naucit ?

luckaliu111

ja som chodila tiez na bilingvalny gympel, ale mala som francuzstinu. ked som nastupila do prveho rocnika, nevedela som po francuzky ani pol slova. na konci prveho rocnika ked sme robili postupove skusky a mali sme pisat sloh vo FJ ze preco sme si vybrali tuto skolu a ako sa nam paci, tak som v texte tu moju neznalost franiny spomenula. lektor sa ma potom s prekvapenym vyrazom pytal ze to akoze naozaj som nevedela vobec nic a ze ako som to perfektne zvladla :)
neboj sa nicoho, na jazyk si zvyknes a budes nim hovorit ako druhym materinskym :) boli chvile ked nam s kamoskami slo nieco lahsie vyjadrit vo franine ako v slovencine. prvy rocnik, aspon teda u nas bol hlavne o tom jazyku, mali sme 4 hodiny denne franiny a potom nebol problem nabehnut aj na odborne predmety v cudzom jazyku.

beskyd

ahoj, co za skola? Sucany??:)) tam som chodil ja, to by sme mohli dat rec aj nejak interaktivnejsie, ale odpovedal by som asi v takom zmysle ze do toho prides rychlo, viem co hovorim neboj sa, to je len taka zmena ked si tam 2 tyzdne ale za polroka sa na tom budes len smiat. ked som bol prvak ja, mal som spoluziacku, ktora sa pred nastupom na bilingvalny gympel ucila anglinu tusim rok alebo rok a pol... uplne zaklady len vedela... na konci prvaka bola z angliny z tych lepsich. ten system vyucby jazyka spocivajuci vo vyklade a komunikacii v danom jazyku, v tom ze si nutena konverzovat a odpovedat na otazky v angline (aj ked zo zaciatku to moze ist slabsie, to nevadi) je neporovnatelne efektivnejsi ako ked sa ucis jazyk cez poucky a skusanie gramatiky a slovicok alebo ako u nas byvalo zvykom na zakladnej ze polka hodiny sa riesilo kto ide robit nastenku a kto hodil bananovu supku palkovi na hlavu a podobne veci. uvidis ze na konci si spravis CAE s kludom, zamestnavatelia to maju radi, absolutne ziaden strach v tomto smere nemaj a ak si teda v sucanoch tak si to uzi a pozdrav turiec:)